INNOWATOR tygodnika Wprost dla FAKRO
INNOWATOR tygodnika Wprost dla FAKRO

FAKRO zajęło trzecią lokatę na liście dwudziestu jeden najbardziej innowacyjnych firm w Polsce tygodnika Wprost. Przed Fakro znaleźli się jedynie przedstawiciele branży farmaceutycznej i informatycznej, Polpharma oraz Comarch. Zestawienie powstało na podstawie listy 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce przygotowanej przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Twórcy rankingu Wprost podkreślają, że chodzi o pokazanie innowacji jako sposobu na uzyskanie przewagi konkurencyjnej. W zestawieniu znalazły się firmy, które rozumieją potrzebę inwestowania w nowe technologie i produkty. Dzięki inwestycjom w innowacyjność nasza gospodarka staje się bardziej konkurencyjna na światowym rynku. Daje to szansę polskim przedsiębiorstwom na rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy.

Najbardziej innowacyjne firmy tygodnika „Wprost” zostały uhonorowane statuetką INNOWATORA. Nagrody wręczono podczas uroczystej Gali w Warszawie, w siedzibie Business Centre Club.

FAKRO od zawsze stawia na innowacyjność. Firma ma własny, nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym pracuje ponad 70 konstruktorów. Inżynierowie FAKRO to autorzy wielu nowatorskich rozwiązań chronionych patentami oraz blisko 90 zgłoszeń patentowych. FAKRO to firma, która do wielu krajów świata eksportuje nie tylko okna dachowe ale także myśl twórczą polskich inżynierów. W ten sposób polska firma wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie, a Polska stała się światowym liderem w ich produkcji.