Reynaers na BAU 2011
Reynaers na BAU 2011
Firma Reynaers Aluminium już po raz kolejny bierze udział w największych europejskich targach budowlanych BAU, które odbędą się w dniach 17- 22 stycznia 2011 r. w Monachium. Firma zaprezentuje, m.in. nowy system dedykowany budownictwu pasywnemu.

Planowana oferta stoiska wystawienniczego Reynaers znakomicie wpisuje się w zróżnicowaną tematykę, odbywających się co dwa lata, Międzynarodowych Specjalistycznych Targów Architektury, Materiałów Budowlanych i Systemów Budowlanych (BAU). Na najbliższych Targach firma pokaże wiele nowości, będą to m.in.: system CS 104 przeznaczony do wykonywania drzwi i okien w budownictwie pasywnym, system podnoszono-przesuwny 155 CP-LS MINERGIE, system okienno-drzwiowy CS 86-HI MINERGIE oraz nowe system do wykonywania płaskich okien dachowych – Okno Połaciowe HI.

Poza tym, na stoisku prezentowane będą próbki, m.in.:
- systemów okienno-drzwiowych: CS 104, CS 86-HI, CS 86-HI MINERGIE,
- CS 38-SL, CS 24-SL i ognioodpornych: CS 77-FP EI 60 oraz CS 77-FP EI 30;
- systemów do wykonywania drzwi przesuwnych: CP 155-LS MINERGIE, CF 77, CP 155-LS HI, CP 130-HI mono + Ventalis;
- systemów ścian kurtynowych: CW 50-HI, CW 65-HI, CW 86-EF HI;
- systemów osłon przeciwsłonecznych: BS 100, BS 100 Solar, BS 40;

Stoisko Reynaers będzie zlokalizowane w hali B1, stoisko nr 329, tuż przy wejściu do budynku od strony zachodniej. Podczas Targów do dyspozycji gości będą przedstawiciele centrali w Belgii oraz innych oddziałów Reynaers; Polskę będzie reprezentował, m.in. Janusz Sobek, Manager ds. kluczowych projektów.

Bogata oferta BAU 2011 została przygotowana z myślą o różnych grupach odbiorców. Należą do nich wszyscy uczestnicy procesu projektowania i budowania, tj.: projektanci (architekci, inżynierowie, konstruktorzy), inwestorzy (deweloperzy, zarządcy nieruchomości, maklerzy), wykonawcy (szklarze, hydraulicy, lakiernicy, malarze, murarze, wykonawcy fasad aluminiowo szklanych oraz ceramicznych), producenci stolarki okienno-drzwiowej i in.

„Budowanie trwałe”, „Budowanie bez barier”, a także „Konserwacja, renowacja i modernizacja budynków” to wiodące tematy tegorocznych Targów. BAU będą ponadto obfitowały w różnego rodzaju fora tematyczne („Przyszłość budowania“ i „Makroarchitektura“) i pokazy specjalne.

Monachijskie hale targowe zostały podzielone na kilkanaście grup tematycznych, m.in. została wyodrębniona grupa systemów budowlanych z aluminium i ze stali, elewacji i systemów elewacyjnych; grupa dotycząca wind i schodów ruchomych; przemysł szklarski; przemysł drzewny i tworzyw sztucznych; glazura i ceramika; energetyka i technika solarna; chemia budowlana i in. Łączna powierzchnia Targów BAU 2011 wynosi 180 000 m2 i obejmuje 17 podzielonych według materiałów budowlanych i grup produktów hal targowych, w których zaprezentuje się ponad 1900 wystawców z 40 krajów świata. Organizatorzy targów spodziewają się ponad 200 000 gości z blisko 150 krajów. Mimo że powierzchnia przeznaczona dla wystawców jest ogromna (równa mniej więcej 10 boiskom piłkarskim), to już rok przed rozpoczęciem Targów niemal wszystkie powierzchnie wystawiennicze zostały zarezerwowane.

Więcej informacji o targach BAU (szczegółowy program, plan hal targowych i in.) dostępnych jest na stronie: www.bau-muenchen.com