Specjalistyczna  grupa badawczo-doradcza Reynaers Aluminium. Reynaers Consult<sup>&#174;</sup>
Specjalistyczna grupa badawczo-doradcza Reynaers Aluminium. Reynaers Consult<sup>&#174;</sup>

Firma Reynaers Aluminium, wiodący dostawca wysokiej klasy systemów aluminowych, posiada specjalistyczną grupę doradczą Reynaers Consult®. Pracujący w niej eksperci − architekci, inżynierowie i technicy − pomagają projektantom i klientom na każdym etapie realizacji projektu, a także tworzą unikatowe rozwiązania pod konkretne inwestycje. Rokrocznie z usług Reynaers Consult® korzysta kilka tysięcy klientów i partnerów firmy na całym świecie.

Od początku swojej działalności firma Reynaers Aluminium przykłada ogromną wagę do współpracy z architektami i projektantami. W 1996 roku powstał w firmie dział, który rozwinął się w międzynarodową grupę ekspercką Reynaers Consult®. Jej wyłącznym zadaniem stała się współpraca z architektami oraz tworzenie i promowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych z aluminium.

Reynaers Consult® dziś służy pomocą w projektowaniu i realizacji wszelkiego rodzaju inwestycji budowlanych. Firma Reynaers Aluminium posiada ponad 40-letnie doświadczenie w budowaniu obiektów wielkopowierzchniowych: hal lotnisk, obiektów sportowych, centrów handlowych, wieżowców biurowych, rezydencji prywatnych a także w renowacji starszych budynków.

Do zadań Renaers Consult® należy m.in. pomoc przy interpretowaniu przepisów i norm dotyczących wydajności energetycznej budynków, czy proponowanie najbardziej oszczędnych i wydajnych systemów dla danej inwestycji. Dzięki specjalistycznej wiedzy na temat produktów powiązanych, takich jak szkło, oraz znajomości najnowszych przepisów i norm, eksperci Reynaers Consult® są w stanie szybko pomóc klientom i architektom w zagadnieniach zarówno technicznych jak i handlowych.

Zespół Reynaers Consult® zajmuje się także opracowywaniem zupełnie nowych produktów pod konkretne inwestycje. Do spektakularnych realizacji Reynaers Consult® należą specjalne systemy profili stworzone na potrzeby podwójnej fasady 320-metrowej wieży Sport City Towerw Doha w Katarze. Unikalny projekt konstrukcji bazuje na zakrzywionej powłoce dwóch szklano-aluminiowych fasad (zewnętrznej i wewnętrznej) zbudowanych wokół centralnej betonowej wieży. Okres projektowego opracowania systemów (słupowo-ryglowych ścian osłonowych w połączeniu z systemem fasady elementowej), ich testowania, produkcji i montażu wyniósł jedynie 16 miesięcy.

Reynaers Consult® w Polsce

Dzięki współpracy Reynaers Consult® z architektami powstało w Polsce około kilkuset realizacji. Do najbardziej spektakularnych należą inwestycje: Lipowy Business Park, Trinity, oraz Biurowiec Ghelamco w Warszawie.

Znajdująca się w centrum Szkoleniowo-Badawczym Reynaers Polska, w Piasecznie pod Warszawą, komora badawcza AWW (Air, Wind & Water) umożliwia szybkie testowanie nowych rozwiązań. Realizowane badania dotyczą wiatroszczelności, wodoszczelności i trwałości nowych systemów. Na życzenie inwestora testy odbywają się w obecności przedstawiciela notyfikowanej jednostki badawczej.

Inna formą działalności Reynaers Consult® w Polsce są szkolenia dla projektantów i klientów, a także interaktywny internetowy katalog dla architektów. Serwis www.katalogdlaarchitektow.pl od momentu wprowadzenia zyskał ogromną popularność nie tylko w Polsce i obecnie korzysta z niego kilka tysięcy profesjonalistów w całej Europie.

Wybiegając w przyszłość Reynaers Aluminium zamierza nadal rozwijać współpracę z projektantami oraz odpowiadać na nowe wyzwania projektowe. Wydaje się, że wkrótce kluczowym elementem staną się parametry energooszczędności budynków i właśnie w tej dziedzinie grupa Reynaers Consult® będzie opracowywała kolejne nowatorskie rozwiązania.