Podwójna zabudowa
Podwójna zabudowa
Roto Frank Okna dachowe oferuje w swojej ofercie różnorodne możliwości, by wnieść więcej światła na poddasze. Dzięki montażowi dwóch okien dachowych obok siebie optycznie powiększeniu ulega powierzchnia przeszklenia. Jest to możliwe dzięki konstrukcji Stoß-an-Stoß, co oznacza, że zintegrowany blok termoizolacyjny jednego okna styka się z blokiem termoizolacyjnym drugiego okna.

Dzięki zabudowie szeregowej, gdzie odstęp między krokwiami wynosi max 2,8 m Roto oferuje bardzo elastyczne rozwiązanie. Połączone okna mogą być wykonane na wymiar według indywidualnego życzenia. Technika uchylno-obrotowa z osią obrotu położoną u góry gwarantuje wygodny dostęp do okna i nieograniczony widok. Od wewnątrz znajduje się maskownica PVC, łatwa w utrzymaniu w czystości.

Istnieje wiele możliwości doboru akcesoriów zewnętrznych do okien w zabudowie szeregowej. W odróżnieniu do innych, dostępnych na rynku rozwiązań są one montowane na oknach a nie obok. Ta cecha konstrukcyjna umożliwia, mimo małego odstępu między obydwoma oknami zastosowanie rolet zewnętrznych i markiz zewnętrznych. Również jeśli chodzi o szklenie Roto myśli o zaspokojeniu różnorodnych wymagań klientów: można wybierać między szybą bezpieczną i z izolacją cieplną Alpinie Start, samoczyszczącą Aquaclear i dźwiękoszczelną.

Zintegrowany blok termoizolacyjny, który otacza okna jak kołnierz aż po ościeżnicę, zapewnia seryjną izolację i redukcję kosztów ogrzewania w zimie.
Fot. Roto