Innowacyjne  produkty Winkhaus na targach Fensterbau/Frontale
Innowacyjne produkty Winkhaus na targach Fensterbau/Frontale
Innowacyjne produkty Winkhaus na targach Fensterbau/Frontale

Firma Winkhaus, wiodący producent okuć do okien i drzwi, w dniach 21 – 24 marca zaprezentowała swoje innowacje na targach Fensterbau/ Frontale w Norymberdze. To największe wydarzenie w branży stolarki budowlanej w Europie przyciągnęło w tym roku 100.000 profesjonalistów z całego świata.

Firmowe stoisko na targach w Norymberdze. Fot. Winkhaus

Wśród nowości produktowych w dziedzinie okuć okiennych, zaprezentowanych na targach Fensterbau/Frontale, dużym zainteresowaniem cieszyło się okucie activPilot Comfort PADK firmy Winkhaus. Produkt ten umożliwia energooszczędne i bezpieczne przewietrzanie, zapewniając zdrowy klimat w pomieszczeniach. Oprócz uchylania i otwierania, okucie posiada dodatkową funkcję równoległego odsunięcia skrzydła od ramy. „W praktyce oznacza to, że mamy możliwość bezpiecznego i efektywnego wietrzenia pomieszczenia, przez ok. 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie skrzydła. W tej pozycji okno posiada własności antywłamaniowe, tzn. spełnia wymagania normy ENV 1627-1630 w 2 klasie odporności”- informuje Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego Winkhaus Polska. Na targach została pokazana także elektryczna wersja tego okucia - activPilot Comfort PADM. W przypadku tego rozwiązania silnik elektryczny otwiera i zamyka okno; w funkcji odsunięcia skrzydła od ramy okno także zachowuje właściwości antywłamaniowe. „Dzięki trybowi automatycznego wietrzenia, pomieszczenia są zaopatrywane w świeże powietrze bez udziału użytkowników. Możliwość sterowania oknami za pomocą pilota to duże udogodnienie, zwłaszcza w przypadku okien, które są trudno dostępne. Dodatkowymi zaletami activPilot Comfort PADM są niskie zużycie prądu oraz cicha praca okucia”- twierdzi Janusz Grześkowiak.

Innymi produktami z dziedziny techniki okiennej prezentowanymi w Norymberdze były okucia nietypowe na różne rynki europejskie, okucie z ukrytymi zawiasami do aluminium, jak również rozwiązania przeznaczone do okien ciężkich, wykonanych z różnych materiałów.

Oprócz okuć do stolarki okiennej, firma Winkhaus zaprezentowała na targach nowości z dziedziny techniki drzwiowej. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje zdalnie sterowany zamek wielopunktowy blueMotion. „W zgodzie z najnowszymi trendami, blueMotion zapewnia użytkowni-kom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Ponadto zamek jest łatwy w montażu i instalacji. Odryglowanie drzwi odbywa się bezdotykowo za pośrednictwem transpondera, pilota lub innych urządzeń sterujących. Oczywiście możliwe jest także tradycyjne otwieranie za pomocą klucza”- objaśnia Janusz Grześkowiak. Dodatkowym atutem blueMotion jest jego kompatybilność z różnego typu urządzeniami kontroli dostępu, takimi jak domofon, czytnik kart magnetycznych, centrala sterująca ogrzewaniem itp. Polecany jest nie tylko do domów jednorodzinnych, ale i dużych obiektów z systemem kontroli dostępu.

Kolejną innowacją prezentowaną przez firmę Winkhaus na targach był elektroniczny system dostępowy blueSmart. W tym systemie każdy klucz jest nośnikiem informacji, która po umieszczeniu klucza we wkładce rozprzestrzenia się w systemie na wzór wirusa komputerowego. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne uproszczenie procesu nadawania i ograniczania praw dostępu użytkowników. Jest to nieocenione np. w przypadku zgubienia klucza.

Uwagę zwiedzających tegoroczne targi Fensterbau/ Frontale przykuwał także atrakcyjny wizualnie system wkładek patentowych keyTec RPE/RPS. Charakterystyczną cechą tej nowości firmy Winkhaus są nowoczesne kolorowe klucze, dostępne w pięciu kolorach: czarnym, niebieskim, czerwonym, zielonym oraz żółtym. Wkładki keyTec RPE/RPS wyróżnia też unikatowe zabezpieczenie przed kopiowaniem kluczy. Są przeznaczone zarówno do domu jednorodzinnego, jak również do zastosowań komercyjnych: w firmach, czy sklepach.

Na targach w Norymberdze zaprezentowany został cały wachlarz nowatorskich produktów firmy Winkhaus. Zwiedzający z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z najnowszymi rozwiązaniami - docenili przede wszystkim nowe technologie z dziedziny techniki okiennej, które zapewniają nie tylko efektywne wietrzenie, ale i maksymalny komfort bezpieczeństwa.

Prezentacje produktów były dostępne na iPadach. Fot. Winkhaus