Harmonia i funkcjonalność. Nowa seria przemysłowych bram segmentowych firmy Hörmann – seria 50
Harmonia i funkcjonalność. Nowa seria przemysłowych bram segmentowych firmy Hörmann – seria 50

Drzwi przejściowe w bramie bez wystającego progu czy zapewniająca lepszą izolację cieplną ościeżnica ThermoFrame – to w przemysłowych bramach segmentowych firmy Hörmann już standard. Oferowane przez tego producenta bramy z nowej serii 50 zwracają też uwagę niezwykle harmonijnym wyglądem. Składają się na niego nowy, bardziej przejrzysty podział pola i większe niż dotychczas przeszklenia. Dodatkowo, możliwości aranżacyjne układu ram pozwalają na estetyczne zintegrowanie bramy z fasadą budynku.

 

Drzwi szerokie i bez progu

Firma Hörmann, jako jedyny producent oferujący drzwi przejściowe w bramie bez wystającego progu, jeszcze udoskonaliła to rozwiązanie, m.in. poszerzając światło przejścia tych drzwi. Teraz, niezależnie od szerokości bramy, szerokość światła przejścia drzwi w bramie wynosi 940 mm. Nowe niewidoczne zawiasy umożliwiają też wykonanie węższej aluminiowej ramy drzwi przejściowych. Dzięki temu drzwi te jeszcze lepiej integrują się optycznie z bramą. Niezależnie też od ich umiejscowienia, wszystkie pozostałe pola bramy można wykonać w jednej szerokości. Taki przejrzysty podział pola bramy zapewnia jej harmonijny wygląd.

 

Jeszcze cieplej

Bramy z nowej serii 50 w wersji Thermo mają profile wyposażone w przegrodę termiczną. Dodatkowo ich izolacyjność cieplną może podnosić nowy rodzaj wypełnienia – bardzo lekkie i odporne na uderzenia 7-warstwowe płyty z żeberkami
z poliwęglanu o współczynniku Ug = 1,9 W/m²k. Takie wypełnienie nie tylko chroni przed stratami ciepła, ale zapewnia też dobre doświetlenie hali, stanowi bowiem bardzo lekką przesłonę optyczną o przepuszczalności światła = 52 %.

Dodatkowo lepszą termoizolacyjność zapewnia też montaż ościeżnicy ThermoFrame.

 

Więcej światła

Jeszcze większe doświetlenie daje wypełnienie bramy podwójną lub potrójną szybą
z tworzywa sztucznego Duratec. To odporne na zarysowania przeszklenie jest obecnie dostępne w trzech wersjach kolorystycznych. W zależności od potrzeb inwestora dotyczących doświetlenia hali oferowane jest wybarwienie białe, brązowe lub szare. Nowe przeszklenia ułatwiają również harmonijne zintegrowanie bramy z fasadą budynku, a bramy aluminiowe z przeszkleniem sięgającym ich dolnej krawędzi gwarantują jeszcze lepszą transparentność.

Drzwi przejściowe w bramach segmentowych firmy Hörmann – niezależnie od szerokości bramy - oferowane są teraz w standardowej szerokości 940 mm

Bramy aluminiowe z przeszkleniem sięgającym ich dolnej krawędzi zapewniają jeszcze lepsze doświetlenie, łączą się też harmonijnie z fasadą budynku.

Przeszklenie Duratec o dużej odporności na zarysowania jest obecnie dostępne w wersji dwu-i trzyszybowej oraz w trzech rodzajach wybarwień.