Akumulatorowa frezarka wycinająca DeWALT z serii XR
Akumulatorowa frezarka wycinająca DeWALT z serii XR

DeWALT stworzył małą akumulatorową frezarkę wycinającą dla profesjonalistów. DCS551 18V z serii XR służy do szybkiego wycinania otworów w płytach gipsowo-kartonowych i innych lekkich materiałach. Będzie doskonała wszędzie tam, gdzie sieciowe elektronarzędzia są za mało kompaktowe i zbyt ciężkie, a ręczne będą opóźniać pracę.

 

Nowa akumulatorowa frezarka wycinająca DeWALT DCS551 XR dla elektryków, hydraulików i instalatorów wentylacji łączy w sobie poręczność narzędzi ręcznych i szybkość tradycyjnych elektronarzędzi. Działa w sposób podobny do frezowania wgłębnego – metody bardzo dokładnej, a oprócz tego minimalizującej możliwość uszkodzenia przestrzeni roboczej.Używanie bezprzewodowej frezarki wycinającej DeWALT DCS551 XR zamiast piły ręcznej lub piłki do metalu zwiększa prędkość wykonywanych zadań takich, jak: wycinanie otworów w karton-gipsie, płytach akustycznych sufitowych, sklejce, czy przycinanie kanałów wentylacyjnych.

 

DeWALT DCS551 napędza silnik 550W dający maksymalną prędkość cięcia – 26000 obrotów na minutę. Ta poręczna i wydajna frezarka wycinająca współpracuje z małymi i pojemnymi akumulatorami litowo-jonowymi z serii XR, które pozwalają zarówno na długą pracę bez ładowania, jak również pracę w miejscach oddalonych od gniazdek sieciowych oraz miejscach trudnodostępnych. Fachowcy z pewnością docenią także szybką i beznarzędziową wymianę wierteł, na którą pozwala specjalny kołnierz zamontowany na tej frezarce. Dodajmy do tego regulację głębokości cięcia, zwiększoną pyłoszczelność włącznika, konstrukcję o podwyższonej odporności na uderzenia i upadki, specjalnie profilowany, ergonomiczny uchwyt oraz doskonałą widoczność dzięki diodzie LED, a otrzymamy idealne narzędzie do prac instalacyjnych.

 

Dane techniczne

DeWALT DCS551

Prędkość

26000 obr/min

Waga

1,1 kg

Oświetlenie

Dioda LED

 

Frezy

3,2 mm i 6,4 mm

Moc

550W

Gwarancja

3 lata

Sugerowana cena detaliczna

610 zł

 

źródło:  DeWALT