Szkło SunGuard SuperNeutral w najnowocześniejszych centrach hotelowo-konferencyjnych
Szkło SunGuard SuperNeutral w najnowocześniejszych centrach hotelowo-konferencyjnych

Wysokoselektywne, krystalicznie przejrzyste i wyjątkowo odporne szkło SunGuard SuperNeutral firmy Guardian coraz częściej wybierane jest przez projektantów największych, najnowocześniejszych i najbardziej oryginalnych obiektów hotelowo-konferencyjnych w Polsce. Szkło z częstochowskiej huty znalazło zastosowanie m.in. w Hotelu Warszawianka Centrum Kongresowe i NARVIL Conference & Spa.

Hotel NARVIL Conference & Spa ze szkłem SunGuard SN 51/28.

Fot. Guardian Częstochowa

 

Nowoczesne hotele to nie tylko miejsca relaksu i odpoczynku gości, ale również prawdziwe centra życia biznesowego. Organizowane są w nich największe krajowe i międzynarodowe konferencje, spotkania firmowe oraz prestiżowe targi, a także kameralne bankiety i imprezy integracyjne. Doskonałym przykładem połączenia eleganckiego hotelu i wysokiej klasy centrum kongresowego są dwa obiekty zlokalizowane w zacisznych, malowniczych plenerach Zalewu Zegrzyńskiego: NARVIL Conference & Spa oraz Hotel Warszawianka Centrum Kongresowe. Oba ośrodki zasługują na uwagę nie tylko ze względu na najwyższy standard obsługi gości prywatnych i biznesowych, ale również z powodu supernowoczesnych rozwiązań architektonicznych autorstwa biura KM Rubaszkiewicz. Chociaż każdy z hoteli zaprojektowany został w zupełnie innym stylu to łączy je niezwykle elegancki wygląd, oryginalna fasada oraz szerokie zastosowanie szkła w obrębie bryły budynku. Co więcej, 
w obu przypadkach wykorzystano wysokoselektywne szkło SunGuard SN 51/28 firmy Guardian, które jednocześnie zapewnia krystalicznie przejrzysty widok i najwyższą ochronę przeciwsłoneczną.
 

Hotelowe inspiracje

Zlokalizowany w Serocku hotel NARVIL Conference & Spa stanowi dowód, że nawet ultranowoczesny obiekt może doskonale harmonizować z otaczającą go przyrodą i nie zaburzać malowniczego krajobrazu brzegu Narwi. Inspiracją do stworzenia niezwykłej bryły budynku były rozłożyste drzewa, dlatego też wykonana z żelbetu ściana zewnętrzna przypomina właśnie splątane konary i korzenie drzew. Aby jeszcze lepiej wtopić się w naturalny krajobraz, ażurowa konstrukcja fasady wypełniona została idealnie przezroczystym szkłem SunGuard SN 51/28, w którym odbija się zieleń otaczającego hotel lasu. Wybór szkła powlekanego Guardian nie był przypadkowy – produkt ten wyróżnia się doskonałą transmisją światła, neutralnym kolorem odbicia i wysokim stopniem oddawania kolorów, dzięki czemu stanowi najlepszy wybór dla fasad całoszklanych. NARVIL Conference & Spa oddalony jest jedynie 10 kilometrów od Jachranki, w której znajduje się Hotel Warszawianka Centrum Kongresowe – drugi z projektów biura KM Rubaszkiewicz, w którym perfekcyjnie wykorzystano potencjał szkła, jako głównego elementu fasady. Obiekt ten opracowany został w duchu symetrii, dzięki czemu jego bryła zachwyca idealnymi proporcjami i doskonałą, delikatnie falistą linią. Niezwykłej lekkości tak dużemu obiektowi dodaje front wykonany z lśniącego w słońcu szkła. Podobnie jak w przypadku Hotelu NARVIL, tutaj również wykorzystano krystalicznie czyste, wysokoselektywne szkło powlekane SunGuard SN 51/28 firmy Guardian.  
 

Goście pod specjalną ochroną

Zastosowane w Hotelu Warszawianka Centrum Kongresowe szkło SunGuard SN 51/28 zapewnia gościom komfort pobytu.

Fot. Guardian Częstochowa

 

Położone w Jachrance i Serocku hotele przyciągają zarówno gości prywatnych, jak i biznesowych, gwarantując maksymalny komfort pobytu. Komfort ten dotyczy jednak nie tylko standardu obsługi, ale również klimatu panującego wewnątrz obiektu. Jeżeli chodzi o przyjemną atmosferę i temperaturę to w przypadku Hotelu Warszawianka Centrum Kongresowe oraz NARVIL Conference & Spa, z uwagi na szklane elementy fasady, olbrzymie znaczenie miał jego odpowiedni dobór. Duże przeszklenia to bowiem bardzo dobry sposób na zapewnienie wnętrzom doskonałego dostępu do naturalnego światła, a także sprawdzona metoda na poprawę komfortu cieplnego w budynku. Wykorzystanie w obu projektach architektonicznych szkła SunGuard SN 51/28, cechującego się wysoką przepuszczalnością światła, a jednocześnie zapewniającego niski poziom całkowitej transmisji promieniowania słonecznego pozwoliło na wyeliminowanie ryzyka przegrzewania się pomieszczeń oraz ograniczenie konieczności stosowania sztucznego oświetlenia. Kwestie te docenią zarówno goście, przebywający w elegancko urządzonych pokojach, hotelowym lobby czy strefie rekreacji, a także klienci biznesowi, spędzający długie godziny w salach konferencyjnych, zlokalizowanych na terenie każdego z nowoczesnych obiektów. 

Więcej informacji na temat szkła SunGuard SN 51/28 firmy Guardian znaleźć można na stronach:

http://www.guardian-czestochowa.com
www.guardian.com 
http://www.sunguardglass.pl/