ULTIMATUM DLA STRAT CIEPŁA
ULTIMATUM DLA STRAT CIEPŁA

SGG SWISSPACER ULTIMATE to najlepsza ciepła międzyszybowa ramka dystansowa obecna na rynku. Najlepsza, ponieważ poprawia współczynnik przenikania U okna nawet o 12%, a przy tym jest atrakcyjna estetycznie.

Z obowiązkowego elementu szyb zespolonych, jakim jest ramka dystansowa, firma Saint-Gobain Glass uczyniła produkt estetyczny i użyteczny. Nowa, ciepła ramka SGG SWISSPACER ULTIMATE oferuje klientowi wiele korzyści: poprawia komfort cieplny pomieszczeń, redukuje zjawisko mostka termicznego oraz eliminuje zjawisko kondensacji pary wodnej na szybach. Ramka oferowana w 17 atrakcyjnych kolorach pozwala też na wybór najbardziej optymalnego rozwiązania estetycznego. W odróżnieniu od większości ramek dostępnych na rynku SGG SWISSPACER ULTIMATE wykonana została z wysokiej jakości materiałów organicznych zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionych włóknem szklanym. Po stronie zewnętrznej oklejona jest cienką, zaawansowaną technologicznie folią, która zapewnia 100% hermetyczność gazów wypełniających przestrzeń międzyszybową. Dzięki zastosowaniu tej folii SGG SWISSPACER ULTIMATE uzyskuje najniższy parametr Psi wśród wszystkich dostępnych na świecie ramek dystansowych. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ im niższa wartość liniowego współczynnika Psi (Ψ), tym lepsza wartość parametru przenikania (Uw) i mniejsze straty ciepła generowane przez okno.

Głównym celem zastosowania ciepłej ramki jest zmniejszenie ucieczki ciepła przez okno. Zastosowanie ciepłej ramki SGG SWISSPACER ULTIMATE powoduje, że współczynnik przenikania ciepła Uw ulega obniżeniu do 12% w stosunku do takiego samego okna wyposażonego w taką samą szybę zespoloną, tyle że ze standardową ramką aluminiową. Stosując ramki dystansowe SGG SWISSPACER ULTIMATE, można zaoszczędzić do 5% kosztów ogrzewania. Wpływa to korzystnie zarówno na portfele użytkowników, jak i na środowisko naturalne poprzez zmniejszenie emisję CO2.

 

Praktyczność oraz użyteczność ciepłej ramki SGG SWISSPACER ULTIMATE wynika również z faktu, że pozwala ona na podniesienie temperatury okna od strony pomieszczenia na styku ramy i szyby zespolonej. W efekcie następuje ograniczenie zjawiska kondensacji pary wodnej w tym obszarze. Redukcja kondensacji pary wodnej na obrzeżu szyby wpływa na ograniczenie niebezpieczeństwa powstawania przy oknie szkodliwej dla zdrowia pleśni.

SGG SWISSPACER ULTIMATE to szereg korzyści dla klienta końcowego:

  1. energooszczędność – najlepsze parametry termiczne wśród wszystkich ramek dystansowych dostępnych na świecie,

  2. komfort użytkowania – ciepła ramka minimalizuje zjawisko kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyb i redukuje ryzyko powstania przy oknie szkodliwej dla zdrowia pleśni,

  3. estetyczny wygląd – 17 kolorów pozwala optymalnie zaprojektować każde okno.

źródło: Saint Gobain Glass