Międzynarodowy konkurs dla  architektów NEW VISION OF THE LOFT
Międzynarodowy konkurs dla architektów NEW VISION OF THE LOFT

Zakończyła się 3. edycja międzynarodowego konkursu dla architektów organizowanego przez FAKRO, przy współudziale międzynarodowego magazynu architektonicznego A10.
Tegoroczna edycja zatytułowana NEW VISION OF THE LOFT spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony architektów z całego świata. Do siedziby firmy FAKRO napłynęło około 200 prac z całego świata. Architekci nadsyłali swoje prace zarówno z krajów europejskich takich jak Francja, Niemcy, Holandia, Włochy, Polska, Wielka Brytania, jak również z Rosji, Chin, USA, Libanu, Maroko czy Kanady.

Przesłane projekty można podzielić na kilka kategorii, wśród nadesłanych prac znalazły się zarówno typowo industrialne i urbanistyczne wizualizacje, gotowe do realizacji realistyczne koncepcje, jak również kreacje artystyczne, w których marzenie senne miesza się z wizją poddasza idealnego. We wszystkich projektach wykorzystane zostały okna dachowe FAKRO – FGH-V Galeria oraz okna z serii proSky. Tego typu produkty pozwalają na doskonałe doświetlenie pomieszczenia, jak również, nadają się do zainstalowania w najbardziej innowacyjnych i zdawałoby się niemożliwych realizacjach.

Pierwsze miejsce i główną nagrodę (5000€) zdobył Polak Krzysztof Stępień, drugie miejsce (3000€) Luis Amoros Fernandez i Miguel Orellana z Hiszpanii, miejsce trzecie (2000€) Liliana Krzycka i Rafał Pieszko z Irlandii.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i przedstawienie zupełnie nowej, kreatywnej i innowacyjnej wizji loftu.

Przegląd projektów oraz szczegółowy opis konkursu znajduje się na www.fakro.com