Antywłamaniowe bramy garażowe. Lepsza ochrona samochodu i przechowywanego sprzętu
Antywłamaniowe bramy garażowe. Lepsza ochrona samochodu i przechowywanego sprzętu
Skuteczną ochronę przed podważeniem w bramach z napędem firmy Hörmann zapewnia automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu.

Bramy starego typu nie stanowią dla złodziei przeszkody w przedostaniu się do wnętrza garażu. Pozbawione odpowiednich zabezpieczeń, często ułatwiają kradzież czy włamanie do samochodu, a nawet wtargnięcie do wnętrza domu.

Z policyjnych statystyk wynika, że coraz częściej łupem złodziei padają przechowywane
w garażu rowery, sprzęt sportowy czy  narzędzia. Straty są zazwyczaj poważne. Do jeszcze poważniejszych dochodzi, gdy po bezproblemowym dostaniu się do garażu złodziej włamuje się do wnętrza samochodu i po prostu nim odjeżdża. Niebezpieczeństwo największej szkody powstaje jednak, gdy w garażu znajdują się drzwi prowadzące bezpośrednio do wnętrza domu…

Jak uniknąć takich zagrożeń? Najlepszym sposobem jest wymiana przestarzałych
i pozbawionych zabezpieczeń bram garażowych na nowe. Nowoczesne zamknięcia znacząco utrudniają  realizację złodziejskich planów. Przykładowo, bramy z napędem firmy Hörmann standardowo wyposażone są w automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu, co praktycznie uniemożliwia dostanie się osób nieuprawnionych do wnętrza garażu. Zamknięta brama jest jednocześnie zaryglowana, a tym samym skutecznie zabezpieczona przed podważeniem. Ten automatyczny system ryglujący jest rozwiązaniem mechanicznym i działa również w przypadku braku prądu.

W bramach segmentowych firmy Hörmann obsługiwanych ręcznie skuteczną ochronę antywłamaniową zapewnia tzw. ryglowanie zapadkowe. W tego typu ryglowaniu stabilna, samoczynnie zatrzaskująca tarcza zapadkowa blokuje się na solidnym bolcu. W ten sposób brama jest zablokowana i skutecznie zabezpieczona przed włamaniem.

Więcej informacji - na stronie www.hormann.pl

Zdjęcie: Hörmann