Szukaj w serwisie:

Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium

Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium

Opis

Ogrody zimowe przenoszą w świat niezwykły: pełen światła, ciepła i przyrody, a jednocześnie dbają o wyciszenie, bezpieczeństwo oraz estetykę.

Główną zaletę tej niezwykłej architektury ze szkła, drewna i metalu stanowi poczucie ekskluzywności życia w otoczeniu roślin o każdej porze roku. Decyzja o budowie ogrodu zimowego z pewnością podniesie wartość materialną domu i komfort estetycznego życia.

Idea tworzenia konstrukcji szklanych istniała już w XVI wieku i była synonimem pozycji społecznej ich właścicieli. Dopiero w połączeniu z odpowiednią technologią przemysłową współczesny dom zespolony z konstrukcją mieszkalnego ogrodu zimowego staje się symbolem nowoczesności na miarę czasu.

Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium

Poprzez dokładnie rozplanowany układ konstrukcji budowanej oranżerii lub fasady, uwzględniający miejsce, rodzaj oszklenia, zacienienie i oświetlenie, ogrzewanie i przewietrzenie oraz indywidualne preferencje można sobie pozwolić na nowy wymiar życia i luksusu.

Konstrukcja

Każda konstrukcja ogrodu zimowego jest wykonywana na indywidualne zamówienie naszego klienta, który w zależności od swoich upodobań dokonuje wyboru materiału (rodzaj i kolor drewna, typ, wygląd oraz odcień zewnętrznych elementów aluminiowych konstrukcji).

Służymy fachową poradą techniczną, aby zapewnić optymalną funkcjonalność projektowanego ogrodu zimowego.

Dbamy także o to, aby każda wykonana przez nas konstrukcja była stabilna statycznie, prezentowała się estetycznie oraz optymalnie wpasowała się w bryłę architektoniczną budynku.

Ważne są także takie parametry, jak: skuteczna izolacja cieplna, dobra wentylacja wnętrza i doskonała ochrona akustyczna.

Budując ogrody zimowe, stosujemy te same zasady, którymi kierujemy się przy produkcji okien i drzwi.  Dbamy o energooszczędność wyrobów oraz o zminimalizowanie nakładów pracy i kosztów związanych z ich użytkowaniem i konserwacją.

Materiały

Drewno jak żaden inny materiał utożsamiany jest z ciepłem i bezpieczeństwem. Posiada najlepsze właściwości izolacyjne, dając w połączeniu z nowoczesną technologią wysoką trwałość wykonanych z niego wyrobów. Dlatego też oferowane przez nas konstrukcje drewniane to spełnienie trzech podstawowych wymagań stawianych tego typu produktom: gwarancja najskuteczniejszej izolacji, bezpieczeństwa i atmosfery ciepła. W tym celu konstruując okna, drzwi i ogrody zimowe łączymy wysokogatunkowe drewno z wysublimowaną technologią. Stosowane przy produkcji procesy obróbki termicznej, klejenia warstwowego oraz impregnacji sprawiają, że drewno jest wyjątkowo wytrzymałe. W sytuacji gdzie trzeba osiągnąć dobrą statykę konstrukcji stosujemy nowoczesną metodę łączenia elementów klejonego drewna z wysokogatunkową stalą, której zadaniem jest zwiększyć wytrzymałość projektowanych elementów nośnych w projektowanych oranżeriach. Takie unikatowe rozwiązania, pozwalają tworzyć bardzo śmiałe i nowatorskie zarazem rozwiązania konstrukcyjne dzięki którym uzyskujemy niepowtarzalne śmiałe rozwiązania nowoczesnej architektury.   Zewnętrzna powłoka aluminiowa minimalizuje nakłady związane z konserwacją obiektu.

Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminiumProfile aluminiowe wykonane są zgodnie z wymiarem konstrukcji. Większość połączeń jest spawana. A następnie po obróbce szlifowania są powlekane proszkowo specjalistycznymi powłokami co gwarantuje dobrą odporność mechaniczną i ładny wygląd przez długie lata eksploatacji. Dobór zewnętrznego kształtu profili aluminiowych pozwala nadać każdej konstrukcji ogrodu zimowego odpowiedni charakter w zależności od potrzeb i upodobań.

