SunGuard SNX 50/23 – nowe możliwości szkła przeciwsłonecznego
SunGuard SNX 50/23 – nowe możliwości szkła przeciwsłonecznego

Gama przeciwsłonecznych szkieł SunGuard SNX eXtra Selective powiększona została niedawno o kolejny, innowacyjny produkt: SNX 50/23. To co wyróżnia najnowsze szkło firmy Guardian na tle innych rozwiązań to nowe możliwości obróbki w postaci gięcia wklęsłego lub wypukłego, a co za tym idzie szerokie perspektywy tworzenia nowatorskich projektów. 

Najnowsze szkło SunGuard SNX 50/23 daje architektom możliwość kreowania budynków o wyjątkowych kształtach

Fot. Guardian Częstochowa

 

Rodzina szkieł z eXtra wysoką selektywnością SunGuard SNX to sztandarowe produkty firmy Guardian. Doskonały dostęp naturalnego światła do wnętrza budynku, przy jednoczesnej wysokiej ochronie przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń sprawia, że architekci chętnie sięgają po szklane tafle z tej linii i z powodzeniem wykorzystują je na fasadach tworzonych obiektów. Do tej pory produkty z gamy SunGuard dostępne było jednak tylko w standardowej  wersji, co mogło mieć wpływ na ograniczenie kreatywności projektantów. Firma Guardian wyszła naprzeciw oczekiwaniom architektów i stworzyła szkło SunGuard SNX 50/23, które można poddawać niestandardowej obróbce tj. gięciu. Dzięki niemu nowoprojektowane budynki mogą zyskać niezwykłą głębię, a designerzy – niespotykaną dotąd wolność twórczą. 
 

Nowe szkło, sprawdzona jakość

SunGuard SNX 50/23 to nowa odmiana sprawdzonego produktu firmy Guardian, dlatego też zachowało ono wszystkie atuty opcji standardowej. Szkło cechuje się zatem neutralnym wyglądem, doskonałą przejrzystością i niskim odbiciem światła, a przede wszystkim: bardzo wysoką selektywnością. Zastosowanie potrójnej warstwy srebra sprawiło, że przepuszcza ono do wnętrza pomieszczenia aż 50% światła dziennego, przy jednoczesnym odbiciu aż 77% ciepła, pochodzącego z promieniowania słonecznego. Daje to ponad dwa razy więcej światła w stosunku do przenikającego ciepła. Co więcej, powłoka SunGuard SNX 50/23 jest też dostępna na szkle laminowanym z folią dźwiękoizolacyjną Sound Reduction, która zapewnia zwiększoną izolacyjność akustyczną, a tym samym redukuje ilość niechcianych dźwięków dochodzących z zewnątrz. 
 

Elastyczne możliwości kreacji

Gięte szkło SunGuard SNX 50/23 w wersji wypukłej lub wklęsłej

Fot. Guardian Częstochowa

 

To co z pewnością wyróżnia nowe szkło wysokoselektywne  SunGuard SNX 50/23 to fakt, że otwiera ono nowe perspektywy obróbki i jako jedyne z dostępnych na rynku rozwiązań daje możliwość wykorzystania całej powierzchni szklanej tafli, ponieważ zapewniona jest jednolitość koloru na całości. Fakt ten jest szczególnie warty podkreślenia, gdyż w przypadku niektórych produktów dostępnych na rynku trzeba odciąć aż 10 centymetrów wzdłuż dłuższego boku szyby. Oznacza to ponad 3% straty dla szkła o standardowym rozmiarze 3210x6000 milimetrów. Wybór SunGuard SNX 50/23 w wersji giętej wypukłej lub wklęsłej to natomiast pewność, że każdą taflę szkła wykorzystać będzie można w 100 procentach. Szkło SunGuard SNX 50/23 otwiera przed projektantami ogromne możliwości, pozwalając zmniejszyć koszty zużycia energii i spełnić najbardziej restrykcyjne normy, bez rezygnacji z artystycznej wizji budynku.

Powłoka SunGuard SNX 50/23, zarówno na szkle laminowanym, jaki i w wersji przeznaczonej do hartowania dostępne jest w bezpłatnym programie kalkulacyjnym GuardianKonfigurator, który pobrać można pod adresem: 

http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/GlassConfigurator/index.htm


Parametry techniczne :

 

 

Światło widzialne

Energia słoneczna

Solar factor (g)

[%]

6 mm SNX 50/23 #2 – 16 Ar 90% -

4 mm ExtraClear

Transmisja

[%]

Odbicie na

zewnątrz

[%]

Odbicie do

wewnątrz

[%]

Wskaźnik

oddania

barw

Transmisja

bezpośrednia

[%]

Odbicie na

zewnątrz

[%]

Absorpcja

[%]

 

50

15

15

89

21

41

38

23


źródło: Guardian