Hörmann na targach BAU 2015
Hörmann na targach BAU 2015

O blisko 100 metrów kwadratowych większe od tego w minionych latach będzie w tym roku stoisko firmy Hörmann na targach BAU w Monachium. Na ponad 1400 metrach kwadratowych powierzchni ten znany niemiecki producent zaprezentuje całą swoją bogatą ofertę bram i drzwi oraz najnowocześniejszych urządzeń do ich obsługi. Jak zwykle nie zabraknie nowości i ciekawych technologicznie rozwiązań, a znane już wcześniej produkty ujrzymy w ich zmodernizowanych wariantach.  

W świecie drzwi

Hörmann od kilku lat intensywnie poszerza swoją ofertę drzwi zewnętrznych, coroczne targowe wystawy są tego najlepszym dowodem. W dniach 19-24 stycznia 2015 roku w hali B3 monachijskich targów firma zaprezentuje nowe wzory aluminiowych drzwi do domów pasywnych i energooszczędnych, a także stalowych drzwi o świetnej izolacyjności cieplnej. Na stoisku Hörmanna  przekonać się będzie można, że nowoczesne, niezwykle ciepłe i bezpieczne drzwi przyciągać mogą wzrok ciekawym, atrakcyjnym wzornictwem, a bogata paleta tych wzorów, może dawać możliwości bardzo rozmaitej aranżacji .

Poza drzwiami wejściowymi do domów, Hörmann na targach BAU pokaże także różne inne rodzaje drzwi wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym i obiektowym. Począwszy od ocieplanych stalowych drzwi do piwnic, budynków gospodarczych, pracowni i garaży, po drzwi dźwiękoszczelne, przeciwpożarowe i wielofunkcyjne.  

Obsługa smartfonem lub tabletem 

Obok nowych wzorów drzwi, na stoisku Hörmanna obejrzeć też będzie można nowe rodzaje powierzchni, oklein i kolorów bram garażowych. Interesującą nowością, która zostanie tu zaprezentowana będzie bramka BiSecur z aplikacją na smarftfona lub tablet, pozwalająca na pełną kontrolę i sterowanie zarówno bramami garażowymi czy wjazdowymi, jak i drzwiami wejściowymi oraz innymi urządzeniami, np. oświetleniem. Istotną zaletą tego rozwiązania jest funkcja odczytu położenia, która z dowolnego miejsca na świecie pozwala sprawdzić, czy brama lub drzwi są zamknięte czy otwarte, a w razie konieczności zamknąć je jednym przyciskiem. Aplikacja oferuje też jej użytkownikom możliwość tworzenia tak zwanych „scenariuszy”. To funkcja przydatna w powtarzalnych sytuacjach, takich jak np. codzienny  powrót do domu, gdy najpierw otwieramy bramę wjazdową, a następnie bramę do garażu. Jedno kliknięcie na ekranie aplikacji powoduje automatyczne wykonanie wszystkich określonych operacji bez konieczności wybierania pojedynczych poleceń. System ten jest kompatybilny z wieloma produktami firmy Hörmann z serii BiSecur:  z napędami SupraMatic i ProMatic do bram garażowych i napędami RotaMatic i LineaMatic do bram wjazdowych. 

Dla przemysłu, dla logistyki 

Jak zwykle na ogromnym stoisku firmy Hörmann nie zabraknie wielu innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu i logistyki. Wśród nich znajdą się energooszczędne bramy i cała gama produktów przeciwpożarowych, a także najnowsze rozwiązania  z zakresu techniki przeładunku.
 

Plany na przyszłość

Tego, jakie innowacje niemiecki producent planuje wprowadzić na rynek w ciągu dwóch najbliższych lat - dowiedzieć się będzie można na konferencji prasowej organizowanej pierwszego dnia targów o godzinie 16.30. Wtedy to po raz pierwszy firma  Hörmann zaprezentuje się ze swoimi spółkami – córkami: firmami Alukon i Schörghuber. Przedstawiciele tych firm wspólnie zaznajomią słuchaczy z planowanym rozwojem ekonomicznym grupy Hörmann i przedstawią innowacyjne produkty, które wprowadzone zostaną na rynek w najbliższym czasie. 


Fot. 1

Stoisko targowe firmy Hörmann odwiedzają zawsze tłumy gości. W 2015 roku ekspozycja firmy będzie jeszcze większa niż w latach poprzednich.

Fot. 2

Przebojem wśród produktów firmy Hörmann prezentowanych na targach BAU 2015 będzie nowa aplikacja BiSecur na smartfona i tablet, umożliwiająca kontrolę i obsługę bram i drzwi,
a także oświetlenia z każdego miejsca na świecie. 

 

źródło: Hörmann