Wszystkie drogi prowadzą do domu. Trwa lipcowa promocja pilotów FAAC 868 SLH LR
Wszystkie drogi prowadzą do domu. Trwa lipcowa promocja pilotów FAAC 868 SLH LR

Komunikacja bezprzewodowa to w przypadku automatyki wjazdowej jedna z tych rzeczy, których nie widać, a której korzyści odczuwa się przy każdym naciśnięciu przycisku na pilocie. Droga radiowa FAAC 868 MHz SLH LR to sprawdzone rozwiązanie, które gwarantuje zarówno płynną pracę systemu, jak i wysoką funkcjonalność oraz pełne bezpieczeństwo na podjeździe.

 

Zmienne kodowanie, niezmienne bezpieczeństwo

Urządzenia FAAC oparte na technologii 868 SLH LR „uczą się same”. Oznacza to, że centrala sterująca przyjmuje i rozpoznaje sygnały wyłącznie od pilotów z tym samym systemem kodowym, niezależnie od ich numerów seryjnych. Do każdego dodatkowego pilota system ten może zostać wczytany z pilota Master, którym programuje się także centralę sterującą. Dzięki takiemu rozwiązania mamy pewność, że bramy nie otworzą inne piloty, nawet te operujące na podobnej częstotliwości. Bezpieczeństwo dodatkowo zwiększa tzw. kodowanie zmienne. Przy każdym użyciu pilot wysyła do napędu inny, zmieniający się wedle odpowiedniego algorytmu sygnał. Algorytm ten określa, jaki kod został już użyty i jak wyglądać mają kolejne. Ponieważ piloty FAAC XT2 i XT4 z drogą radiową 868 MHz SLH LR wykorzystują ponad 70.000 kombinacji, niemal niemożliwym jest powtórzenie tego samego kodu. Ewentualne skopiowanie go przez osobę niepowołaną nie przyniesie jej zatem praktycznie żadnych korzyści.

 

Pełna kontrola wokół domu

Dwu- i czterokanałowe piloty FAAC XT2 i XT4 zaprojektowano tak, by nie ograniczały się one jedynie do obsługi bramy wjazdowej. W zależności od ilości dodatkowych kanałów możliwe jest podłączenie innych instalacji w ramach jednego urządzenia sterującego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedną ręką kontrolować dodatkowo bramę garażową, oświetlenie wokół domu, ogrodowe zraszacze czy system alarmowy. Wystarczy zainstalować odpowiedni odbiornik w centrali sterującej napędu i cieszyć się wygodą już na samym wjeździe na posesję.

Precyzja i zasięg

Dzięki zastosowaniu częstotliwości 868 MHz, urządzenia FAAC cechuje wysoka odporność na zakłócenia elektromagnetyczne. Działające w tym systemie odbiorniki oparto na tzw. układzie superheterodynowym, dzięki czemu uzyskano dużą stałość właściwości oraz wysoką czułość i selektywność przy zachowaniu prostej konstrukcji. Inteligentne piloty oparte na technologii 868 SLH LR błyskawicznie zbierają informacje na temat otoczenia i od razu wysyłają sygnał otwarcia lub zamknięcia bramy w optymalnym kierunku. Precyzyjne skierowanie pozwala na wzmocnienie sygnału, zwiększając tym samym jego efektywny zasięg – nawet o 50% w stosunku do standardowych pilotów.

Charakterystyka techniczna:

FAAC XT2 868 SLH LR
Ilość kanałów: 2
Kodowanie: dynamicznie zmienne (72 x 1015 kombinacji)
Bateria: litowa 6V
Cena: 36 zł netto*

FAAC XT4 868 SLH LR
Ilość kanałów:
 4
Kodowanie: dynamicznie zmienne (72 x 1015 kombinacji)
Bateria: litowa 6V
Cena: 44 zł netto*

* oferta ważna do 31 lipca 2014 r.

 

 

źródło: FAAC