W świecie aluminium
W świecie aluminium

Spółka Aluprof to jeden z wiodących, europejskich dystrybutorów systemów aluminiowych. Dzięki unikatowym rozwiązaniom, oferowane produkty sprawdzają się zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i prywatnym.

Aluminium to materiał coraz chętniej wykorzystywany we współczesnym budownictwie. Wpływ na to mają przede wszystkim jego właściwości: niezwykła wytrzymałość i plastyczność, a przy tym trwałość, co czyni go wyjątkowo odpornym na korozję. Firma Aluprof S.A., należąca do Grupy Kapitałowej Kęty S.A., jest wiodącym, polskim producentem architektonicznych systemów aluminiowych dla budownictwa oraz systemów rolet i bram. Dzięki szeroko rozwiniętej sieci dystrybutorów, produkty Aluprof docierają również do europejskich odbiorców.

Zakłady w Opolu z lotu ptaka

Aluprof od środka
Firma Aluprof posiada dwa zakłady produkcyjne – w Bielsku–Białej oraz w Opolu, które zajmują łącznie 50 000 m² powierzchni. Dzięki najwyższej klasy wyposażeniu możliwa jest produkcja na skalę europejską. W zakładzie w Bielsku-Białej znajduje się centrum rozwojowe i projektowe firmy. Oprócz tego zakład wyposażony jest w dwie, w pełni automatyczne linie do lakierowania proszkowego. – Wyposażenie linii i doświadczenie załogi zapewnia powtarzalną, najwyższą jakość lakierowania, nadzorowaną zgodnie z wymogami systemu Qualicoat – podkreśla Tomasz Grela, Prezes Zarządu firmy Aluprof. Do tego zakład posiada w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji kształtowników zespolonych. Produkcją profili roletowych zajmuje się natomiast zakład w Opolu, w którym funkcjonuje osiem najnowszej generacji linii do produkcji profili i skrzynek roletowych. Nowoczesne urządzenia zapewniają wydajność oraz powtarzalność kształtu. W zależności od zastosowanego oprzyrządowania, możliwe jest produkowanie 8 typów (rozmiarów) profili. Spółka oferuje również bogatą ofertę systemów okienno-drzwiowych, okien i klap oddymiających, które mają zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. Oprócz tego firma dysponuje systemami konstrukcji antywłamaniowych czy ognioodpornych. Aluprof opracowało również innowacyjny System Profili Izolowanych Termicznie, umożliwiających budowę ogrodów zimowych, oranżerii czy werand, z których można korzystać przez cały rok.

Realizacje
W Polsce systemy aluminiowe firmy Aluprof wykorzystywane są w wielu projektach komercyjnych. Z racji tego, że realizacja pewnych inwestycji wiązała się i wiąże z wyjściem poza przyjęte schematy, firma wprowadziła system rozwiązań indywidualnych. – Powstanie niektórych obiektów wiąże się ze spełnieniem niecodziennych wymagań odnoście wyglądu, wielkości czy funkcjonalności systemów fasadowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na opracowywanie indywidualnych projektów konstrukcji, które powstają we współpracy z projektantami danego budynku. Dzięki temu, to co było wcześniej nieosiągalne dla architektów, staje się w pełni rzeczywiste – tłumaczy Tomasz Grela. Dzięki tak otwartej polityce firmy, systemy Aluprof znalazły zastosowanie między innymi w takich przedsięwzięciach, jak: Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Hotel Hilton w Kijowie, PGE Arena w Gdańsku czy przy budowie najwyższego, mieszkalnego budynku w Polsce – wrocławskiego Sky Tower.

Wizualizacja stoiska targowego - Targi R+T

Aluprof na targach R+T
Już po raz drugi Spółka Aluprof zaprezentuje swoje produkty na Targach R+T w Stuttgarcie, które odbędą się w dniach 28.02 – 03.03.2012. W imprezie udział wezmą firmy z branży osłonowej z całego świata. Wystawcy zaprezentują najnowsze trendy, osiągnięcia oraz udoskonalenia systemów związanych z roletami, bramami czy osłonami przeciwsłonecznymi. Na stoisku Aluprof odwiedzający będą mogli zapoznać się z całą ofertą systemów roletowych i bram, jak również z nowościami firmy. W tym roku Aluprof przedstawi innowacyjny system rolet nadstawnych OPOTERM, przeznaczony do stosowania zarówno w powstających dopiero obiektach, jak i budynkach, w których przeprowadza się modernizację stolarki okiennej. System OPOTERM składa się z plastikowej skrzynki z pancerzem i prowadnicami, która mocowana jest do ramy okiennej i w całości wstawiana do otworu okiennego w murze. Głównymi zaletami systemu są: funkcjonalność, niezwykle prosta konstrukcja, która umożliwia wykonanie pojedynczej rolety albo zestawu rolet w jednej skrzynce, a także wysoka jakość oraz estetyka produktu.

W gronie najlepszych
Firma jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień i nagród. Otrzymała m.in. Brązowe Godło Jakości QI, Złoty Laur Konsumenta 2007, Opolską Nagrodę Jakości 2008 oraz została zaliczona do grona Orłów Polskiego Budownictwa. Pod koniec 2011 roku, Aluprof S.A. otrzymał tytuł Perły Polskiej Gospodarki, przyznawanej corocznie przez miesięcznik Polish Market oraz Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Spółka znalazła się na 13 miejscu, spośród 100 nominowanych, najbardziej efektywnych i skutecznych firm, które z wykorzystanych zasobów pracy i kapitału potrafią osiągnąć ogromne efekty.