Innowacje firmy Saint-Gobain Gass na targach Glasstec
Innowacje firmy Saint-Gobain Gass na targach Glasstec

Zakończyła się kolejna edycja targów Glasstec w Düsseldorfie, będących największym na skalę europejską wydarzeniem w branży szklarskiej. Podczas wydarzenia firma Saint-Gobain Glass po raz kolejny potwierdziła swoją pozycję lidera innowacji w branży, prezentując całą gamę nowatorskich rozwiązań i koncepcji. 

Stoisko firmy Saint-Gobain Glass na targach

Glasstec 2014

Fot. Saint-Gobain 

 

Targi Glasstec to jedno z największych wydarzeń w branży szkła w Europie. W tym roku zaprezentowało się na nich ponad 1217 wystawców z 54 krajów, a ekspozycje odwiedziło 43 tysiące osób. Na stoisku w hali 11 firma Saint-Gobain Glass zaprezentowała cale spektrum innowacyjnych produktów produkowanych w oparciu o nowe, jaśniejsze szkło SGG PLANICLEAR, które pozwala produkować szyby o znacznie lepszych parametrach transmisji światła (Lt) i doskonałym współczynniku Solar Factor (g). Bardziej neutralny odcień szkła pozwala również uzyskać lepszy efekt estetyczny w zastosowaniach architektonicznych i wnętrzarskich. Nowy jednolity standard szkła Saint-Gobain został wprowadzony dla całej Europy zaledwie kilka tygodni temu.
 

W świecie innowacji Saint-Gobain

Zaprezentowana po raz pierwszy koncepcja

jednolitych standardów szkła dla różnych stref

klimatycznych Europy

Fot. Saint-Gobain Glass

 

W tym roku firma Saint-Gobain Glass podzieliła swoje stanowisko na 5 oddzielnych sektorów dedykowanych szkłom do budownictwa mieszkaniowego, projektów, wnętrz i zastosowaniom przemysłowym oraz innowacjom, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem odwiedzających. W sektorze Innowacji otwartą polemikę wywołało przedstawienie wizji Saint-Gobain Glass w zakresie kierunków rozwoju szkieł okiennych. Firma jako pierwsza w branży podjęła próbę zdefiniowania trzech docelowych standardów parametrów spektrometrycznych szkła zespolonego dedykowanego do różnych stref klimatycznych Europy (chłodnego, umiarkowanego i ciepłego). Unikalną ciekawostką dla odwiedzających stoisko pań okazał się natomiast prototyp nowego opatentowanego lustra, które daje cieplejsze i bardziej naturalne odbicie twarzy. Doskonały efekt wizualny potwierdziło uśmiechem wiele przeglądających się w nim osób.

- Dziękujemy wszystkim gościom z kraju i zagranicy, którzy podjęli trud dotarcia na targi i spotkania się z nami na stoisku – nawiązuje do dużej frekwencji Piotr Komala, Dyrektor ds. Marketingu i Innowacji Saint-Gobain Glass Polska. 
 

Piękniejsze wnętrza i ambitna architektura

Wyjątkowo okazale prezentowała się w tym roku szeroka oferta szkła Saint-Gobain Glass do zastosowań wewnętrznych, w tym nowe antykorozyjne szkło do kabin prysznicowych SGG TIMELESS. Warto odnotować fakt, iż większość nowości z tego sektora zaprezentowanych na targach w Düsseldorfie jest produkowana w Polsce, jak m.in. pierwsze w Europie lustro na bazie lakierów wodnych SGG MIRALITE PURE, antyrefleksyjne szkło obrazkowe SGG PICTO czy nowoczesne szkło ornamentowe SGG MASTERSOFT. W grupie szkła projektowego dominowały wysokoselektywne zespolenia z nowym szkłem SGG COOL-LITE XTREME 50/22 II na czele. W sektorze okien dla budownictwa dużym zainteresowaniem cieszyło się natomiast jednokomorowe szkło SGG PLANITHERM DUAL 0,9. Ważnym elementem wystawy, który uzupełnił bogatą ofertę szkła zespolonego, była osobna ekspozycja należącej do Grupy Saint-Gobain firmy SWISSPACER. Zaprezentowano na niej m.in. najcieplejszą ramkę na rynku SWISSPACER ULTIMATE oraz maszynę do automatyzacji procesu produkcji. 

- Tych z Państwa, którym nie udało się odwiedzić w tym roku Targów Glasstec, serdecznie zapraszam na nasze wirtualne stoisko www.saint-gobain-glasstec.com, gdzie można zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi prezentowanymi na tegorocznych targach produktami – dodaje Piotr Komala.

 

źródło: Saint-Gobain Glass Polska