Perfekcyjne dopasowanie stolarki zewnętrznej
Perfekcyjne dopasowanie stolarki zewnętrznej

Projekty nowoczesnych brył budynków charakteryzuje kompatybilnoœć proporcji, kształtów i odcieni, uzyskiwanych dzięki starannemu doborowi materiałów wykończeniowych. Ważnš rolę kompozycyjnš odgrywa stolarka okienna, której odpowiednie rozmieszczenie, wzór i kolor pozwolš podkreœlić styl elewacji. Harmonia wzoru i koloru stolarki zewnętrznej w połšczeniu z wysokimi parametrami izolacyjnoœci cieplnej to klucz do udanego projektu domu.

W projektowaniu wnętrz dobry design od dawna gra wiodšcš rolę, również w architekturze zewnętrznej przyszedł trend personalizacji elewacji. Dlatego też, przy wyborze stolarki okiennej i drzwiowej coraz częœciej zwracamy uwagę na walory estetyczne oraz kolorystyczne dopasowanie poszczególnych elementów elewacji. Dodatkowo trend ten potęgowany jest modš na budownictwo energooszczędne, które cechuje się minimalizmem i wysublimowanym designem. Stolarkę spełniajšcš wymagania nowoczesnego wzornictwa o wysokich parametrach izolacyjnoœci cieplnej możemy odnaleŸć w ofercie POL-SKONE. Drzwi zewnętrzne ONTARIO-S oraz okno EC 90 Plus tworzš zgrany duet dedykowany nowoczesnemu budownictwu. 

Energooszczędny design 

Współczesna architektura niesie za sobš wysokie wymagania pod względem energooszczędnoœci oraz wyszukanego wzornictwa. Oferta drzwi zewnętrznych ONTARIO-S firmy POL-SKONE to doskonała propozycja dla osób cenišcych perfekcję wykonania. Kolekcja ta wyróżnia się  czystoœciš formy i geometrycznš estetykš. Drzwi zwracajš uwagę gładkš powierzchniš skrzydła zaakcentowanš ułożonymi liniowo szkleniami w kształcie kwadratów i prostokštów. Ostro zarysowane kontury przeszkleń stanowiš zdecydowany akcent wzorniczy, nadajšcy skrzydłu modernistycznš stylistykę. W zależnoœci od modelu, występuje aż 10 wersji kształtu i położenia szklanych wypełnień. Stolarka jest dostępna standardowo w uniwersalnej bieli i bršzie, jednak klienci coraz chętniej stosujš również inne kolory dostępne w palcie RAL lub NCS na indywidualne zamówienie. Szczególnie popularna jest nadal biel, która dodaje œwieżoœci bryle budynku i doskonale komponuje się z naturalnymi oraz jasnym materiałami, popularnymi w budownictwie energooszczędnym. Co więcej, doskonale komponuje się ze stolarkš okiennš, która równie często występuje właœnie w tym odcieniu. 

Zgrany duet 

Drzwi ONTARIO-S ze swoim wyszukanym wzorem doskonale komponujš się z klasycznš stolarkš otworowš EC 90 PLUS. Okna EC 90 Plus dostępne sš w kolorach z palety RAL i NCS, co umożliwia dobór odpowiedniego odcienia pasujšcego zarówno do drzwi ONTARIO-S, jak i całej elewacji domu. Co więcej, okno z serii EC 90 Plus o gruboœci skrzydła i oœcieżnicy 90 mm posiada bardzo niski współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,77 W/m?K (dla okna referencyjnego 1,23x1,48 m). Uzyskany przez nie certyfikat Passive House Institute, poœwiadcza zgodnoœć jego parametrów z surowymi wymaganiami budownictwa pasywnego - to nie tylko gwarancja jakoœci, ale także innowacyjnoœci produktu. Tak doskonały rezultat udało się uzyskać dzięki nowoczesnej konstrukcji okna jednoramowego wykonanego z drewna sosnowego klejonego warstwowo, dodatkowo wzbogaconego specjalnym wkładem termicznym. Wysokie parametry izolacyjnoœci cieplnej to także cecha wyróżniajšca kolekcję drzwi zewnętrznych ONTARIO-S. Współczynnik przenikania ciepła tego modelu drzwi wynosi UD=0,94 W/m?K, co czyni je najcieplejszymi drzwiami z oferty POL-SKONE. Solidna konstrukcja przylgowego skrzydła (60 mm) wykonana z sosnowego ramiaka, wzmocniona podwójnym systemem uszczelek z wypełnieniem warstwy termoizolacyjnej, nie pozostawia wštpliwoœci co do odpowiedniej ochrony domu przed zróżnicowanymi warunkami pogodowymi. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom i zbliżonym parametrom nie ma wštpliwoœci, iż to najbardziej wyrafinowana para, doskonale wpasowujšca się w nowoczesnš architekturę. 

źródło: Pol-Skone