Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP na Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech 2015
Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP na Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech 2015

Okno Passiv – line PLUS
Firma ADAMS H. Pędzich, Mrągowo

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań okna Passiv-line Plus charakteryzują się doskonałym bilansem energetycznym w pomieszczeniach ogrzewanych zimą i chłodzonych w okresie letnim. Jest to doskonałe rozwiązanie do domów energooszczędnych i pasywnych. Okno o wymiarach referencyjnych uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw=0,7 W/m2K.

 


System profili Energeto® 8000
ALUPLAST sp. z o.o., Poznań

 

System okienny energeto ® 8000 jest nowym kierunkiem w myśleniu o energooszczędności okien, w którym zastosowano innowacyjne technologie:
- „powerdur inside” - zastąpienie wzmocnień stalowych wzmocnieniami kompozytowymi z domieszką włókien szklanych,
- "bonding inside" - technologia wklejania szyby we wrąb skrzydła dla osiągnięcia zakładanych parametrów statycznych i cieplnych konstrukcji okiennych,
- "foam inside" - możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników poprzez opcjonalne wypełnianie przestrzeni niektórych komór wewnętrznych pianą poliuretanową.

 

Centrum obróbcze profili SBZ 151
Elumatec AG, Niemcy
Zgłaszający: Elumatec Polska Sp. z o.o., Września

SBZ to 5-osiowe centrum obróbcze sterowane numerycznie.
Dzięki swojej elastyczności i wydajności centrum jest wszechstronnym rozwiązaniem do obróbki profili aluminiowych i stalowych. Możliwości: produkcja ogrodów zimowych i konstrukcji fasadowych, przemysłowa obróbka detali typu solary, elementy konstrukcyjne czy automotive. Możliwa jest obróbka profili z pięciu stron w dowolnych kombinacjach kątów. Zastosowanie głowicy kątowej umożliwia dodatkowo obróbkę szóstej strony. Maszyna posiada  aż 20 różnych narzędzi wraz z 500 mm tarczą piły

 

SL4 FF Robort do kształtowego łączenia profili pCV
GRAF SYNERGY S.R.L, Włochy
Zgłaszający :FIMTEC –POLSKA Sp. z o.o., Wysogotowo

Robot SL4-FF łączący kształtowo profile PVC o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki, forniry, etc) i jest obecnie jedyną taką propozycją na rynku światowym. Pozwala łączyć profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji.
Maszyna pozwala produkować stolarkę o bardzo wysokich parametrach  jakościowych, co z kolei daje możliwości lepszego pozycjonowania produktów i uzyskiwania większych marż, przez producentów okien i drzwi.

 

3 osiowe centrum obróbczePhantomatic M3
EMMEGI  GROUP, Włochy
Dystrybutor w Polsce R & D TECH Sp. z o.o., Zielona Góra
Zgłaszający : R & D TECH Sp. z o.o., Zielona Góra

Phantomatic M3 to sterowane numerycznie 3-osiowe centrum obróbcze z automatycznym obrotem narzędzia w trzech stałych pozycjach, co umożliwia obróbkę trzech płaszczyzn danej sztuki.
Przeznaczone jest do obróbki profili aluminiowych, PVC, lekkich stopów. Wyposażone w ręczny magazyn narzędziowy na 9 gniazd, do którego można dodać jeden lub dwa magazyny automatyczne na 4 gniazda każdy. Możliwe jest zainstalowanie drugiego ogranicznika pneumatycznego.
Urządzenie zawiera ruchomy stół roboczy umożliwiający załadunek/ wyładunek elementu.
       
 

Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2015

 

System mobilnych zadaszeń CORSO
ALUKOV a.s., Republika Czeska
Zgłaszający: ALUTHERM Sp. z o.o., Poznań

Jest to epikurejska filozofia ogrodu zimowego - Słonecznego Pokoju -  w którym dowolnie dysponujemy przestrzenią tarasu – zadaszamy w niepogodę lub otwieramy na słońce i ogród w dni pogodne. Zabudowa tarasu, która ma sprawić by zieleń, światło i zapachy ogrodu w płynny sposób przenikały do wnętrza domu. Corso stosuje się na tarasy przydomowe, ale także jako zabudowy do kawiarni czy restauracji jako przedłużenie sezonu od wczesnej wiosny do jesieni.

