Światło pod kontrolą – łączniki żaluzjowe z serii KARO, KIER i SONATA firmy OSPEL
Światło pod kontrolą – łączniki żaluzjowe z serii KARO, KIER i SONATA firmy OSPEL

Całkowita jasność, delikatny półmrok lub pełne ciemności – w zależności od pory dnia, aktualnie wykonywanej czynności czy nastroju zmieniają się nasze preferencje odnośnie natężenia naturalnego światła w pomieszczeniu. Prostym i wygodnym sposobem na kontrolowanie promieni słonecznych przedostających się do wnętrza domu jest zamontowanie w oknach żaluzji sterowanych automatycznie. W czym tkwi sekret niezawodności tego rozwiązania? W niewielkim, ale jakże funkcjonalnym łączniku, pozwalającym na zdalne zarządzanie systemem. Doskonałym tego przykładem są łączniki żaluzjowe z serii SONATA, KIER i KARO firmy OSPEL.

 

Wiadomo nie od dziś, że przebywaniew jasnych, wypełnionych  słońcem pomieszczeniach korzystnie wpływa na nasze zdrowie, nastrój i samopoczucie.
Z tego też względu ogromną popularnością na rynku nieruchomości cieszą się widne, dobrze doświetlone domy i apartamenty, a także postindustrialne lofty z wielopowierzchniowymi oknami. Istotną zaletą dużych przeszkleń jest jednak nie tylko znakomity dopływ światła słonecznego do wnętrza budynku, ale również doskonały widok na otaczającą go okolicę: panoramę miasta, pobliski skwer zieleni lub spokojny, wiejski krajobraz. Aby w pełni wykorzystać potencjał jasnego, słonecznego mieszkania trzeba jednak zadbać o taką oprawę okien, która nie przysłoni widoku i nie będzie blokowała dostępu światła. Dobrym sposobem jest rezygnacja z firan i ciężkich zasłon na rzecz wygodnych i praktycznych żaluzji, najlepiej automatycznych, sterowanych zdalnie za pomocą specjalnych łączników firmy OSPEL. 
 

W górę i w dół

Tradycyjne żaluzje poziome, regulowane za pomocą sznurka i specjalnego pokrętła, jeszcze kilka lat temu królowały na polskich oknach. Obecnie triumfy święci opcja automatyczna, która łączy zalety pierwowzoru z jeszcze większą wygodą, bezpieczeństwem i maksymalnym komfortem obsługi. Przy pomocy specjalnego osprzętu elektrycznego firmy OSPEL można bowiem kontrolować poziom naświetlenia bez konieczności podchodzenia do okien. Jak to możliwe? Aby podnieść żaluzje i wypełnić pomieszczenie jasnością, wystarczy nacisnąć prawy przycisk łącznika. Naciśnięcie lewego spowoduje natomiast opuszczenie listewek i zablokowanie lub też znaczne ograniczenie dostępu światła z zewnątrz. Co istotne, takie przyciski sterujące można zamontować w dowolnym miejscu pomieszczenia: obok włącznika światła, przy drzwiach wejściowych lub też przy łóżku w sypialni. Firma OSPEL, jeden z czołowych producentów osprzętu elektrycznego w Polsce, posiada w swojej ofercie wiele różnych łączników żaluzjowych, dzięki którym można łatwo i skutecznie kontrolować poziom nasłonecznienia
w pomieszczeniu. Na szczególną uwagę zasługują łączniki podtynkowe z kolekcji KIER, KARO i SONATA. Produkty z każdej z tych linii dostępne są w opcji standardowej oraz z delikatnym, pomarańczowym podświetleniem, które pomaga szybko zlokalizować przyciski w zacienionym wnętrzu. Dodatkowo łączniki żaluzjowe z serii SONATA i KARO można zestawiać z innym osprzętem elektrycznym w praktycznych ramkach wielokrotnych.
 

Design w służbie funkcjonalności 

Osprzęt elektryczny to jeden z tych elementów wyposażenia wnętrz, który z jednej strony powinien być maksymalnie wygodny i funkcjonalny, z drugiej – musi idealnie komponować się z wystrojem i charakterem pomieszczenia. Łączniki żaluzjowe firmy OSPEL zaprojektowane zostały w taki sposób, aby sprostać obu tym oczekiwaniom. Wielbicielom oryginalnych rozwiązań szczególnie do gustu powinny przypaść łączniki z kolekcji SONATA, które łączą w sobie ponadczasową linię i niezwykle bogatą, zgodną z najnowszymi trendami, kolorystykę. Osprzęt elektryczny z tej serii wybrać można w odcieniu klasycznej bieli i uniwersalnego ecru, a także w barwach: szampańskie złoto, czarny i czekoladowy metalik oraz srebro mat. Produkty z serii KARO to z kolei subtelne połączenie tradycji i nowoczesności, przyciągające wzrok geometrycznymi kształtami i lekko wypukłymi przyciskami. Łączniki żaluzjowe z tej kolekcji dostępne są w czterech różnych tonacjach kolorystycznych (biały, czekoladowy metalik, ecru perłowy i srebrny perłowy), dzięki czemu bez trudu można dopasować je zarówno do pomieszczeń utrzymanych w stonowanych, jak i intensywnych barwach. Proste, białe lub beżowe, łączniki KIER firmy OSPEL polecane są natomiast do nowoczesnych aranżacji minimalistycznych, jednak wersja podświetlana sprawdzić się może także w tradycyjnych wnętrzach. Delikatne punkty świetlne w kształcie zróżnicowanych pod względem wielkości kółek łagodzą bowiem nieco surową bryłę łącznika, dzięki czemu zyskał on lekkości i klasycznej elegancji. 

Zapewnienie optymalnego natężenia światła słonecznego w pomieszczeniu to niezwykle istotna kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. Z tego też względu warto tak zaplanować domową instalację elektryczną, aby poziom jasności można było kontrolować. W realizacji tego zadania pomogą wygodne, funkcjonalne i niezwykle eleganckie łączniki żaluzjowe firmy OSPEL.

 

źródło: OSPEL