Zimowa PIANA TYTAN 65 w nowej ulepszonej recepturze.
Zimowa PIANA TYTAN 65 w nowej ulepszonej recepturze.

Na półkach stoi już zimowa piana TYTAN Professional  65 O2, opracowana według nowoczesnej technologii, dzięki której montażyści okien będą mogli jej używać w temperaturze otoczenia dochodzącej nawet do -20 ? C.  

Utwardza się pod wpływem wilgoci i rekomendowana jest do szerokiej gamy zastosowań w budownictwie, jak montowanie, uszczelnianie, wypełnianie, izolowanie. Dzięki nowoczesnej recepturze i zwiększonej ekspansji początkowej montażysta stolarki okiennej może uzyskać z puszki do 40% większą wydajność . To jednokomponentowy produkt nowej generacji, zimowa Piana pistoletowa 65 O2 TYTAN Professional, której największym benefitem jest możliwość pracy w jeszcze bardziej ekstremalnych warunkach, przy temperaturze dochodzącej do -20 ? C.  

W związku ze zbliżającą się porą roku i coraz cięższymi warunkami atmosferycznymi, bardzo ważne jest dla mnie, żeby swój sezon na montaż okien, przedłużyć maksymalnie. Wcześniej zimowej 65’tki można było używać w temperaturze otoczenia dochodzącej do   -10 stopni. Nowa receptura to strzał w dziesiątkę, tym bardziej, że nie ma na rynku piany, która już od 15lat gwarantuje wydajność na poziomie nawet wyższym niż wskazuje jej nazwa, czyli 65. – stwierdza Marcin Marchewka, właściciel firmy LANGER OKNA, który na produktach TYTAN Professional pracuje od prawie dwóch dekad. 

Zalety 

 • brak emisji MDI – większe bezpieczeństwo pracy 
 • nowa generacja zaworu – system uniemożliwiający zaklejanie się zaworu i uciekanie gazu 
 • 40% większa wydajność – bardzo ekonomiczny produkt 
 • najniższa z możliwych post-ekspansja 
 • izolacyjność akustyczna – do 61 dB
 • oszczędność czasu montażystów – obróbka piany może zacząć się już po 30 minutach 


Dla nas - producenta  profesjonalnej chemii budowlanej, nadrzędną wartością jest m.in. bezpieczeństwo, nie tylko wykonawcy, ale również użytkownika końcowego. Piany TYTAN O2 nie emitują szkodliwych oparów MDI podczas aplikacji, co zostało potwierdzone przez SP Provning Forskning Swedish Institute. Nasze produkty, sklasyfikowane przez The Building Informaction Foundation RTS z Finlandii jako materiał budowlany klasy M1 – również po utwardzeniu są bezzapachowe oraz nie emitują formaldehydu, amoniaku i MDI. – zauważa Magdalena Murzyn, Product Manager w firmie SELENA, producenta marki TYTAN Professional.
Dodatkowo produkt posiada formułę ‘Ozon - friendly’, co oznacza, że zimowa piana TYTAN 65 nie zawiera freonów – gazów typu Chloro – Fluoro – Carbon, które przyczyniają się do niszczenia powłoki ozonowej.   
Piana jest odporna na pleśnie i grzyby oraz na działanie wysokich i niskich temperatur (od -60°C do +100°C). Po utwardzeniu pianę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować, a jeszcze świeżą, w przypadku zabrudzeń, usunąć czyścikiem TYTAN Professional. 

Zastosowanie

 • montaż okien i drzwi, w szczególności w szerokim zakresie wymiarów szczelin
 • izolacja cieplna sieci wodnych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania
 • montaż i izolacja paneli ściennych, blach falistych, dachówek itp.
 • wygłuszanie i uszczelnianie ścian działowych, kabin samochodowych i łodzi
 • wypełnianie elementów w konstrukcjach szkieletowych

 

źródło: Selena SA