NOWE SZKŁO ORNAMENTOWE SGG MASTER-SOFT
NOWE SZKŁO ORNAMENTOWE SGG MASTER-SOFT

SGG MASTER-SOFT to nowy wzór szkła ornamentowego firmy Saint-Gobain Glass. Miękkość i delikatność zawarta w nazwie produktu ma swoje odzwierciedlenie w fakturze szkła, której charakterystycznymi cechami są: głębia wzoru oraz delikatny efekt trójwymiarowości.

 

SGG MASTER-SOFT, nowe szkło ornamentowe firmy Saint-Gobain Glass, dołączyło do rodziny ekskluzywnych ornamentów z rodziny SGG MASTERGLASS. Wspólną cechą siedmiu szkieł obecnych w tej serii jest wyrazista stylistyka o silnym wpływie geometrii, duży potencjał użycia oraz technologia produkcji. Wszystkie ornamenty z tej kolekcji uzyskane zostały poprzez walcowanie płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami pokrytymi wygrawerowanym wzorem. W efekcie tego procesu jedna strona szkła jest wytłoczona, a druga gładka. Wszystkie wzory szkła z gamy SGG MASTERGLASS mają przepuszczalność światła w zakresie 84-86 %, co oznacza, że dobrze przepuszczają światło, a przy tym oferują wysoki poziom intymności.

Oryginalność wzoru SGG MASTER-SOFT jest wynikiem zastosowania wzoru o głębokim żłobieniu (do 1 mm), co przy całkowitej grubości szkła 4 mm pozwala uzyskać niezwykłe walory optyczne. Ornament zbudowany został przy pomocy powtarzających się rytmicznie niewielkich rombów o fakturze gęsto tkanej tkaniny. W miejscu zetknięcia się graficznych elementów światło załamuje się tworząc jaśniejsze punkty, co nadaje szklanej tafli efektu głębi. Dzięki tej grze światła wzór zdaje się delikatnie falować i nabiera cech trójwymiarowości.

To właśnie element trójwymiarowości jest czynnikiem, który nadaje nowemu ornamentowi atrakcyjności. Jest to właściwość postrzegana na rynku jako modna, a przez to poszukiwana i ceniona przez klientów.

Szkło SGG MASTER-SOFT dedykowane jest do zastosowań wewnętrznych oraz aplikacji zewnętrznych. Jego oryginalna estetyka najlepiej prezentuje się na dużej powierzchni, stąd producent – firma Saint-Gobain Glass – rekomenduje to szkło do zastosowań takich jak drzwi całoszklane, ścianki działowe lub ich wypełnienia, balustrady schodów czy osłony balkonów. Tego typu ornament świetnie sprawdzi się użyciach, które mają zapewnić użytkownikowi poczucie prywatności, jak np. drzwi kabin prysznicowych. Inne zastosowania szkła SGG MASTER-SOFT to: wypełnienie mebli, elementy ścian działowych i szaf przesuwnych, a nawet fragmenty ogrodzeń zewnętrznych.

Nowy wzór, podobnie jak wszystkie szkła ornamentowe Saint-Gobain Glass, może być poddawany: obróbce krawędziowej, gięciu, hartowaniu, a także malowaniu, co poszerza spektrum jego zastosowania w przestrzeni. Szkło SGG MASTER-SOFT oferowane jest wyłącznie w kolorze transparentnym, docelowo proponowane ma być w grubościach 4, 6 i 8 mm, w tafli o wymiarach 321x200 cm.