Spokojny urlop: inteligentny domofon ochroni dom
Spokojny urlop: inteligentny domofon ochroni dom

Otwarty sezon zimowy i trwające ferie powodują, że wielu z nas aż do marca może być nieobecnych w domu. Co jednak zrobić, by zimowe szaleństwo było wolne od troski o nasze M, które w tym okresie może być bardziej niż zwykle narażone na włamania i kradzieże? Wystarczy mieć iPhone’a, iPada lub inne urządzenie z systemem Android.

Zimowy urlop na stokach narciarskich albo po prostu na innym wyjeździe turystycznym z dala od domu, nie musi wcale oznaczać braku kontroli nad bezpieczeństwem naszego domu. Dzięki DOMOPHONE – urządzeniu, które łączy się ze smartfonem lub tabletem, możemy na bieżąco śledzić co dzieje się wokół naszej posesji.
 

Kontrola ze stoku

Urządzenie DOMOPHONE, które wypuściła na rynek firma AC SOFTWARE współpracuje z urządzeniami mobilnymi dzięki aplikacji, co pozwala nie tylko monitorować, to co się dzieje w otoczeniu naszego domostwa, ale również umożliwia prowadzenie rozmów z gośćmi, którzy nas odwiedzili, nagrywanie obrazu i sterowanie bramą wjazdową z każdego miejsca na świecie. Jak działa urządzenie, dzięki któremu dowiesz się kto przychodzi, nawet jeśli nie ma cię w domu? W bardzo prosty sposób - aplikacja zainstalowana na naszym telefonie pozwala, aby videodomofon zamontowany na furtce połączył się z naszym smartfonem lub tabletem. Aplikacja uruchomia się w momencie, kiedy ktoś dzwoni do naszych drzwi, po czym na naszym telefonie wyświetla się obraz z kamery. Możemy wówczas porozmawiać z gościem, a także wpuścić go na terenie posesji, dzięki funkcji sterowania zamkiem bramy wjazdowej.

Wielki brat w telefonie

Jeśli w danym momencie nie możemy odebrać połączenia, jedna z funkcji DOMOPHONE pozwoli nagrać obraz z kamery, który będziemy mogli odtworzyć w wolnej chwili i sprawdzić kto nas odwiedził. Urządzenie zarejestruje aż 100 nagrań i 500 zdjęć. Naszym videodomofonem możemy sterować za pomocą iPhone’a, iPada, a także innych urządzeń z systemem Android, a także komputerem z systemem Windows. Z videodomofonem można połączyć się za pomocą sieci GDGE, 3G lub 4G. Możliwa jest także instalacja aplikacji na kilku telefonach, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli swobodnie odbierać połączenia z domem.

Zestaw DOMOPHONE składa się w zasadzie z dwóch elementów – videodomofonu, który instaluje się przy furtce oraz aplikacji na telefon, która pozwala zobaczyć i porozmawiać z gościem odwiedzającym nasz dom. Videodomofon wyposażony jest w: kamerę, oświetlenie, głośnik, mikrofon oraz przycisk wywołania, po naciśnięciu którego aplikacja łączy się z telefonem, a na jego ekranie wyświetla się obraz z kamery. Aby cały proces mógł zakończyć się sukcesem, videodomofon musi być jedynie podłączony do zasilania i połączony z domową siecią WiFi lub przez kabel ethernetowy. Produkt występuje w trzech wersjach kolorystycznych: stal szlachetna, jasny brąz, złoto.

 


źródło:  AC SOFTWARE