Budownictwo jesienią w Expo Silesia
Budownictwo jesienią w Expo Silesia
SIBEX Jesień - RENOVATIO

Budownictwo jesienią w Expo Silesia

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia jesiennego sezonu targowego w Expo Silesia. Pierwszym i zarazem premierowym wydarzeniem są Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz SIBEX Jesień, podczas których nie zabraknie branżowych nowinek, porad fachowców i licznych atrakcji. Targi rozpoczną się w sobotę 17 września i potrwają do niedzieli.

- Jeśli budujesz własny dom, kupujesz mieszkania, planujesz inwestycje, szukasz inspiracji lub po prostu chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu SIBEX Jesień jest imprezą z pewnością dla Ciebie – zapewnia Henryk Skup – dyrektor projektu. - Pełen wachlarz propozycji i bogata oferta wystawiennicza ponad 130 firm czyni to wydarzenie największą jesienną ekspozycją o tej tematyce na południu Polski – dodaje.

Mocnym akcentem targów jest budownictwo drewniane. Pierwszy dzień wystawy to „Dzień budownictwa drewnianego”, którego częścią będzie branżowe seminarium. O zaletach domów
z drewna opowiedzą fachowcy ze Stowarzyszenia Dom Drewniany, podzielą się także własnymi doświadczeniami i odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych.

Ciekawostką jest również towarzyszący targom Salon Renowacji Obiektów Zabytkowych i Sakralnych RENOVATIO. Inicjatywę poparł ksiądz Grzegorz Kaszak, biskup Diecezji Sosnowieckiej. O potrzebie renowacji obiektów zabytkowych i sakralnych warto rozmawiać, dlatego w ramach salonu przewidziane są także wykłady i seminaria dotyczące m.in. sposobów pozyskania dotacji z funduszy europejskich na renowację budynków, które należy otoczyć szczególną opieką.

Na zwiedzających czekają dodatkowo Pokaz Sztuki Dekarskiej, zorganizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz Pokaz Farb i Tynków Dekoracyjnych w ramach praktycznej strefy pokazowej.

 

Miejsce targów:
Expo Silesia Sp. z o.o. Centrum Targowo-Wystawiennicze
41-219 Sosnowiec, ul. Braci Mieroszewskich 124

 


Kontakt:

Henryk Skup - Dyrektor Projektu
fax. +48 41 367 86 65
kom. +48 510 031 665

 
Michał Wadowski - Z-ca Dyrektora Projektu
tel. +48 32 788 75 27
fax. +48 32 788 75 02
kom. +48 515 220 057