Brama w górę
Brama w górę

Bramy garażowe obsługiwane ręcznie stają się coraz mniej popularne. Powód: zamknięcie i otwarcie bramy wymaga kłopotliwego wysiadania z samochodu. W deszczu, zimnie i ciemnościach nie należy to do przyjemności. Oznacza też stratę czasu.

Także pod względem bezpieczeństwa bramy obsługiwane ręcznie pozostawiają wiele do życzenia. Jeśli garaż wychodzi bezpośrednio na ruchliwą ulicę, to konieczność ręcznego otwarcia bramy często powoduje zatamowanie ruchu. Szybko tworzy się korek, powstaje niebezpieczeństwo wypadku. Automatyczny napęd pozwala uniknąć tych zagrożeń i niedogodności. Wystarczy nacisnąć przycisk i już brama się otwiera.

Ażeby otwierała się szybko, firma Hörmann zaprojektowała napęd SupraMatic E.
W porównaniu ze standardowymi napędami zapewnia on o 50% większą prędkość otwierania. Dzięki temu kierowca jeszcze szybciej może opuścić niebezpieczną strefę. Bezpieczeństwo zapewnia również niezawodny automatyczny mechanizm odłączający. Natychmiast po napotkaniu przeszkody zatrzymuje on bramę i powoduje jej ponowne otwarcie. Oznacza to przede wszystkim lepszą ochronę małych dzieci.

Prowadzącą na posesję  bramę wjazdową również można wyposażyć w napęd opracowany specjalnie dla tego typu bram. Bramy garażową i wjazdową można wówczas obsługiwać tym samym pilotem.

Napęd Supramatic E firmy Hörmann wraz z szyną napędu można nabyć w specjalistycznych sklepach już od 1229 zł (+VAT).

Korzystając z napędu do bram garażowych SupraMatic E firmy Hörmann, używając jednego przycisku, wjedziesz do garażu szybko, wygodnie i bezpiecznie. Wjazd na posesję bez zatrzymywania się: bramy garażowe i wjazdowe można obsługiwać tym samym pilotem.

Zdjęcia: Hörmann