 

System Rynnowy „PROAQUA Rynny Profesjonalistów”
BUDMAT Bogdan Więcek, Płock

ProAqua – System Rynnowy wykonany z tworzywa sztucznego przeznaczony jest do skutecznego odprowadzania wody deszczowej. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, ułatwia montaż oraz zwiększa skuteczność systemu jako odwodnienia dachu. Profil rynny ProAqua posiada tradycyjny półokrągły kształt wyposażony w nowoczesne elementy zwiększające jego sztywność i zabezpieczające przed przelewaniem się wody oraz rozwiązania umożliwiające dodatkowe zapięcie haka. Szczelne połączenia elementów systemu  uzyskiwane są dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanej uszczelki trójwargowej. System ProAqua dostępny jest w wielu kolorach. Wytwarzany z materiałów, które nadają się do recyklingu i dalszego przetworzenia, jest rozwiązaniem proekologicznym.

 

Drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST 85 mm Premium
Fabryka Okien i Drzwi MIROX Sp. zo.o., Poznań
Zgłaszający: MIROX Sp. z o.o., Poznań

Przepełnione światłem, wolne od barier architektonicznych, bliskie otaczającej naturze, a jednocześnie komfortowe, ciepłe i bezpieczne – to wizja wielu inwestorów marzących o swoim domu, która może stać się rzeczywistością dzięki zastosowaniu nowoczesnych  drzwi tarasowych unoszono-przesuwnych HST 85 mm Premium firmy Mirox. Jeśli do tego dodamy likwidację ewentualnych barier komunikacyjnych poprzez niskoprogową konstrukcję drzwi, to czegóż można oczekiwać więcej od drzwi tarasowych.

 

Okno do dachów płaskich DXW przystosowane do chodzenia po nim
FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

Firma FAKRO będąc jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, po raz kolejny potwierdza swoje hasło przewodnie „okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość”. W 2015 roku wprowadzone zostaje do produkcji kolejne okno z rodziny produktów do dachów płaskich, które dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim, a dzięki temu umożliwia bezproblemowe przemieszczanie się na tarasach czy też dachach. Dzięki temu, że powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu okna te nie tylko tworzą bezpieczną przestrzeń tarasu, którą można użytkować, ale również nie zaburzają jego estetyki.

 

Schody supertermoizolacyjne LWT
FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

 

Supertemoizolacyjne schody strychowe LWT to komfortowe schody z wygodną, drewnianą drabinką polecane do budownictwa energooszczędnego, w którym duży nacisk położony jest na zminimalizowanie strat ciepła. Doskonale nadają się do montażu w miejscach, gdzie występuje duża różnica temperatur pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem na poddaszu, a nieużytkowym strychem. Schody LWT to najwyższa klasa szczelności oraz najwyższy komfort obsługi.

 

System rynnowy bezokapowy Galeco
Galeco Sp. z o.o., Balice

Opatentowany System rynnowy BEZOKAPOWY Galeco został zaprojektowany specjalnie do budynków bez okapu. Rozwija tradycyjne podejście do rynien w rozwiązanie dedykowane do najśmielszych projektów współczesnych architektów. Zalety systemu: montaż w ocieplaniu budynku dziękipełnej szczelności systemu, szybki montaż i demontaż maskownicy umożliwiający dostęp do rynny, prostokątny kształt rury, wsparcie dla architektów w postaci bazy CAD.
System BEZOAKPOWY Galeco zainstalowano już w 317 budynkach.

 

Młot wyburzeniowy H90SG
Hitachi Koki Co.Ltd, Japonia
Zgłaszający: Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o., Warszawa

Nowoczesny młot wyburzeniowy posiadający zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne zapewniające najlepsze w klasie własności wyburzeniowe, system ochrony antywibracyjnej operatora – UVP, niski poziom hałasu, rewelacyjny stosunek jakości do ceny

 

System ArCADia BIM
ArcADiasoft Chudzik Sp. j., Łódź
Zgłaszający: INTERSOFT Sp. z o.o., Łódź

Wizytówką firmy ArCADiasoft Chudzik sp. j. jest autorski obiektowy system ArCADia BIM, służący do tworzenia dokumentacji technicznej i będący kompleksową bazą informacji o budynku. Łącząc specjalistyczne moduły branżowe w jeden wirtualny model budynku, zapewnia pełną kontrolę i bezpieczeństwo na etapie projektowania, usprawnia i przyspiesza etap realizacji i pozwala na sprawne zarządzanie budynkiem podczas jego eksploatacji.