Obróbka drewna i lakierowanie

 

Oferujemy bogaty wybór gatunków drewna oraz wiele możliwych sposobów ich wybarwienia. Posiadamy nowoczesne maszyny oraz specjalnej konstrukcji prasy, dzięki czemu sami wykonujemy wszystkie elementy nośne w ogrodach zimowych. Stosujemy od lat sprawdzone metody doboru i układania poszczególnych warstw drewna dzięki czemu uzyskujemy galanteryjną jakość tak wykonanych detali.  Elementy konstrukcji obrabiane są na nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie CNC które pracują w systemach 3 D i są kompatybilne z projektami jakie wykonujemy dla poszczególnych zleceń.

Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminiumCiepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium

Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium

Następnym procesem jest dokładne szlifowanie powierzchni aż do uzyskania idealnej struktury drewna. Wszystkie elementy oranżerii są wielokrotnie impregnowane oraz lakierowane, dzięki czemu powstaje perfekcyjna, gładka powierzchnia z widoczną strukturą drewna. Łączenie wszystkich elementów konstrukcyjnych odbywa się przy użyciu specjalnych połączeń stalowych, które przenoszą wszystkie obciążenia i zapewniają dobrą sztywność i statykę tak wykonanej konstrukcji. W efekcie nasze konstrukcje służą przez długie lata. A 10 letnia gwarancja jaką możemy przypisać dla każdej wykonanej konstrukcji potwierdza tę jakość i zastosowaną technologię.

Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminiumCiepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium

Szklenie

 

Doradzamy również naszym klientom, jak dobrać parametry szkła zespolonego (wkłady termiczne, jedno- i dwukomorowe ze szkła specjalistycznego, będące również filtrem UV). Kolor zastosowanego szkła również nadaje konstrukcji odpowiedni ton wybarwienia. Bardzo ważnym parametrem jest izolacyjność szyb zespolonych, która w naszych produktach waha się w przedziale od 0,4 do 1,0 W/(m2K).

Duże powierzchnie szkła wymagają dodatkowo wzmocnienia ich budowy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz konstrukcji.

Dla zapewnienia dobrej szczelności powierzchni dachowej w ogrodach zimowych stosujemy bardzo unikatowe systemy - poszczególne tafle szkła zespolonego montowane są z zakładką jednej szyby względem drugiej. Tak wykonany dach zapewnia najlepszą szczelność i bezawaryjne użytkowanie przez długi okres czasu.

Wykonanie szkła dachowego oferujemy w opcji łączenia szkła hartowanego z szybami klejonymi na przemian z foliami ochronnymi klejonymi warstwowo. Ponadto stosuje się również pakiety szkła samoczyszczącego w połączeniu z filtrem UV. 

Stosując nowoczesne rozwiązania techniczne możemy wykonywać bardzo duże gabaryty elementów drzwi przesuwnych jak i przejścia z narożnymi elementami szkła wykonanych stykowo. Co jeszcze bardziej podkreśla nowoczesny charakter naszych konstrukcji.

Okucia okien i drzwi

Dwadzieścia lat naszych doświadczeń owocuje również umiejętnością doboru sprawdzonych podzespołów i mechanizmów do produkowanej przez nas stolarki. Dotyczy to zwłaszcza okuć, które muszą działać precyzyjnie przez wiele lat. W elementach ruchomych stolarki stosujemy produkty renomowanych firm, takich jak: Sigenia, Roto i GU.

Wykonanie i montaż

Nasza firma oferuje wykonanie kompleksowej usługi począwszy od profesjonalnego doradztwa technicznego, pomiar, projekt w wersji 3D oraz wykonanie produktu, aż po jego montaż na obiekcie.

Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminiumCiepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium

 

źródło: TECHNIKA OKIENNA P.H.U. A.Rduch&Z.Borek Sp. J.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Najnowsze publikacje
Inteligentny dom? I czujemy się bezpiecznie
 • Inteligentny dom? I czujemy się bezpiecznie
 • Poremontowe porządki
 • Okna w scenariuszu smart home
 • Drzwi wejściowe klasy premium – jak je dobrać
 • MB-79N - nowy system okien w ofercie ALUPROF w sprzedaży od stycznia 2021 r
 • Reklama

  Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta
 • Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2021 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.