Hörmann  - specjalista od bram przemysłowych i techniki przeładunku
Hörmann - specjalista od bram przemysłowych i techniki przeładunku

Wzrost wymagań dotyczących bilansu energetycznego, bezpieczeństwa i trwałości wiąże się w branży logistycznej z koniecznością planowania indywidualnych rozwiązań. Dlatego firma Hörmann oferuje nie tylko bogaty wybór bram przemysłowych, drzwi przeciwpożarowych i wielofunkcyjnych, ale dostarcza też kompleksowe rozwiązania z zakresu techniki przeładunku. Dopełnieniem są usługi kompetentnego doradztwa oraz szybkiego serwisu.


Nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów oraz urządzeń dla logistyki pracuje w firmie Hörmann ponad 6 tysięcy osóbw 26 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji. 

Firma rozpoczęła działalność w 1935 roku od produkcji bram garażowych, a później rozszerzyła ją także o drzwi wejściowe do domów oraz drzwi przeciwpożarowe i wielofunkcyjne dla budownictwa obiektowego. 

Od ponad 30 lat ten niemiecki producent dostarcza też produkty dla intralogistyki. Oferowane przez niego bramy segmentowe, rolowane, szybkobieżne i przeciwpożarowe, uruchamiane ręcznie lub z napędem, stanowią dobre zamknięcia hal i różnych stref między nimi.

Dopasowane na miarę 

Dziesięć lat temu firma Hörmann otworzyła się także na rynek systemów przeładunkowych. Obecna jej oferta zawiera kompleksowe rozwiązania składające się z uszczelnień do bram, ramp i domków przeładunkowych. Obok produktów standardowych dostosowanych do potrzeb rynku producent oferuje również indywidualne rozwiązania. Dopracowując je w każdym szczególe, koncentruje się na najistotniejszych w logistyce wymaganiach. Są to: bezpieczeństwo, szybkość, izolacyjność cieplna oraz efektywność kosztów wynikająca z zastosowanych rozwiązań technicznych. Z jednej strony efektywność ta wynika z ograniczenia do minimum konieczności konserwacji urządzeń. Z drugiej: to efekt zintegrowania wszystkich oferowanych rozwiązań z halą przemysłową. Montowane przed halą urządzenia techniki przeładunku w zestawieniu 
z odpowiednio dopasowanymi bramami przemysłowymi stanowią energooszczędne zamknięcia obiektów przemysłowych i logistycznych. 

Drzwi stalowe 

Obok kompleksowych rozwiązań w zakresie bram przemysłowych i techniki przeładunku oferta firmy obejmuje także drzwi stalowe, które spełniają wysokie wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej. Oferowane drzwi przeciwpożarowe montowane mogą być zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z odpowiednim wyposażeniem mogą one również pełnić funkcję drzwi dymoszczelnych, przeciwwłamaniowych i dźwiękoszczelnych.  

Hörmann - solidny partner

Systemy bram przemysłowych i elementy techniki przeładunku produkowane przez firmę Hörmann stanowią trwałe rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Łączą jednocześnie wysoką niemiecką jakość z innowacyjnością. Atutem jest też kompetentne doradztwo, dzięki któremu klienci firmy otrzymują indywidualną pomoc w wyborze odpowiedniego rozwiązania oraz usługi szybkiego serwisu: przeglądów, konserwacji i napraw. Dlatego firma Hörmann postrzegana jest obecnie jako solidny partner w dużych projektach budowlanych związanych z logistyką i przemysłem spożywczym. Współpracę z tym producentem cenią też firmy zajmujące się spedycją paczek i listów, wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa transportowe oraz firmy prowadzące sprzedaż internetową.

Fot. 1


Całkowicie przeszklone bramy aluminiowe o nowoczesnym wzornictwie przepuszczają światło dzienne do wnętrza hali. 


Fot. 2


Szybko otwierające się bramy przemysłowe Hörmann gwarantują sprawny i efektywny przebieg wszystkich procesów na stacjach przeładunkowych. Dodatkowo zatrzymują ciepło wewnątrz hali, a bogaty wybór kolorystyki umożliwia dopasowanie ich do corporate design.

 


Fot. 3


Zintegrowane z halą przemysłową urządzenia  techniki przeładunku w zestawieniu 
z dobrze dopasowanymi bramami stanowią energooszczędne zamknięcia obiektów logistycznych.

 


Fot. 4


Obok kompleksowych rozwiązań w zakresie bram przemysłowych i techniki przeładunku oferta firmy Hörmann obejmuje także drzwi stalowe, które spełniają wymagania ochrony przeciwpożarowej. 

 

 

źródło: Hörmann