 

Płyta fundamentowa FPL
IZODOM 2000 POLSKA Sp. z o.o., Zduńska Wola

Płyta fundamentowa to idealne rozwiązanie dla domów energooszczędnych i pasywnych gwarantujące trwałość i absolutny brak mostków termicznych. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań płyta charakteryzuje się: szybkością i łatwością wykonania, stabilnością – monolityczna konstrukcja, doskonałą ochroną termiczną i przeciwwilgociową, a także płytkim posadowieniem fundamentów. Co więcej płyta fundamentowa umożliwia uzyskanie dopłat w programie NFOSiGW.

 

System uszlachetniania powierzchni HOT COATING 717
KLEIBERIT/KLEBCHEMIE M.G. Becker &Co. Kg, Niemcy

Unikatowy system uszlachetniania powierzchni na wysoki połysk i w pełnym macie. Bardzo duże spektrum zastosowań. Odporny na oddziaływanie czynników atmosferycznych, możliwość kreowania powierzchni 3D. Unikatowa odporność na ścieranie. Możliwość zastosowania korundu. Właściwości tworzywa pozwalają na naniesienie  na zadrukowany papier lub płytę melaminową.

 

Drzwi stalowe KMT PLUS 75 passiv
KRAT-MET Dariusz, Przemysław i Helena Szymaniuk Sp.j., Kobylnica

 

Drzwi przeznaczone do domów pasywnych i energooszczędnych. Jedyne drzwi stalowena rynku o WSP. UD= o,75 Wm2 K. Wykonane w kilkunastu kolorach laminatów drewnopodobnych, zamki klasy 4, aplikacje inox, kilka kolorów okuć.
 

 

Podest Ruchomy Przejezdny typu Alulift
Lockhard Sp. z o.o., Gorzyce Wielkie

 

Podest Ruchomy Przejezdny typu Alulift jest maszyną przejezdną przeznaczoną do przemieszczania osób  na stanowisko, na którym wykonują pracę na wysokości z platformy roboczej.Podest Alulift powstał w celu podniesienia bezpieczeństwa podczas pracy na wysokości oraz skrócenia czasu montażu i demontażu rusztowania. Jest jedynym tego typu urządzeniem na świecie.Z łatwością może zastąpić rusztowania tradycyjne oraz podnośniki zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pracy na wysokości.

 

Stalowe drzwi energooszczędne (pasywne) – Marc-De
Małkowski – Martech S.A., Kórnik

Stalowe płaszczyznowe drzwi energooszczędne Marc-De to innowacyjne rozwiązanie zapewniające maksymalną energooszczędność przy jednoczesnym komforcie użytkowania. Produkt ten wyróżnia wysoka izolacyjność cieplna, posiada on współczynnik przenikania ciepła dla drzwi pełnych – od Ud= 0,3W/m2 do Ud=0,6W/m2.Drzwi, dzięki stalowej powłoce, są bardzo trwałe i mogą być przeznaczone do budynków, w których istnieje potrzeba wytrzymałej stolarki drzwiowej. Drzwi posiadają dwa opatentowane rozwiązania - ościeżnicy (Patent PL 210601 B1) oraz skrzydła drzwi (Patent PL 217884).Marc-De są odpowiedzią na potrzebę idealnego produktu dla nowoczesnego, pasywnego budownictwa, w którym ceni się komfort, energooszczędność i ekologiczne rozwiązania.
 

