Ciche, ciepłe, bezpieczne, stylowe… jak szkło! Przeszklenia, które otaczają komfortem i pięknem
Ciche, ciepłe, bezpieczne, stylowe… jak szkło! Przeszklenia, które otaczają komfortem i pięknem

Zimowa aura tworzy niepowtarzalny klimat. Magiczna atmosfera natomiast dostrzegana jest nie tylko na zewnątrz. Chronimy się przed śniegiem i mrozem w ciepłych, cichych, bezpiecznych pomieszczeniach, aby tylko w wyobraźni doświadczać tego, co przynosi z sobą zima. Na nasz komfort wpływa wiele czynników, ale trzy odgrywają najbardziej istotną rolę – cisza, ciepło i bezpieczeństwo. By je osiągnąć, warto postawić na innowacyjne rozwiązania szklane, tworzone z myślą o człowieku i jego samopoczuciu w poszanowaniu dla środowiska naturalnego.

Cisza, która uspakaja

Potrzebujemy równowagi. Pragniemy się skupić i delektować ciszą, zwłaszcza gdy codzienność mocno nas przebodźcowuje: wszechobecny hałas, nadmiar szybko zmieniających się obrazów czy natłok informacji wywołują permanentny stres organizmu. Jak odzyskać spokój? Być z dala od zgiełku, nawet jeżeli mieszkamy lub pracujemy blisko ruchliwych ulic? Odpowiedzią na to pytanie są nowoczesne szyby, które eliminują niechciane odgłosy.

– Komfort akustyczny w pomieszczeniach (gdziekolwiek przebywamy) to dzisiaj rzecz bezcenna. By zyskać gwarancję ciszy i spokoju, warto postawić na pakiety szybowe ze szkłem laminowanym STADIP® PROTECT SILENCE – rekomenduje Monika Naczeńska, Marketing Manager Saint-Gobain Glass. –Dzięki niewidocznej folii PVB Silence®, która umieszczona jest między taflami szkła, otrzymujemy unikalny „amortyzator” tłumiący hałas. W konsekwencji to rozwiązanie zagwarantuje nam optymalnie wyciszoną przestrzeń w każdym miejscu i o każdej porze dnia i nocy.

Ciepło, które otula

Okres późnojesienny i zimowy kojarzą się z ciepłą herbatą i wieczorem spędzanym pod kocem, a całą tę scenerię spowija blask ognia, docierający z kominka. Taki obraz wlewa ciepło do serc. A co z ciepłem w pomieszczeniach? Na ochronę przed zimnem istnieje wiele sposobów i tutaj też z pomocą przychodzi wybór odpowiedniego przeszklenia.

By utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzach, warto postawić na szkło z powłoką niskoemisyjną. Jej zadanie to zablokowanie ucieczki ciepłego powietrza z pomieszczenia, co dodatkowo wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania. Rozwiązaniem idealnym na chłodne dni, które charakteryzuje się wysoką izolacyjnością termiczną i na szóstkę sprawdza się w ochronie pomieszczeń przed wychłodzeniem, jest ECLAZ® – szkło z powłoką niskoemisyjną, które zapewnia zyski cieplne z energii słonecznej i poprawia bilans energetyczny okna.

Skuteczna eliminacja zimna z wnętrza budynku jest również możliwa poprzez wykorzystanie szkła grzewczego, które przyczyni się do poprawy warunków termicznych pomieszczeń.

– Aktywne szkło grzewcze EGLAS® to dziś synonim ewolucji – zaznacza Magdalena Lipińska, Marketing Manager Saint-Gobain Glass. – Jego działanie polega na naniesieniu na taflę szkła niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali, dzięki której po podłączeniu do prądu emitowane jest ciepło. Szkło aktywne EGLAS® pozwala wyeliminować tzw. efekt „zimnej ściany” oraz zjawisko kondensacji pary wodnej na szybie, które często towarzyszy nam jesienią i zimą. Jest wielozadaniowe, a swoje zastosowanie znajduje również w oknach dachowych, pomagając skutecznie walczyć ze śniegiem, na werandach i szklanych zadaszeniach.

Bezpieczeństwo, które daje spokój

Poczucie bezpieczeństwa można odmieniać przez wiele przypadków – w tym również przez dobór odpowiedniego rodzaju szkła. Za zagwarantowanie nam bezpiecznych przestrzeni odpowiada szkło laminowane. Jego budowa sprawia, że nawet gdy ulegnie stłuczeniu, kawałki szkła będą w całości utrzymywane „w ryzach” dzięki folii umieszczonej pomiędzy taflami szkła, co skutecznie chroni przed zranieniem, urazami czy upadkiem z wysokości. Ze względu na różne klasy bezpieczeństwa może być zastosowane w szklanych drzwiach, przeszklonych dachach, balustradach, a nawet szklanych podłogach.

– Możliwości szkła laminowanego są niemal nieograniczone – wystarczy odpowiednia jego konfiguracja w zależności od miejsca zamontowania szklanego elementu. W każdym z przypadków, dla ochrony nas i najbliższych, sprawdzi się szkło laminowane z rodziny STADIP® PROTECT. Stosując tego typu przeszklenie nie musimy iść na kompromis i, kierując się względami praktycznymi, sami decydujemy o kształtowaniu przestrzeni, w której żyjemy – wyjaśnia Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions Polska.

Piękno, które inspiruje

Szkło jest materiałem wielozadaniowym, pozwala na kreowanie odpowiednio doświetlonych, wygodnych, cichych, a także bezpiecznych domów, mieszkań i budynków użyteczności publicznej. Nowoczesne przeszklenia znajdują szereg zastosowań zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach.

Właściwy dobór szkła, skrojonego na miarę naszych potrzeb, pozwala zarządzać odpowiednią ilością naturalnego światła dziennego, co bezpośrednio wpływa na samopoczucie i zdrowie przebywających tam osób. Może pomóc skutecznie odizolować się od ciekawskich spojrzeń, zagwarantować nam upragnioną prywatność i cieszyć się niekonwencjonalnym designem – kiedy zdecydujemy się na szkło o zmiennej przezierności PRIVA-LITE® czy szkło ornamentowe.

Szkło kreuje nowoczesne wnętrza i, jak dobrze skonfigurowany program, precyzyjnie wskaże rozwiązanie do wydzielenia nastrojowej strefy relaksu i odnalezienia wewnętrznego balansu przy jednoczesnym zachowaniu poczucia swobody i połączenia z otoczeniem. W tym doskonale sprawdzi się zastosowanie szkła ornamentowego, na przykład w roli ścianki działowej. Szeroka gama szklanych wzorów, ich różnorodna faktura oraz regularność, pozwala na kreowanie w pełni zindywidualizowanych przestrzeni. Szkło dekoracyjne nie tylko nadaje eleganckiego efektu 3D, ale i optycznie powiększa przestrzeń oraz dodatkowo ją rozświetla. Oto przepis na przytulność z charakterem w nowym wymiarze.

Ciche, ciepłe, bezpieczne i stylowe pomieszczenia – nowoczesne przeszklenia nadają niepowtarzalny charakter przestrzeniom, w których żyjemy, otaczając nas przy tym opieką. Wysoka funkcjonalność współczesnego szkła okiennego, fasadowego i szkła do wnętrz umożliwia projektowanie eleganckiego wystroju z zachowaniem pożądanego stopnia ochrony na wielu poziomach jednocześnie. Troska o zdrowie i komfort naszych bliskich to najlepszy prezent, który możemy im zaoferować – nie tylko od święta.

 

źródło: Saint-Gobain Glassolutions Polska