Winkhaus Polska ma 20 lat
Winkhaus Polska ma 20 lat

W październiku br. firma Winkhaus Polska obchodzi jubileusz 20-lecia działania na polskim rynku. W ciągu 20 lat, dzięki unikalnej strategii poszerzenia oferty produktów o innowacyjne usługi z dziedziny organizacji i informatyzacji produkcji okien, udało jej się zająć czołową pozycję w branży okuć do stolarki budowlanej. Winkhaus Polska posiada szerokie grono partnerów handlowych, oferujących wysokiej jakości stolarkę drzwiową i okienną.

Dwie dekady temu, 23 października 1992 roku, zarejestrowana została firma Winkhaus Polska. Początkowo funkcjonowała ona w Lesznie, gdzie kierowano pierwsze dostawy towaru z Niemiec. Już po niespełna półtora roku uruchomiono produkcję okuć w Polsce. Dynamiczny rozwój firmy Winkhaus w Polsce szedł w parze z ekspansją na rynki wschodnioeuropejskie i coraz bardziej imponującymi wynikami finansowymi. W 1996 roku otwarty został oddział w Rosji i na Ukrainie, rok później powstało przedstawicielstwo na Litwie. W tym samym okresie w Polsce szykowano się do rozbudowy zakładu produkcyjnego. I tak, w 1998 roku przeniesiono do Rydzyny część produkcyjną, a w styczniu 2001 nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy z biurowcem, nowoczesną halą produkcyjną oraz magazynową.

Od początku swojego 150-letniego istnienia, firma Winkhaus kładła szczególny nacisk na jakość, potwierdzoną certyfikatem ISO 9001, perfekcję wykonania oraz innowacyjność produktów wprowadzanych do oferty. Tymi zasadami kieruje się także Winkhaus Polska. Dowodem na to są nie tylko wyniki sprzedaży, ale i nagrody przyznawane przez kapituły składające się ze znamienitych ekspertów branży stolarki otworowej”- informuje Janusz Rodzki, Prezes Zarządu Winkhaus Polska. Firma może poszczycić się takimi wyróżnieniami, jak np. Kryształowy Profil za Innowacyjność czy Budowlana Firma Roku 2011. Najnowszymi tytułami, jakie znajdują się w dorobku Winkhaus Polska jest Lider Rynku Stolarki 2012 w segmencie okucia, a także wyróżnienie Polecane przez Fachowców przyznane produktom Winkhaus przez Zrzeszenie Montażystów Stolarki.

Ważne miejsce w działalności naszej firmy w Polsce zajmują projekty organizacyjne i informatyczne dla naszych klientów – wyjaśnia Maciej Matella, wieloletni Dyrektor ds. Rozwoju Firmy w Winkhaus Polska. - Zaliczyć do nich można projekt WH Okna czy WH Optima. Są to pakiety programów komputerowych i działań doradczych wspierających produkcję i sprzedaż okien i drzwi. Korzysta z niego obecnie kilkaset wiodących firm stolarki otworowej, a grono naszych specjalistów nie ma sobie równych w branży.”

Winkhaus w gazecie i Internecie
Wcześnie, bo już w 1998 roku, uruchomiono stronę internetową www.winkhaus.com.pl, która nie tylko informowała o produktach firmy, ale zawierała także wiele praktycznych narzędzi i wskazówek dla użytkowników opracowanego przez firmę programu do produkcji i kalkulacji okien WH OKNA. Cztery lata później, strona www została rozbudowana o dodatkowy dział dedykowany partnerom biznesowym, tzw. Extranet. Kolejnym krokiem w kierunku rozbudowy portalu było uruchomienie w 2008 roku sklepu internetowego dla klientów indywidualnych. Dodatkowym elementem komunikacji firmy z otoczeniem jest od wielu lat Winkhaus Serwis, kwartalnik, którego pierwszy numer ujrzał światło dzienne w styczniu 1999 roku.

Solidność i odpowiedzialność
Winkhaus Polska nie koncentruje się tylko na działaniach biznesowych, ale pamięta również o odpowiedzialności społecznej. Firma udowodniła to m.in. przez liczne akcje pomocy powodzianom, a także stałe wspieranie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie. W relacjach z pracownikami Winkhaus Polska kieruje się obustronnym szacunkiem i zaufaniem. „Czujemy ogromną satysfakcję, iż zostało to dostrzeżone i nagrodzone tytułem «Solidny Pracodawca Roku»”- komentuje Janusz Rodzki.

W roku 2003 firma Winkhaus Polska rozpoczęła kierowany do partnerów biznesowych projekt, który miał na celu wspieranie ich w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Po zakończeniu programu w 2012 roku podsumowano jego wyniki – firma pomogła 158 klientom uzyskać dofinansowanie na łączną kwotę 25.420.000 zł.

Winkhaus Polska to nowoczesna firma z 20-letnią tradycją. Profesjonalizm, innowacyjne produkty charakteryzujące się wysoką jakością oraz szeroka oferta usług z dziedziny IT i optymalizacji produkcji okien to jej znaki rozpoznawcze. Zadowolenie partnerów biznesowych stanowi inspirację do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Realizowana od dwóch dekad polityka firmy, ukierunkowana na systematyczny rozwój sprawia, że Winkhaus Polska uznawana jest za lidera na rynku okuć do stolarki budowlanej.