Ruszają warsztaty Domowej Stolarni pod egidą firmy Stanley Black & Decker
Ruszają warsztaty Domowej Stolarni pod egidą firmy Stanley Black & Decker

Już w czerwcu we Wrocławiu ruszają warsztaty dla majsterkowiczów wspierane przez firmę Stanley Black & Decker. Spotkania będą prowadzone przez dwóch zapaleńców z Domowej Stolarni, którzy nauczą jak pracować z drewnem przy użyciu sprawdzonych narzędzi i elektronarzędzi.

Warsztaty prowadzone przez Domową Stolarnię we współpracy z firmą Stanley Black & Decker skierowane są do osób stawiających pierwsze kroki w majsterkowaniu. Paweł Jakubowski i Maciek Zeniuk, instruktorzy Domowej Stolarni, będą na nich uczyć pracy z drewnem, rozpoczynając od projektu, poprzez wybór odpowiedniego materiału, po ostatnie szlify. Efekty swojej pracy uczestnicy warsztatów zabiorą do domu.

- Chociaż warsztaty obejmą głównie stolarstwo, to pozwolą także spróbować swoich sił w ogólnym majsterkowaniu – mówi Paweł Jakubowski z Domowej Stolarni. Co więcej, kolejne spotkania będą miały inne tematy przewodnie, a więc uczestnicy nauczą się wykonywania bardzo różnych przedmiotów i zdobędą różnorodne umiejętności – Za każdym razem otrzymają od nas opis oraz instrukcje dotyczące wykonywanego w danym dniu projektu. Jednak będą to tylko materiały poglądowe. Chcemy, aby każdy wykonany przedmiot był inny, miał swój indywidualny charakter – dodaje Jakubowski.

Stanowiska robocze w Domowej Stolarni wyposażyła firma Stanley Black & Decker. – Majsterkowicze będą pracowali najnowszymi piłami, szlifierkami, wiertarko-wkrętarkami, wyrzynarkami, dłutami, ściskami, imadłami, wkrętakami, kluczami i wieloma innymi narzędziami marek STANLEY®, STANLEY FATMAX® oraz BLACK+DECKER™. Zapewniliśmy im niemal wszystko, co niezbędne w warsztacie stolarskim – mówi Grzegorz Gofryk, CEE Marketing Communication Manager Stanley Black & Decker i dodaje – Współpraca z Domową Stolarnią pomoże nam pokazać szerszej grupie majsterkowiczów jak szybko i wygodnie pracuje się nowoczesnymi narzędziami. Mamy nadzieję, że dzięki temu majsterkowanie, stanie się jeszcze bardziej popularnym hobby, także wśród młodych ludzi. 

Pierwsze warsztaty Domowej Stolarni odbędą się już 13 oraz 14 czerwca, w godz. od 10.00 do 16.00. Adres: Wrocław, ul. Hubska 6, tereny starego dworca PKP.

 

źródło: Stanley Black & Decker