Aluprof podwójnym liderem rynku stolarki 2014
Aluprof podwójnym liderem rynku stolarki 2014

W miniony czwartek Centrum Analiz Branżowych (CAB) przyznało podwójny tytuł Lidera Rynku Stolarki 2014 firmie Aluprof w segmencie systemów aluminiowych oraz w segmencie osłon okiennych. Jest to szóste z rzędu takie wyróżnienie otrzymane przez spółkę. Tytuł lidera rynku zdobywają firmy, które w poprzednim roku kalendarzowym uzyskały najlepsze wyniki sprzedażowe w swoim sektorze. Wyniki ogłoszono podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014, które odbyły się w dniach 18-20 września br. w Warszawie.

 
18 września 2014 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się Gala Liderów Rynku Stolarki 2014, w trakcie której agencja porównawcza specjalizująca się w badaniach rynku stolarki w Polsce – Centrum Analiz Branżowych (CAB) uhonorowało liderów branży okienno-drzwiowej. Liderami rynku zostały firmy, które w 2013 roku odnotowały największą sprzedaż w swoim segmencie. 

W trakcie gali wyróżniono zarówno dostawców jak i producentów rozwiązań z branży stolarki.W tegorocznej, ósmej odsłonie konkursu nominowanych do nagrody było prawie sto firm. Agencja porównawcza po zbadaniu wyników sprzedaży za rok 2013 przyznała firmie ALUPROF S.A. tytuł Lidera Rynku Stolarki 2014 w segmencie systemów aluminiowych oraz w segmencie osłon okiennych. Firma otrzymała także wyróżnienie za wzorową współpracę w zakresie public relations.

Jesteśmy bardzo dumni ze zdobycia podwójnego tytułu Lidera Rynku Stolarki 2014. Szczególnie cieszy nas fakt, iż tytuł ten przyznawany jest na podstawie obiektywnych wyników sprzedażowych, zatem nagroda jest odzwierciedleniem wyborów dokonywanych przez klientów. Szóste z rzędu wyróżnienie spółki w segmentach systemy aluminiowe i osłony okienne pokazuje nam, że obrany przez nas kierunek jest dobrą drogą. Bycie liderem wymaga od nas stałego ulepszania naszych produktów i usług, a ta nagroda jest tego najlepszym przykładem – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A

Organizatorami Gali Liderów Stolarki są Centrum Analiz Branżowych oraz miesięcznik Forum Branżowe we współpracy z firmą Lentewenc, organizatorem targów Warsaw Build 2014.  Podczas Gali odbyło się również spotkanie Klubu Forum 100 – przedstawicieli stu największych firm branży budowlanej. W trakcie Gali zaprezentowano także najnowsze dane dotyczące sytuacji w segmencie stolarki w Polsce w porównaniu do UE. Pozycja polskich producentów okien i drzwi na europejskim rynku rośnie już od kilkunastu lat, głównie za sprawą ożywionego eksportu. Z prognoz agencji wynika, że rok 2014 zakończy się wzrostem produkcji okien o około 10 proc. oraz drzwi o 8 procent.


Pamiątkowe dyplomy w imieniu firmy odebrała Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i Public Relations ALUPROF S.A.

 

 

 

źródło: Aluprof S.A.