Rolety do okien drewnianych
Rolety do okien drewnianych

Czy na oknie drewnianym można zamontować takie same rolety jak na plastikowym? Nowoczesne okna z drewnianą ramą nie odbiegają pod względem konstrukcji od tych PCV, dlatego też do ich zasłaniania można stosować rolety tego samego typu: klasyczne i mini.

 

Roleta Różyczki Shabby Chic Lotari

 

Montaż rolet klasycznych (classic) nie budzi żadnych wątpliwości, ponieważ tego rodzaju osłony montuje się do ściany lub sufitu. Nie ma zatem możliwości uszkodzenia okna – ani z drewna ani z PCV. Zapytania pojawiają się natomiast w odniesieniu do rolet mini, które przymocowuje się bezpośrednio do ramy. – Niektórzy klienci boją się, że podczas montażu naruszą okno. Obawy te są jednak niepotrzebne, ponieważ sposób montażu rolet mini nie jest inwazyjny i sprawdza się równie dobrze w przypadku okien plastikowych, jak i drewnianych. Rolety mini można zawiesić na specjalnych haczykach, bez konieczności wiercenia – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO. Zdarza się jednak, że okna drewniane mają grubszą ramę niż te PCV. Jakie rozwiązanie zastosować wówczas? – W takiej sytuacji wystarczy dokupić regulowane uchwyty, które pozwolą w pełni dopasować produkt do indywidualnych potrzeb i wymagań – dopowiada ekspert.

Całość będzie wyglądała estetycznie, gdy przy zakupie rolety zdecydujemy się na akcesoria kolorystycznie pasujące do okna. – W ofercie PRAKTO dostępne są wieszaki i mechanizmy koralikowe w kolorach orzechowym i brązowym. Z ich pomocą roleta nie będzie odznaczać się na tle okna, a stworzy z nim jedną całość – dodaje Leszek Jarema.

Wybierając roletę do okna drewnianego, nie musimy ograniczać się do rolet mini oraz klasycznych. Ciekawym i współgrającym z drewnem rozwiązaniem będą również rolety bambusowe i rzymskie. Szczególnie te wykonane z pastelowej, jasnej tkaniny.

http://www.prakto.eu/