Profesjonalna stolarka otworowa, czyli
I Konwent dla Montażystów, Dilerów, Dystrybutorów i Producentów Stolarki
Profesjonalna stolarka otworowa, czyli I Konwent dla Montażystów, Dilerów, Dystrybutorów i Producentów Stolarki

W ostatnich dniach sierpnia 2013 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w branży stolarki otworowej. W Hotelu 500 nad Zalewem Zegrzyńskim zorganizowano I Konwent dla Montażystów, Dilerów, Dystrybutorów i Producentów Stolarki okiennej i drzwiowej, łączący teoretyczną prezentację zagadnień z praktycznymi warsztatami.

W spotkaniu wzięło udział blisko 120 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele branży oraz instytutów ITB, LTB, media i niezależni eksperci. Patronem Generalnym Konwentu była firma AIB, pozostałymi patronami były firmy: Fakro, Roto-Frank Okucia Budowlane, Exte, Effector i Selena.

Założeniem organizacyjnym tego szczególnego wydarzenia była promocja innowacyjnego ciepłego montażu okien, drzwi i rolet dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Celem spotkania była również promocja nowych technik i technologii montażu w już istniejących budynkach, a więc uwzględniających renowacje i remonty obiektów. Zaprezentowano liczne referaty podejmujące temat właściwego wykonawstwa i kosztorysowania w zakresie montażu, których praktycznym odzwierciedleniem były pokazy montażu i funkcjonowania nowoczesnych technologii okien, drzwi i rolet. 

Prawidłowy, profesjonalny i ciepły montaż stolarki to nie fanaberia inwestora, ale konieczność i obowiązek wynikający z oczekiwań rynku oraz rosnącej świadomości w sektorze budownictwa, których realizacja leży zarówno po stronie producenta, salonu sprzedaży stolarki, jak również samego montażysty.

W Polsce najbardziej powszechny jest montaż okien, który opiera się na stosowaniu pianki. Metoda ta często wiąże się z powstaniem tzw. mostków termicznych. Ich konsekwencją są zwiększone wydatki na energię, a także zawilgocenie izolacji termicznej oraz pojawienie się szkodliwego dla zdrowia zagrzybienia. Znakomitą i dotychczas jedyną alternatywą tej tradycyjnej techniki instalacji okien jest profesjonalny i ciepły montaż stolarki.

 


Ciepły montaż eliminuje powstawanie mostków termicznych, zabezpiecza i izoluje ściany przed działaniem czynników zewnętrznych i wilgocią, a także zapewnia stałą wentylację. Jest zalecany w szczególności przy montażu stolarki energooszczędnej. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalnej ekipy monterskiej, która ma doświadczenie i bazuje na nowych technologiach, ale także posiada odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty.

Polski sektor stolarki otworowej jest silny i opiera się na innowacyjnych i energooszczędnych technologiach, ale by stać się w pełni efektywnym brakuje mu jeszcze ogniwa, jakim jest systemowy, profesjonalny i certyfikowany montaż stolarki. 

Praktyczne szkolenia i porady ekspertów, które miały miejsce podczas I Konwentu dla Montażystów, Dilerów, Dystrybutorów i Producentów Stolarki okiennej i drzwiowej z pewnością zaowocują profesjonalizacją branży. Tym samym upowszechnią wśród dostawców i wykonawców stolarki jeszcze lepszą obsługę klienta i realizację jego oczekiwań w oparciu o wysokiej jakości standardy. W szczególności doprowadzą do podniesienia jakości montażu okien, drzwi, rolet i upowszechnienia technologii ciepłego montażu w murze i poza jego licem.

Konwent, który odbył się Zegrzu wskazał wielką potrzebę edukacji w zakresie teorii i praktyki oraz wymiany doświadczeń w branży stolarki otworowej. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kolejne szkolenia przewidziane są na listopad 2013 roku, a w dalszej kolejności także na styczeń i grudzień 2014 roku.


www.infookno-biznes.pl