 

Kominek wentylacyjny VIRTUM® ? 160
mdm nt Sp. z o.o., Bielsko Biała

Innowacyjny kominek wentylacyjny VIRTUM® ?160 charakteryzuje się zwiększoną średnicą wentylacyjną (160 mm; pow. przekroju wentylacyjnego: 200 cm2) oraz specjalną konstrukcją, dzięki której efektywnie wykorzystuje energię wiatru w celu poprawy ciągu kominowego. Zapewnia znacznie lepszy przepływ powietrza od tradycyjnych kominków o mniejszej średnicy, wspomaga również wentylację naturalną budynku. Oferowany z podstawami umożliwiającymi montaż na różnych pokryciach dachowych. Dostępny w 9 kolorach.
 

 

Panele podłogowe na wysoki połysk utwardzane aluminiową wstawką zamiast fugi
FALQUON GmbH, Niemcy
Zgłaszający: Planco s.c. Rzeszów

Styl, indywidualność i ekskluzywność.Wszystko jest możliwe. Nowoczesne mieszkanie, efektowna prezentacja na targach i przyjemna praca – to wszystko jest bezgranicznie uniwersalne. Puryzm, czar lub vintage – liczą się tylko styl, projekt i kreatywność. Dzięki  różnorodności kolekcji i indywidualnym możliwościom FALQUON Exclusive Surfaces każda podłoga stanie się przeżyciem. FALQUON oferuje więcej! Więcej Jakości, więcej różnorodności, więcej kreatywności, więcej projektów i więcej komfortu.
 

 

Panel dachowy „REGLE”
PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Warszawa

Jednomodułowy panel dachowy REGLE to nowe pokrycie dachowe w ofercie Blachy Pruszyński, stanowiące odpowiedź na coraz popularniejszy trend budowania domów z bali, zajazdów i w restauracji o charakterze regionalnym. REGLE swym kształtem przypominają gont drewniany i są głównie dedykowane budynkom drewnianym oraz domom o architekturze w stylu zakopiańskim.
 

 

Sika Unitherm Platinium
Sika Deutschland GmbH, Industrial Coating
Zgłaszający: SIKA POLAND Sp. z o.o., Warszawa

 

Sika Unitherm Platinum jest bezrozpuszczalnikową, 2-składnikową, powłoką ogniochronną na bazie żywicy epoksydowej do zabezpieczenia konstrukcji stalowych wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Pod wpływem działania ognia tworzy warstwę izolującąprzed wysoką temperaturą, podnosząc odporność ogniową zabezpieczanej konstrukcji stalowej. Produkt jest dedykowany do zastosowania w wytwórniach konstrukcji stalowych. Pozwala na szybkie wykonanie powłok ogniochronnych.
 

 

Okno inteligentne CAPITAL SMART
STOLBUD WŁOSZCZOWA S.A., Włoszczowa

 

Okno Capital Smart to innowacyjny produkt, który jest nieodzownym elementem inteligentnych rozwiązań w naszych domach. Nowoczesna technologia pozwala sterować funkcjami okna wykorzystując urządzenia elektroniczne jak: tablety, smartfony bądź innych urządzeń z systemem iOS lub Android oraz pilota. Okno Smart Capital wykorzystuje, nie tylko funkcje stacji meteorologicznej, informując nas o temperaturze, sile i prędkości wiatru, ale również o obecności tlenku węgla. Ponadto, inteligentnie reaguje na zmieniające się warunki atmosferyczne, np. pozwala na automatyczne zamknięcie okna w przypadku deszczu, zaciemnienie szyb przy zwiększającym się nasłonecznieniu, zapewnia stale prawidłową wentylację. Okno Capital Smart to energooszczędność, komfort, wygoda i bezpieczeństwo.
 

 

Kompozyt drewniany STEICO ULTRALAM /STEICO LVL
STEICO CEE Sp. z o.o., Czarnków

STEICO LVL to jedna z najbardziej innowacyjnych i efektywnych rozwiązań stworzonych z myślą o nowoczesnym budownictwie. Jest to niewątpliwie najbardziej wydajny, drewnopochodny produkt konstrukcyjny, produkowany na świecie. Już dziś wyznacza nowy kierunek dla budownictwa przyszłości. Zaczynając od procesu produkcyjnego, poprzez etap projektowania, kończąc na placu budowy – STEICO LVL to esencja słowa „ innowacja”. Minimalizuje zużycie drewna, definiuje na nowo pojęcie efektywności, tworzy trwałe i niezwykle wytrzymałe konstrukcje ścian, stropów i dachów
 

