NSG  Group w czołówce najlepszych przedsiębiorstw regionu  świętokrzyskiego
NSG Group w czołówce najlepszych przedsiębiorstw regionu świętokrzyskiego

Opublikowano kolejną edycję „Złotej Setki”, rankingu największych przedsiębiorstw województwa świętokrzyskiego. Japoński koncern NSG Group jeden z wiodących światowych producentów szkła i produktów szklanych, zajął w zestawieniu czwarte miejsce, potwierdzając swój wkład w rozwój świętokrzyskiej gospodarki.

Ranking „Złota Setka” przygotowywany jest przez dziennik „Echo Dnia” na podstawie wyników finansowych firm działających w województwie świętokrzyskim. Zestawienie oparte jest na danych zgłoszonych w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w ankietach przekazanych przez przedsiębiorców. Najważniejszym kryterium rankingu są przychody firm ze sprzedaży netto za rok ubiegły.

NSG Group, właściciel marki Pilkington, po raz kolejny zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów. W tym roku NSG Group zajął najwyższą z dotychczasowych – czwartą pozycję. Zestawienie pokazuje, iż mimo przeciągającego się na światowych rynkach kryzysu, rok 2010 okazał się dla NSG Group korzystny. Świadczy o tym ponad dwukrotny wzrost zysku względem roku poprzedniego. NSG Group jest jednym z trzech największych pracodawców w regionie, zatrudniającym średniorocznie 2055 pracowników.

Dodatkowo, należący do NSG Group Pilkington Automotive Poland uruchamia obecnie w województwie podkarpackim drugą fabrykę szyb samochodowych. Zakład zlokalizowany będzie w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 450 milionów złotych, a Pilkington Automotive Poland stanie się największym inwestorem w tarnobrzeskiej podstrefie.

W imieniu NSG Group w Polsce wyróżnienia odebrał dyrektor zakładu produkcyjnego Pilkington Automotive Poland, Marcin Wojciechowski, który powiedział „ Jest to dla nas duże wyróżnienie. Po trudnym ekonomicznie okresie ponownie osiągamy swoje założenia i stale rozwijamy się, czego dowodem może być nasza nowa inwestycja. Jednak te wyniki nie byłyby możliwe do osiągnięcia, gdyby nie doskonała praca zespołowa i zaangażowanie wszystkich pracowników. To czwarte miejsce wśród największych będzie nas motywować do dalszego rozwoju i walki o uzyskanie jeszcze lepszej lokaty w następnych edycjach rankingu. Dziękuję w imieniu pracowników i zarządu Spółek NSG Group w Polsce za przyznane wyróżnienia”.

Ranking „Złota Setka” to obszerne kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w świętokrzyskiej gospodarce. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców i opinii publicznej. W tym roku honorowy patronat nad zestawieniem objął minister gospodarki, wicepremier Waldemar Pawlak.

Gala „Złotej Setki” odbyła się 1 października 2011 w Kielcach.