Szukaj w serwisie:

LogiKal® MES – postaw na wydajność

Rozwój to nieustanne poszukiwanie nowych obszarów budowania przewagi rynkowej. Firma ORGADATA, zgodnie ze swoją ideą ciągłego rozwoju, wprowadziła na rynek rewolucjonizujące narzędzie, jakim jest LogiKal® MES, czyli system zarządzania projektami, który całkowicie eliminuje potrzebę korzystania z materiałów drukowanych. Rozwijana przez firmę ORGADATA koncepcja bezpapierowej produkcji to oszczędność czasu, optymalizacja kosztów, a przede wszystkim gwarancja sprawnego przepływu informacji podczas pracy nad projektem.

LogiKal® MES – postaw na wydajność

LogiKal® MES pozwala na kontrolę i cyfryzację produkcji oraz lepszą organizację pracy, dzięki wyświetlaniu wszystkich niezbędnych informacji na terminalach przy stanowiskach, obsługę kodów kreskowych i zintegrowane ZKP. Umożliwia pracę nad konstrukcjami i zamówieniami w programie LogiKal® na kilku stanowiskach pracy jednocześnie, przesyłając informacje w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z programu do terminali. Ponieważ przekazywane są tylko informacje potrzebne na danym etapie produkcji, nikt nie jest zasypany nadmiarem zbędnych danych. Minimalizuje to ryzyko przeoczenia lub utraty naprawdę ważnych informacji. Przesyłanie zadań dla każdego etapu produkcji odbywa się metodą „push”, co zapobiega ich pominięciu bądź „przeskoczeniu”.

Po przygotowaniu zlecenia w programie LogiKal® generowany jest plik do systemu MES. W pliku tym przekazywane są wszystkie niezbędne informacje dotyczące danego zlecenia w formie elektronicznej m.in. lista cięcia, lista magazynowa, zlecenie warsztatowe, przekroje konstrukcji itd. Dzięki wykorzystaniu na każdym stanowisku pracy panelu roboczego (ekran dotykowy, komputer) pracownik ma dostęp do wszystkich informacji dotyczących swojej części pracy. LogiKal® MES w czasie rzeczywistym śledzi procesy produkcyjne dotyczące danego zlecenia, wykrywa ewentualne przestoje w pracy i zapisuje w historii zlecenia. Po wykonaniu zlecenia dostępne są realne czasy produkcyjne, dzięki którym, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, możemy ułożyć produkcję tak, aby osiągnąć maksymalne rezultaty przy wykorzystaniu posiadanych maszyn produkcyjnych i personelu.

Bezpapierowa produkcja to synonim oszczędności, optymalizacji i sprawnego przepływu danych. Informacje z LogiKal® MES są wykorzystywane na produkcji: na pile, w centrach obróbczych, w czasie montażu ram i skrzydeł, podczas szklenia, cięcia i montażu listew, składania, a także do końcowej kontroli. Wszystkie niezbędne informacje docierają w odpowiednim czasie we właściwe miejsca. Dzięki zwiększeniu efektywności pracy i maszyn produkcyjnych, obniżeniu czasu i kosztów produkcji, eliminacji niepotrzebnych przestojów czy poprawie jakości gotowych konstrukcji zyskujemy poprawę efektywności i wydajności procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie. LogiKal® MES kontroluje, optymalizuje i w efekcie usprawnia wszystkie procesy i etapy produkcyjne. Jest więc odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania branży metalowej w zakresie cyfryzacji produkcji. A takiej rewolucji nie można przeoczyć!

 

źródło: Orgadata

OKNO 4/2018

 
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Bezpieczeństwo pod kontrolą
 • KRISPOL rewolucjonizuje system zamawiania okien aluminiowych i zacieśnia współpracę z ALUPROF w zakresie rozwiązań HOME
 • Okna do domu w stylu rustykalnym
 • Guardian Glass uruchamia cyfrową wersję poradnika GlassTime - „jedyne w swoim rodzaju internetowe centrum wiedzy o szkle”
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.