Inteligentne wyposażenie dodatkowe do automatów Magic firmy Normstahl Entrematic
Inteligentne wyposażenie dodatkowe do automatów Magic firmy Normstahl Entrematic

Firma Normstahl Entrematic w trosce o bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania bramy garażowej przygotowała bogatą ofertę wyposażenia dodatkowego podnoszącego komfort działania oraz ochronę naszego samochodu i mienia. Wyłącznik kluczykowy czy klawiatura kodowa zostały zaprojektowane z myślą o dobrym zabezpieczeniu garażu. Nowoczesny pilot odpowiedzialny jest za bezproblemowe otwieranie bramy bez wychodzenia z samochodu. Z kolei Magic Door Control będzie stale kontrolował pozycję bramy garażowej.

Nowa generacja napędów Magic firmy Normstahl Entrematic, fot. Normstahl Entrematic

Wzór technologii i designu – generacja automatów Magic
Konstrukcja nowej generacji napędów Magic firmy Normstahl Entrematic bazuje na gumowym pasku zbrojonym, który jako przeniesienie napędu, porusza wszystkie rodzaje bram. Zoptymalizowana współpraca napędu i paska powoduje, że napęd przenosi siłę bezpośrednio, z pominięciem przekładni, na koło napędowe. Dzięki temu ogranicza się tarcie i w efekcie utratę siły. Warto podkreślić, że koło napędowe zostało wyposażone w łożysko, które zapewnia cichą i lekką pracę. Dodatkowo, drugie kółko paska również posiada łożysko, dzięki czemu minimalizuje następne miejsca tarcia i maksymalizuje przeniesienie siły. Napęd garażowy Magic firmy Normstahl Entrematic został skonstruowany w taki sposób, by główka napędu, w zależności od potrzeb lub systemu bramy, mogła być zamontowana na kilka sposobów. W przypadku małej głębokości garażu, konstrukcji bramy lub warunków zabudowy, główkę napędu można obrócić o 90 st. lub nawet o 180 st. Rozwiązanie to umożliwia ustawienie automatyki tak, by nie zakłócała ona korzystania z garażu. Warto podkreślić, że automaty Magic zostały przygotowane w dwóch wariantach. Magic 600 osiąga siłę ciągu 600 Newtonów, z kolei Magic 1000 aż 1000 Newtonów. Pierwszy z nich posiada 1 – cyfrowy wskaźnik, a drugi został wyposażony we wskaźnik 3 – cyfrowy. Napęd garażowy Magic 1000 posiada również regulację czasu świecenia lampy, oraz funkcję szybkiego zamknięcia bramy po przecięciu fotokomórki. Zarówno napęd Magic 600, jak i Magic 1000 firmy Normstahl zostały wyposażone w wyświetlacz, który pokazuje wszystkie informacje niezbędne dla użytkownika automatyki. Rozwiązanie to ułatwia nie tylko naukę obsługi, programowanie czy kasowanie automatu, ale także informuje, która funkcja lub program jest aktualnie wykonywany.

Dobre zabezpieczenie
Firma Normstahl Entrematic przygotowała pełną gamę przydatnych dodatków do automatów Magic tak, aby wejście do garażu było dobrze zabezpieczone, a także wygodne w codziennej obsłudze. Pierwszym z nich jest 3 – kanałowa klawiatura kodowa posiadająca 100 milionów możliwych kombinacji kodów i co najważniejsze - pasująca do wszystkich napędów zasilanych sieciowo 24 V. Klawiatura wykonana jest ze stali szlachetnej i montowana jest na zewnątrz garażu, a niewielki wymiar 80x100 mm i głębokość 10 mm powodują, że jest to dyskretny przycisk znajdujący się obok bramy garażowej. W komplecie dołączony jest kabel systemowy do jednego napędu. Warto podkreślić, że urządzenie to jest podświetlane, dzięki czemu nie będziemy musieli poszukiwać dodatkowego źródła światła, by wprowadzić kod otwierający bramę.

Kolejnym dodatkiem jest wyłącznik kluczykowy, który jest idealnym rozwiązaniem na wypadek, gdy zdarzy się nam zapomnieć pilota. Jest on dostępny w wersji do instalacji podtynkowej lub natynkowej z półcylindrem i kablem z wtyczką typu Western, a także do instalacji podtynkowej i natynkowej z półcylindrem. Warto podkreślić, że rozwiązanie to ułatwia otwieranie oraz zamykanie bramy w momencie braku prądu w garażu. Wyłącznik kluczykowy zapewnia, że drzwi do garażu są zamknięte i nikt niepowołany nie przedostanie się do środka.

Nowoczesny pilot do nowej generacji napędów Magic, Normstahl Entrematic

Komfort i stała kontrola
Praktyczne dodatki opracowane przez firmę Normstahl Entrematic to także te, które dbają o komfort użytkowania bramy, a także powodują, że wejście do garażu jest stale monitorowane. Ultranowoczesny pilot współpracujący z automatyką z serii Magic stanowi połączenie estetyki wykonania i funkcjonalności. Nieprzecenioną zaletą nowego pilota firmy Normstahl Entrematic, jest duży zasięg działania urządzenia – do 50 metrów, co pozwala skutecznie skrócić czas oczekiwania na otwarcie bramy. Sygnał z nadajnika daje możliwość takiego zaprogramowania pilota, aby sterować nim nie tylko bramą garażową lub wjazdową, ale również oświetleniem podjazdu, czy też systemem alarmowym. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nowy pilot jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi pozostałymi urządzeniami z rodziny Normstahl Entrematic i pozwala oszczędzić użytkownikowi czas poświęcony na programowanie poszczególnych elementów automatyki garażowej.

Niezwykle przydatnym uzupełnieniem automatyki garażowej jest kontroler Magic Door Control. Jest to urządzenie, które wskazuje pozycję bramy: otwartą, zamkniętą, niedomkniętą lub otwartą tylko częściowo. Nowe urządzenie firmy Normstahl Entrematic komunikuje się z napędem radiowo, dzięki czemu nie ma potrzeby układania dodatkowych kabli łączących oba mechanizmy. Magic Door Control zasilany jest z gniazdka elektrycznego za pomocą zasilacza będącego na wyposażeniu seryjnym zestawu. Dzięki radiowemu sterowaniu urządzenie pozwala na otwieranie i zamykanie bramy. Dodatkowo, zautomatyzowany system pozwala z odległości kilkudziesięciu metrów otworzyć bramę i dzięki temu znacznie skrócić czas wyjazdu samochodu z garażu. Zdalnie sterowany kontroler posiada jeszcze jedną, bardzo istotną zaletę - siedząc wygodnie w domu wystarczy spojrzeć na wyświetlacz by sprawdzić, czy brama jest zamknięta, otwarta, a może w ruchu. Oznacza to, że to inteligentne urządzenie niewielkich gabarytów ostrzega o wizycie nieproszonych gości w naszym garażu.

Odpowiednie zabezpieczenie mienia znajdującego się w garażu jest priorytetem, dlatego do sprawdzonych, standardowych rozwiązań warto dobierać inteligentne dodatki, które znacznie poprawią komfort codziennego korzystania z garażu oraz rozszerzą możliwości ochrony i kontroli. Bogata oferta firmy Normstahl Entrematic zawiera nowoczesne akcesoria, które dzięki kompatybilności i wykorzystaniu najnowszych technologii, gwarantują kompletną ochronę garażu.