Stoisko OKNOPLAST na targach EQUIPBAIE w Paryżu
Stoisko OKNOPLAST na targach EQUIPBAIE w Paryżu

Projekt zabudowy stoiska firmy OKNOPLAST z targów EQUIPBAIE w Paryżu został wyróżniony w branżowym konkursie Stoisko Roku, organizowanym przez Polską Izbę Przemysłu Targowego. Ideą konkursu jest promocja stoisk, które najlepiej obrazują współczesne tendencje i stylistykę w architekturze stoisk oraz wyznaczanie kierunków rozwoju sztuki wystawienniczej.

Wyraźny przekaz w oszczędnej formie

Prace firm realizujących usługi projektowania i budowy stoisk targowych, które wzięły udział w konkursie były oceniane m.in. pod kątem nowatorskich rozwiązań architektonicznych w wystawiennictwie. Poza tym do znaczących kryteriów wliczono zastosowanie nowych technologii i materiałów oraz nowoczesnej myśli wystawienniczej, z uwzględnieniem aspektów marketingowych. Jury pod przewodnictwem prezesa Rady PIPT Przemysława Trawy oceniło 15 złożonych projektów i wyłoniło czterech zwycięzców. Zdobywcą brązowego medalu został projekt Marty Pietruchy z Meliński Minuth wykonany dla firmy OKNOPLAST na targi EQUIPBAIE, które odbyły się w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku. Jurorzy docenili dostosowanie środków przekazu do przesłania stoiska – elegancję, minimalizm i spójność przekazu, zgodnie z trendem we współczesnym designie.

Z satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o tym, że stoisko grupy OKNOPLAST znalazło się w pierwszej trójce konkursu organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Targowego. Stanowi to dla nas potwierdzenie najwyższej jakości usług oferowanych przez firmy, z którymi współpracujemy. Jesteśmy świadomi, że targi to ważne miejsce spotkań, dlatego zależało nam, aby stoisko OKNOPLAST było platformą zachęcającą do interakcji i dialogu z naszymi odbiorcami – nie krył zadowolenia z rozstrzygnięcia konkursu Grzegorz Filipek, dyrektor handlowy Oknoplast.

Zwycięzcy wyznaczają trendy

Pomysłodawca konkursu Alojzy Kuca podkreśla, że konkurs nie pozostaje bez wpływu na późniejsze projekty stoisk targowych, a jego poziom wzrasta z każdym rokiem. Nagradzane w kolejnych edycjach prace zostają włączone do kanonu wystawienniczego i wyznaczają trendy, które można następnie obserwować w pokonkursowych realizacjach.

 

źródło OKNOPLAST