Grupa SIP wzmacnia  pozycje w Europie Wschodniej
Grupa SIP wzmacnia pozycje w Europie Wschodniej

Wiodący europejski producent systemów profilowych z tworzyw sztucznych do okien i drzwi Salamander Industrie-Produkte GmbH (SIP) wzmacnia swoją pozycję w Europie Wschodniej, poprzez wykup udziałów w białoruskim Belbauplast SOOO. Nabycie 85% akcji tej białoruskiej firmy z siedzibą w Brześciu to szybka, lecz zaplanowana ekspansja w tej części Europy.

SIP na początek planuje na Białorusi utworzenie 3 linii produkcyjnych systemów Brugmann, których wydajność w 2008 roku sięgnie 4200 ton. Około 110 pracowników Belbauplast zostanie przejęte przez SIP i w zależności od potrzeb odpowiednio przeszkolona w innych oddziałach. Na 2010 rok zaplanowane jest zakończenie trzeciego etapu rozbudowy, w tym czasie 7 linii produkcyjnych ma osiągnąć wydajność 14000 ton wysokiej jakości profili Brugmann rocznie. W sumie grupa SIP zamierza zainwestować w Brześciu 6 milionów Euro.

Jak podkreśla inwestor „decyzja o wykupie Belbauplast nie wynikała z rozważań nad redukcją kosztów produkcji, lecz bardziej z dążenia do skrócenia łańcucha logistycznego klientom w Europie Wschodniej”.