Zawsze piękne – innowacyjne szkło prysznicowe ShowerGuard firmy Guardian
Zawsze piękne – innowacyjne szkło prysznicowe ShowerGuard firmy Guardian

Firma Guardian wprowadziła do swojej oferty nowoczesne szkło ShowerGuard, przeznaczone specjalnie do kabin prysznicowych oraz miejsc narażonych na bezpośredni kontakt z wodą. Szkło pokryte zostało innowacyjną powłoką, która zabezpiecza je przed korozją i sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania szkło pozostanie czyste jak łza, a kabina będzie wyglądała jak nowa. Firma Guardian daje na to dożywotnią gwarancję.

Technologia w służbie piękna

Tradycyjne szkło prysznicowe pod wpływem wody i środków myjących z czasem ulega korozji

Fot. Guardian Częstochowa

 

 

Utrzymanie kabiny prysznicowej w idealnej czystości to jeden z podstawowych punktów w planie domowych porządków. Niestety, z czasem czynność to wymaga coraz większych nakładów pracy i użycia silnych detergentów, a po kilku latach staje się wręcz zadaniem  niemożliwym do wykonania. Twarda woda, wysokie temperatury, osadzające się na szybach mydło i szampon, a nawet środki stosowane do mycia kabiny sprawiają, że szklane tafle niszczą się i tracą elegancki wygląd. Szkło staje się chropowate, na jego powierzchni tworzą się mikrowgłębienia, w których łatwo gromadzi się brud, kamień i wszelkiego rodzaju osady. Wyjątkiem od tej reguły jest zupełnie nowy typ szkła stworzony z myślą o zastosowaniach prysznicowych – ShowerGuard firmy Guardian. Jego powierzchnia zabezpieczona została przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych specjalną, super cienką powłoką diamentopodobną, która zostaje na trwałe związana z powierzchnią szkła już w procesie produkcji. Opatentowana przez firmę Guardian technologia nakładania warstwy zabezpieczającej sprawia, że jest ona niezwykle trwała, zapewnia skuteczną ochronę szkła przed korozją, a także ułatwia utrzymanie materiału w czystości. Cechuje ją także wysoka stabilność chemiczna, odporność na zabrudzenia i niski współczynnik tarcia. Powierzchnia szkła ShowerGuard przez lata pozostanie zatem idealnie gładka, a dzięki temu zachowa nieskazitelny wygląd na bardzo długo. W myśl zasady „Forever beautiful – Piękne na zawsze”, producent udziela na to dożywotniej gwarancji. 


Szkło do zadań specjalnych

 

Szkło ShowerGuard wystawione na typowe warunki panujące w kabinie prysznicowej przez cały czas zachowuje gładką powierzchnię.

Fot. Guaradian Częśtowchowa

 

 

 

Ekskluzywne szkło ShowerGuard przeznaczone jest przede wszystkim do stosowania w kabinach prysznicowych, sprawdzi się jednak też we wszystkich miejscach, w których szkło narażone jest na działanie wilgoci i bezpośredni kontakt z wodą. Szkło ShowerGuard nadaje się do dalszej obróbki – cięcia, wiercenia otworów, laminowania, hartownia czy obrabiania krawędzi. Posłużyć może zatem do zastosowań we wnętrzach budynku: do szklanych balustrad, okładzin ściennych czy paneli zabezpieczających schody. Elementy z hartowanym szkłem ShowerGuard zostały zamontowane również w domu ARKA - jednym z najnowszych projektów architektonicznych Roberta Koniecznego KWK Promes. „Polecam użycie szkła ShowerGuard w kabinach prysznicowych. Jest to genialne rozwiązanie do łazienki, bardzo łatwe w utrzymaniu czystości”- mówi Robert Konieczny. Elegancki wygląd przez wiele lat i niezwykła praktyczność to najważniejsze zalety szkła prysznicowego ShowerGuard, jednak – jak podkreślił Konieczny – atutem produktu jest również dziecinnie prosta pielęgnacja. Innowacyjny proces nakładania warstwy zabezpieczającej, bez mechanicznego je nakładania, sprawia, że dbanie o szklane tafle nie wymaga specjalnych zabiegów. Wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić je na mokro miękką ściereczką lub gąbką, nie jest konieczne stosowanie dodatkowych środków chemicznych. Mówiąc krótko: nawet po wielu latach i przy minimalnym nakładzie pracy szkło prysznicowe ShowerGuard będzie wyglądało tak, jak w dniu zakupu. 

 

źródło: Guardian