Okna na każdą pogodę – profile TK-71 firmy Spectus
Okna na każdą pogodę – profile TK-71 firmy Spectus
Zakup stolarki okiennej to inwestycja na lata, dlatego ważne jest aby był dobrze przemyślany. Niesłabnącą popularnością cieszą się produkty z PVC, które charakteryzują się trwałością, szczelnością i estetycznym wyglądem. Jednak na co zwrócić uwagę wybierając okna, aby sprawdzały się one w zmiennych warunkach atmosferycznych panujących w naszym kraju?

Okna poddawane są działaniu śniegu, silnego wiatru, deszczu oraz szkodliwych promieni UV, które wpływają na ich parametry wytrzymałościowe, cieplne oraz estetykę. Stolarka okienna zbudowana na bazie pięciokomorowego systemu TK-71 firmy Spectus spełnia najwyższe wymagania statyczne i termiczne, bez względu na upływ czasu i warunki pogodowe.

Stabilna konstrukcja
Przy zakupie okien PVC należy zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania konstrukcyjne profili i jakość materiałów, z których zostały wykonane. Okna podlega bowiem nieustannemu działaniu zewnętrznych czynników, które obniżają jego trwałość. W okresach jesiennym i zimowym parcie wiatru może powodować wyginanie ram. Latem zaś zmienne temperatury w ciągu dnia i nocy sprawiają, że profile PVC kurczą się i rozszerzają. Dlatego warto wybierać profile sprawdzonych producentów, którzy dokonują stosownych obliczeń statycznych. Pięciokomorowa konstrukcja profilu TK-71 z ocynkowanym wzmocnieniem stalowym wyróżnia się optymalną sztywnością, dlatego nie ulega trwałym odkształceniom i utracie szczelności. Precyzyjnie wymierzone komory wzmocnień w ościeżnicy i skrzydle umożliwiają konstruowanie nawet bardzo dużych okien bez utraty cech wytrzymałościowych.

Bariera dla zimna i deszczu
Zimą przy gwałtownym spadku temperatury powietrza na zewnątrz straty ciepła przez stolarkę okienną mogą wynosić nawet 80%. Z tego powodu tak ważny jest dobór profili o odpowiedniej szczelności na przenikanie chłodu, wiatru i wody opadowej. Wyposażone w ciepłe, dwu lub trzyszybowe wypełnienia zapobiegają utracie energii, co przekłada się na obniżenie rachunków za ogrzewanie i wentylację. Profile TK-71 firmy Spectus, o głębokości zabudowy 68 mm, dostarczają optymalnej ochrony cieplnej na poziomie nawet Uf =1,3 W/m2K. Zastosowane w nich listwy przyszybowe umożliwiają montaż ciepłych pakietów szybowych o grubości do 40 mm. Innowacyjna konstrukcja profilu TK-71, w której strefa zachodzenia skrzydła na ramę wynosi 9mm gwarantuje podwyższoną odporność okna na napory wody deszczowej ( do 2000 Pa), nawet przy bardzo silnym wietrze (do 200 km/h). Jest to szczególnie ważne w przypadku mieszkań na wysokim piętrze czy domów w otwartej przestrzeni. Ponadto w profilach zastosowano dwa rodzaje uszczelnień, które podnoszą szczelność okien na przenikanie wiatru, wody opadowej, a także hałasu.

Trwałość bieli na lata
Oprócz trwałości konstrukcyjnej duże znaczenie ma także wygląd stolarki okiennej. Okna plastikowe w kolorze białym pod wpływem promieniowania UV mogą tracić swoją pierwotną barwę i żółknąć, dlatego ważna jest jakość materiałów z których zostały wyprodukowane. Profile TK-71 firmy Spectus wytwarzane są na bazie specjalnej mieszanki Tropical. Gwarantuje ona zachowanie idealnej bieli profili PVC, bez względu na warunki pogodowe.