Schüco ADS Simply Smart – wyjście dla energooszczędnego budownictwa
Schüco ADS Simply Smart – wyjście dla energooszczędnego budownictwa

Oferta marki Schüco wzbogaca się o innowacyjną platformę systemów drzwi aluminiowych do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Serię wyróżniają zmniejszone głębokości zabudowy i zupełnie nowa, opatentowana budowa profilu, która pozwala na elastyczne dopasowanie do indywidualnych wymagań projektowych.

Nowe drzwi Schüco ADS Simply Smart pozwalają na uzyskanie efektu lekkiej, harmonijnej architektury

Fot. Schüco

 

Do tej pory drzwi do domów energooszczędnych i pasywnych cechowały się dużymi głębokościami zabudowy nawet powyżej 100 mm, co uniemożliwiało niektóre zastosowania. Nowa platforma Schüco ADS Simply Smart pozwala na produkcję subtelnej stolarki o zminimalizowanych głębokościach zabudowy 75 mm i 90 mm. Udoskonalone rozwiązania jeszcze lepiej spełniają indywidualne wymagania pod względem designu i parametrów użytkowych, takich jak izolacyjność termiczna czy szczelność na przenikanie powietrza. Innowacyjna budowa profilu sprawia, że już przy głębokości zabudowy 90 mm drzwi mogą osiągać standard pasywny. Nowe rozwiązanie oferuje korzyści również pod względem łatwości produkcji i montażu – używane komponenty są identyczne dla obydwu głębokości zabudowy. Wprowadzenie rozwiązania na rynek jest planowane na lato 2015 roku. 

Subtelny design i najwyższa termoizolacyjność

W ramach uniwersalnej platformy Schüco ADS Simply Smart połączono doskonałe parametry techniczne ze swobodą kształtowania designu. W profilu o nowej, hybrydowej budowie zmaksymalizowano parametry związane z ochroną przed warunkami pogodowymi, szczelnością na przenikanie powietrza, odpornością na napory wiatru oraz izolacyjnością termiczną. Doskonałe właściwości użytkowe udało się osiągnąć dzięki szeregowi zabiegów konstrukcyjnych, takich jak między innymi dodanie ciągłego centralnego uszczelnienia. Drzwi o zmniejszonej głębokości zabudowy 90 mm posiadają doskonałą izolacyjność cieplną Ud już od 1,0 W/m2K, a przy zastosowaniu dodatkowych stref izolacyjnych i zapewnieniu podwyższonej ochrony cieplnej strefy przyszybowej mogą bez trudu osiągnąć nawet standard pasywny. Dzięki wielu możliwościom produkcyjnym i swojej subtelnej estetyce drzwi ADS Simply Smart w połączeniu z oknami aluminiowymi z serii AWS pozwalają uzyskać spektakularny efekt lekkiej, nowoczesnej architektury.
 

Elastyczny system produkcji

Przekrój przez drzwi Schüco ADS

Simply Smart o zmniejszonej głębokości zabudowy

Fot. Schüco

 

Nowa platforma wprowadza ułatwioną, ergonomiczną metodę wytwarzania drzwi do domów energooszczędnych i pasywnych. Przy produkcji stolarki o dwóch podstawowych głębokościach 75 mm i 90 mm używane są te same komponenty. Identyczna budowa profilu w obydwu przypadkach umożliwia stosowanie tych samych łączników narożnych i uszczelek, a także zawiasów rolkowych, bez względu na kierunek otwierania. Dzięki integracji kanału okuciowego i okablowania w centralnej komorze profilu wszystkie komponenty są montowane łatwo i szybko. Jednolity kanał stanowi duże uproszczenie zwłaszcza w przypadku instalacji systemu automatyki drzwiowej Schüco DCS. Kolejnym atutem nowego rozwiązania jest prefabrykowane uszczelnienie narożne oraz ciągły próg. Ponadto opatentowany izolator gwarantuje wysoką stabilność drzwi i jeszcze lepiej eliminuje efekt bimetaliczny. Ze względu na wszystkie swoje zalety platforma Schüco ADS Simply Smart to kolejny duży krok w kierunku rozwoju budownictwa energooszczędnego.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl