Elewacje w systemie Ponzio Bond - funkcjonalność i estetyka
Elewacje w systemie Ponzio Bond - funkcjonalność i estetyka

Wprowadzone do oferty Ponzio aluminiowe płyty elewacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem - powstały już pierwsze realizacje z ich wykorzystaniem

W skład systemu wchodzą płyty kompozytowe oraz profile i akcesoria służące do ich montażu. Płyty PONZIOBOND PE zbudowane są z dwóch zewnętrznych blach aluminiowych o gr. 0,5 mm połączonych rdzeniem z tworzywa sztucznego. Drugi wariant to PONZIOBOND FR - płyty nierozprzestrzeniające ognia - blachy aluminiowe połączone są rdzeniem z tworzywa sztucznego z wypełniaczem mineralnym.

Dzięki dużym formatom płyt, możliwa jest zaawansowana optymalizacja wykorzystania materiału. 

Płyty kompozytowe PonzioBond dają architektom nieskończone możliwości kreacji architektury. 

Panele charakteryzują się lekkością, przy jednoczesnym zachowaniu sztywności i stabilności.

Elastyczność tworzywa pozwala na nadawanie dowolnego kształtu elewacji, a bogaty wybór kolorystyki - na swobodę w kreowaniu barwy (dostępne są również dekory drewnopodobne). 

Płyty posiadają także walory akustyczne (tłumią dźwięk) oraz wysoką odporność na warunki atmosferyczne - zachowując swoje właściwości również przy dużych zmianach temperatur. 

Kolejnym atutem jest łatwość obróbki i montażu; prosty sposób montażu pozwala na realizację prac w krótkim czasie.  

Firma Ponzio posiada magazyn płyt PonzioBond, gdzie na bieżąco dostępny jest standardowy kolor RAL 9007. Pozostałe kolory - na zamówienie.

 

źródło: Ponzio Polska

OKNO 2/2015