Szukaj w serwisie:

Bezpieczeństwo pod kontrolą

Niewielkie, niespełna metrowe słupki wyrastające spod ziemi są w stanie zatrzymać 7 tonową ciężarówkę, rozpędzoną nawet do 50 km/h. Zapory antyterrorystyczne BFT to doskonałe rozwiązanie, stanowiące nie tylko barierę bezpieczeństwa, ale również estetyczne ograniczenie dostępu pojazdom, bez utrudniania ruchu pieszym lub rowerzystom.

Bezpieczeństwo pod kontrolą Aby zapory antyterrorystyczne spełniały swoją funkcję i zapewniały maksymalną ochronę, muszą przejść odpowiednie testy i badania przeprowadzane przez niezależne centra badawcze. Dopiero po pomyślnym zdaniu testów zderzeniowych i przetestowaniu w skrajnych warunkach atmosferycznych, dany produkt uzyskuje odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa i może zostać dopuszczony na rynek. - Uzyskanie pozytywnych wyników w tzw. crash testach wcale nie jest proste. Jest to ogromny wysiłek konstruktorów oraz inżynierów, którzy dbają o to, by produkt był w stanie natychmiastowo, a przy tym  i bezpiecznie dla otoczenia zatrzymać ogromną masę rozpędzonego pojazdu – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska.

Niepozorny strażnik

Zapory XPASS B 275/800 K4 to seria produktów przeznaczonych do blokowania przejazdu w miejscach wymagających szczególnej formy zabezpieczenia. Choć kojarzone są głównie z takimi miejscami jak: lotniska, ambasady czy strefy wojskowe, to mogą pełnić wiele innych ról. To znakomita alternatywa dla szlabanu – umożliwia sterowanie ruchem również na strefach parkowania lub na terenie osiedli, gdzie dostęp mają tylko wyznaczone pojazdy. Ruchome zapory to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się też w firmach, dzięki możliwości automatycznego i błyskawicznego zarządzania przestrzenią. – Nasze ruchome zapory polecamy szczególnie do miejsc wymagających zachowania bezpieczeństwa, przy zagwarantowaniu estetycznego wyglądu oraz umożliwieniu maksymalnego komfortu pieszym oraz rowerzystom – dodaje Andrzej Trojanowski.

Pojedynczy, 80 centymetrowy słupek wykonany ze stali gwarantuje ochronę zgodnie z międzynarodowymi normami. Na życzenie klienta istnieje możliwość, aby produkt został wykonany ze stali nierdzewnej oraz doposażony w pas odblaskowy w jego górnej części. W ofercie BFT znajdują się również inne zapory ruchome wyposażone w hydrauliczny, elektromechaniczny lub gazowy mechanizm podnoszenia i opuszczania. Takie rozwiązanie pozwala na pracę urządzenia nawet przy 40oC, niezależnie od panującej pogody. Producent przewidział również rozwiązanie w przypadku awarii zasilania. Otóż przy zakupie możemy zdecydować, czy w czasie usterki zapora ma pozostać uniesiona czy też powinna samoczynnie się opuścić.

Bezpieczeństwo pod ręką

U-link to platforma komunikacyjna, która umożliwia sterowanie wszystkimi mechanizmami z oferty BFT, również zapory XPASS B 275/800 K4. Technologia zaprojektowana i opracowana, by zapewnić maksymalnie bezpieczny oraz stabilny dostęp do wszystkich urządzeń. Dzięki temu, że system jest elastyczny i skalowany, istnieje możliwość dodania nieskończonej ilości urządzeń BFT, zmieniając produkty na kompatybilne, bezpieczne i komfortowe rozwiązania, dostępne na ekranie smartphone’a. – Zaprojektowaliśmy system w pełni bezpieczny, dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu danych. W ten sposób dbamy o spokój  i ochronę wrażliwych miejsc na całym świecie. – komentuje Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT.

 

źródło: BFT Polska

 
Najnowsze publikacje
Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie
 • Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie
 • Przygotuj dom na ocieplenie klimatu
 • Na jaki kolor okien postawić w 2020 roku
 • Nowe drzwi Raumplus w niestandardowym wymiarze
 • System Schüco LivIng Alu Inside w ofercie Awilux – energooszczędne połączenie technologii PVC i ALU
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.