Fimtec złotym medalistą Budmy 2015
Fimtec złotym medalistą Budmy 2015

FIMTEC - przedstawiciel renomowanego producenta Graf Synergy z Włoch, od lat dostarcza urządzeń doskonałej klasy dla polskich producentów okien i drzwi. Jednym z hitów w ofercie firmy jest wielokrotnie nagradzany, najnowocześniejszy na świecie, czterogłowicowy robot zgrzewający SL4 pracujący w technologii FF.
     Bez najmniejszej przesady można stwierdzić, że roboty SL4 nie mają odpowiednika na rynku i są jedynymi urządzeniami, dzięki którym można: łączyć kształtowo profile do wymiaru 180 mm wysokości, zespalać dowolne kształty i powierzchnie zewnętrzne profili, zgrzewać różne kombinacie profili (nawet z czterech różnych elementów), a także łączyć kształtowo profile HS i profile drzwi.
    Technologia FF zastosowana w czterogłowicowym robocie SL4, wykorzystuje najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne, jakie stosowane są obecnie w procesach produkcji okien PVC. Potwierdzeniem tego faktu są nie tylko liczne patenty klasy światowej, ale również nagroda w postaci Złotego Medalu MTP WINDOORTECH 2015.

Andrzej Maszewski "Masza" wicemistrz Polski w kulturystyce

 

 Zastosowanie agregatów do preoczyszczania, luster grzewczych o unikalnej budowie oraz nowatorskich kompensatorów wysokości profilu zaowocowało stworzeniem urządzenia, dzięki któremu osiągnąć można niepowtarzalny (niemożliwy do powtórzenia na maszynach innego typu), finalny wygląd okiennego naroża.

    Im bardziej skomplikowany jest kształt profilu, im bardziej wymagający jego kolor, tym efekt połączenia jest bardziej doskonały. Robot SL4 sprawdza się zarówno w przypadku zwykłych profili, jak i takich, które mają koekstrudowane materiały wzmacniające sztywność (aluminium, włókno szklane), lakierowaną powierzchnię a nawet okleinę drewnianą.

    

Robot SL4FF do łączenia kształtowego profili PVC, ponad 100 sztuk pracuje na całym świecie.

 

Czterogłowicowym robotem zgrzewający SL4 FF można zarządzać dzięki przyjaznemu dla operatora panelowi sterującemu. Wyposażenie urządzenia składa się ponadto z: systemu automatycznego pomiaru wysokości profili wraz z automatyczną korekcją, stempli formujących wypływkę na powierzchniach zewnętrznych (na płasko lub z rowkiem) oraz odciągu przemysłowego.

 

źródło: OKNO 2/2015