Luksusowy klimat wnętrza – ekskluzywne drzwi drewniane CAL
Luksusowy klimat wnętrza – ekskluzywne drzwi drewniane CAL

Eleganckie wnętrze w klasycznym stylu wymaga odpowiedniej, przemyślanej aranżacji. Zwrócić trzeba uwagę nie tylko na meble czy drobiazgi dekoracyjne – jego istota tkwi bowiem również w elementach podstawowych, takich jak drzwi, podłoga czy okna. Firma CAL wyszła naprzeciw jego wielbicielom, oferując najwyższej jakości ekskluzywne drzwi drewniane, produkt szczególny i dopracowany pod każdym względem.

Utrzymany w klasycznym stylu wystrój wnętrz kojarzy się nam najczęściej z XIX wiekiem, kiedy to ten oparty na naturalnych materiałach, pełen skromnej elegancji styl królował w salonach. Choć w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zepchnęły go na bok modernistyczne trendy, w ostatnich czasach wraca do łask. Pojawia się już nie tylko w placówkach kulturalnych, takich jak teatr czy opera, lecz również w eleganckich biurach oraz adaptowanych do użyteczności publicznej zabytkowych budynkach, rezydencjach i apartamentach. Będąc świadectwem dobrego smaku, zaczyna również rządzić w prywatnych domach i mieszkaniach, w których coraz częściej wraca się do dawnych zwyczajów aranżacyjnych.

Arabeska
Menuet
Opera

Wiosenna lekkość i dyskretna elegancja
Nazwa roślinnego ornamentu z czasów hellenistyczno-rzymskich doskonale oddaje stylistykę modelu drzwi ARABESKA. Wykonane z dębowego drewna o wyraźniej strukturze, przeszklone skrzydło ozdobione zostało bowiem szprosami przywołującymi w kształcie motyw kwiatowy. Ze względu na te zdobienia drzwi doskonale nadają się do pomieszczeń utrzymanych w skromnym stylu, nieprzeładowanych dodatkami. Dostępna jest również ich wersja przeszklona częściowo lub pełna, dobrze pasująca do wnętrz wymagających zachowania większej prywatności. Jeśli zechcemy złagodzić ich zdobnictwo, możemy wybrać ich wersję z jedną niepodzieloną szprosami powierzchnią przeszklenia – lżejszą w kształcie, a przez to – bardziej nowoczesną.
Luksusowe pomieszczenie w oszczędnym, gustownym stylu to oprawa idealna również dla modelu drzwi OPERA. Proste żłobienia oraz szprosy, uzupełnione podobnie profilowanym szkłem, tworzą skrzydło szlachetne w stylu, dobrze pasujące do gabinetów, bibliotek czy bardziej prywatnych przestrzeni biurowych. Dostępne są również w wersji z jedną, niedużą szybą – odpowiedniej do łazienek lub nieprzeszklonej, którą z powodzeniem stosować można w pomieszczeniach wymagających całkowitego zamknięcia, jak na przykład pokoje hotelowe.
Uzupełnieniem kolekcji drzwi ekskluzywnych jest w ofercie firmy CAL jest model MENUET. Lekkość jego kształtu uzyskano dzięki zastosowaniu profilowanej w kształcie łuku linii, która przewija się zarówno w górnym obramowaniu przeszkleń, szprosach, jak i żłobieniach w dolnej części drzwi w modelu częściowo przeszklonym. Linie te powtórzone zostały w przeszkleniach, dzięki czemu skrzydło tworzy spójną kompozycję, wciąż tradycyjną, lecz już bardziej nowoczesną w formie. Podobnie jak ARABESKA i OPERA dostępne jest w różnych wersjach, dzięki czemu stosować je można w pomieszczeniach każdego rodzaju.

Tradycja znakiem solidności
Klasyka to również synonim rzetelności, precyzji wykonania oraz długowieczności – świadczą o tym choćby zachowane do naszych czasów, wykonane nawet sto czy dwieście lat temu elementy wyposażenia domów. Ekskluzywne drzwi marki CAL to podobny im, wszechstronnie dopracowany produkt najwyższej jakości – materiał do ich wykonania komponowany jest indywidualnie, a obróbka przeprowadzana w dużym stopniu ręcznie. Wykonane w 100% z dębowego drewna skrzydła ARABESKA, OPERA i MENUET stanowią gwarancję długotrwałej solidności, stabilności kształtów oraz wymiarów. Jej podstawą są naturalne materiały oraz wzmacniająca elementy konstrukcyjne zewnętrzna okładzina z 3,5 mm obłogu. We wszystkich modelach drzwi zastosowano szczelinę wentylacyjną, pomagającą zapobiegać zawilgoceniu ścian i sufitów – szczególnie przydatną w przypadku zastosowania ogrzewania podłogowego czy wentylacji mechanicznej.
Niepowtarzalnego uroku dodaje obu modelom drzwi wyraźna struktura drewna. Dopasować drzwi do wnętrza pozwoli możliwość dobrania odcienia, w jakim mają być wykonane – firma CAL oferuje szeroki wybór barw, poczynając od naturalnych brązów, takich jak orzech czy mahoń, a na żółciach i zieleniach kończąc.