 

Aluminiowy System Rynnowy „NIAGARA TYTANIUM”
SYSTEM PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Drzewica

 

Aluminiowy system rynnowy NIAGARA TYTANIUM - to produkt wykonany ze specjalnego stopu aluminium o przewidywanej trwałości ponad 100 lat. Cechuje go duża wytrzymałość i odporność na korozję i działanie soli. Dzięki powyższym właściwościom system ten doskonale sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach, do jakich należą obszary nadmorskie, zalesione bądź o dużym zanieczyszczeniu. Głębokość oraz niewielka waga pozytywnie wpływają na właściwości użytkowe, transport, czy montaż
 

 

Hybrydowy Wywietrznik zintegrowany MONSUN
UNIWERSAL Sp. z o.o., Katowice

 

Wywietrzaki zintegrowane Monsun to konstrukcja kombinowana, polegająca na połączeniu wentylacji mechanicznej z wentylacją grawitacyjną (naturalną). Konstrukcja pozwala przy jednym otworze w dachu zapewnić wentylację grawitacyjną podczas postoju wentylatora, który stanowi zwieńczenie wywietrzaka zabezpieczające przed przedostawaniem się do środka wody opadowej. Dzięki specyficznemu ukształtowaniu kopuły, struga powietrza wywiewanego mechanicznie przez wentylator omywa ekran wywietrzaka wydatnie zwiększając poziom wentylacji grawitacyjnej, tym samym efektywność zespołu wywietrzak-wentylator w niektórych przypadkach rośnie do 20%
 

 

Rynienka odpływowa do kabin prysznicowych Wiper ELITE
WIPER Sp. z o.o., Mikołów

Rynienki prysznicowe ELITE to seria nowoczesnych odpływów liniowych z kołnierzem izolacyjnym. Rynienki ELITE charakteryzują się niską wysokością zabudowy- 64 mm od kołnierza, regulowaną wysokością ramki, 8-12 mm(opcja do 450mm dla grubych posadzek), nowoczesnym designem - szerokość kratki wynosi tylko 34 mm (ramki 48 mm).Rynienki ELITE w zestawie posiadają nowy, opatentowany syfon ze stali nierdzewnej SMART TRAP o przepustowości 38l/min i z systemem EASY CLEAN, redukcję  ?40/?50 oraz mankiet izolacyjny WIPER z perforacją poprawiającą przyczepność  do podłoża  i przyspieszającą wiązanie kleju
 

 

System Ściany TERMOton DIAMENT
Zakład Ceramiki Budowlanej OWCZARY  R.E.R. STĘPIEŃ Sp.j., Owczary

TERMOton DIAMENT - system energooszczędnej ściany ceramicznej. W jego skład wchodzą:pustak TERMOton P+W 25 DIAMENT; zaprawa ciepłoochronna; ramka do Zaprawy Murarskiej TERMOton.
Pustak ceramiczny TERMOton P+W 25 DIAMENT charakteryzuje się współczynnikiem przewodnictwacieplnego na poziomie ?=0,170 W/mK. Ramka do Zaprawy Murarskiej TERMOton wykorzystana w trakcie wznoszenia ściany daje korzyści związane ze: zmniejszeniem oporu cieplnego „U” ściany, oszczędnościami zaprawy oraz dokładnością i szybkością układania jej warstwy.
 

 

Pustak Ceramiczny  TERMOton P+W  DIAMENT
Zakład Ceramiki Budowlanej OWCZARY  R.E.R. STĘPIEŃ Sp.j., Owczary

TERMOton P+W 25 DIAMENT - wysoko drążony pustak ceramiczny charakteryzujący się niespotykanym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego na poziomie ?=0,170 W/mK. Taki wynik osiągnięto dzięki opracowaniu innowacyjnej mieszanki surowcowej, która po wypaleniu czerepu ceramicznego pozwala na osiągnięcie odpowiedniej sieci mikroporów oraz nietypowemu kształtowi pustaka, wydłużającemu drogę strumienia ciepła z jednej strony pustaka na drugą (ścianki wewnętrzne o grubości rzędu 3-4mm w kształcie plastra miodu).

 

 

źródło: MTP