Dynamiczny rozwój Ponzio - nowa inwestycja w lakierni
Dynamiczny rozwój Ponzio - nowa inwestycja w lakierni

Firma Ponzio uruchomiła kolejną inwestycję w części produkcyjnej. Lakiernia proszkowa Ponzio, która zaliczana jest do najnowocześniejszych w kraju, dysponuje obecnie trzema w pełni zautomatyzowanymi liniami lakierniczymi. Przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, podporządkowanych wytycznym znaku jakości Qualicoat, zapewnia jeszcze większą wydajność produkcji. Wysoka wydajność, którą daje tempo automatyzacji - to jednocześnie krótszy czas oczekiwania na produkt przez klientów. 

Centrum proszkowe firmy Wagner wyposażone jest w sito ultradźwiękowe, na które trafia farba  z niskociśnieniowego dozownika świeżej farby, jak również z pompy perystaltycznej umieszczonej pod cyklonem umożliwiając szybką, dokładną zmianę koloru w kabinie i duży odzysk proszku oraz dobrą jakość powłok lakierniczych. Ponadto linia wyposażona jest w bezstopniową regulację przesuwu transportu od 0,7m/min. do 3,5m/min., co pozwala na łatwe dostosowanie dużych partii materiałów, jak i mniejszych ilości. 

Dzięki możliwościom, jaką daje obecnie moc produkcyjna wszystkich 3 linii, firma Ponzio w krótkim czasie może zrealizować większą ilość zleceń.

 

 

źródło: PONZIO POLSKA

OKNO 2/2015