IV Regaty PSB - Chorwacja 2011
IV Regaty PSB - Chorwacja 2011

Co to jest szot? Jak wybrać foka? Jak postawić grota? Brzmi tajemniczo i niezrozumiale...ale nie dla grupy zapalonych żeglarzy FAKRO, którzy uczestniczyli w IV Regatach PSB Chorwacja 2011 organizowanych rokrocznie przez Grupę Polskie Składy Budowlane przy okazji ogólnopolskiej konferencji dystrybutorów zrzeszonych w PSB. Firmę FAKRO, która w tym roku stała się głównym sponsorem regat, reprezentowały trzy ośmioosobowe załogi, w skład których, obok pracowników FAKRO, weszli reprezentanci partnerów handlowych sądeckiej firmy z trzech regionów: małopolskiego, śląskiego i lubelskiego.

Aby załogi budowlańców mogły wystartować w regatach na ich czele musieli stać licencjonowani sternicy morscy zwani skiperami. W przypadku jachtów pod bandera FAKRO nie musieliśmy korzystać z usług zawodowych skiperów – mówi z dumą Dyrektor Marketinku FAKRO Polska Jamusz Komurkiewicz, który uczestniczył w regatach.

- Ponieważ wśród „fakrowców” nie brak zapalonych żeglarzy, stąd nie trudno u nas o sterników. Na czele jednej z załóg stanął Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Henryk Musiał, drugą dowodził Dyrektor Regionalny Małopolski Grzegorz Musiał, trzecią zaś Doradca Techniczny z Lublina Arkadiusz Bieniek.

Najlepsza lokatę spośród załóg FAKRO osiągnęła ekipa Henryka Musiała zajmując bardzo dobrą czwarta lokatę. Pozostałe jachty pod banderą Fakro uplasowały się na ósmym i czternastym miejscu. W sumie w regatach startowało 26 załóg.