Okucia do szkła - elegancja i solidność
Okucia do szkła - elegancja i solidność

Szkło w architekturze i szklane elementy wnętrz to trendy, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Szkło, dzięki swojej uniwersalności i elegancji znajduje swoje zastosowanie w drzwiach, ściankach działowych, elewacjach, podłogach, windach, a nawet w projektach mebli. Uważane za piękny materiał ze względu na swoją nieuchwytność, co dodaje mu wyjątkowego uroku i wydaje się niemalże magiczne.

Oprócz drzwi ze szkła kluczowym elementem są odpowiednie okucia, które nie tylko muszą być funkcjonalne, ale także pięknie komponować się z całym wystrojem. Firma WALA oferuje bogaty wybór zawiasów, klamek, zaczepów, zamków i uchwytów do tafli szklanych. Co istotne, istnieje możliwość zamówienia wszystkich tych elementów w jednym wspólnym kolorze, co pozwala na stworzenie spójnej i estetycznej aranżacji.

ZAWIASY DO SZKLANYCH DRZWI

Zawiasy do szkła odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu ciężkich, hartowanych tafli szklanych, dlatego istotna jest precyzja w ich projektowaniu i wykonaniu. Muszą być zarówno wytrzymałe, jak i subtelne oraz eleganckie, by pasowały do pomieszczenia.

Tutaj do wyboru są dwa rodzaje zawiasów do szkła, które działają na tych samych mechanizmach, różnią się jedynie wizualnie, ze względu na kształt maskownicy.

  • Zawiasy WTA z cienkimi prostokątnymi maskownicami.
  • Zawiasy WTB z grubymi zaokrąglonymi maskownicami.

 

Zawiasy oferowane przez firmę posiadają 12 klasę użyteczności, co potwierdza ich niezawodność i trwałość. Dodatkowo są one dostosowane do tafli szkła o grubości od 8 do 12 mm, co sprawia, że są uniwersalnym rozwiązaniem do różnych projektów i zastosowań w dziedzinie stolarki szklanej.

 

Czarne zawiasy do szkła to idealny wybór do loftowych i przestronnych wnętrz. Szczególną uwagę przykuwa Anoda czarna ze szlifem F40. Elegancki wygląd i kontrast czarnego matowego zawiasu z rysą na tle połysku gładkiego szkła, nadaje aranżacji nowoczesny charakter, jednocześnie podkreślając otwartą przestrzeń, która jest charakterystyczna dla tego stylu.

 

KLAMKI MAGNETYCZNE DO DRZWI ZE SZKŁA

Do otwierania wymarzonych szklanych drzwi stosować można zarówno klamki magnetyczne, jak i uchwyty. W ofercie dostępne są klamki magnetyczne z przeznaczeniem do drzwi ze szkła hartowanego. Zależnie od konstrukcji drzwi, do wyboru klamki i zaczepy dla połączeń tafla-tafla lub tafla-ościeżnica.

 

  • Klamka H4 o prostej rękojeści - ponadczasowa i klasyczna.
  • Klamka H5 posiada rękojeść z okienkiem - designerska, lecz nadal elegancka i gustowna.
  • Klamka z blokadą B1 do WC stworzona specjalnie do toalet - posiada zabezpieczenie pozwalające otworzyć drzwi z zewnątrz,

Każda z tych klamek jest wyjątkowo precyzyjnie wykonana, aby podkreślić piękno szklanych drzwi. Przy wyborze klamki, warto również uwzględnić zaczepy do klamek magnetycznych, konieczne do połączenia tafli szkła z taflą lub z profilem ościeżnicy. Dzięki temu holistycznemu podejściu, drzwi ze szkła stają się zarówno praktycznym, jak i estetycznym elementem wnętrza.

 


UNIKALNY STYL Z UCHWYTAMI DO SZKŁA

Szukając innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań warto sprawdzić ofertę uchwytów do drzwi. Prawie wszystkie uchwyty, mogą być bezproblemowo zamontowane na tafli szklanej, dzięki zastosowaniu odpowiednich zestawów mocowań. Szkło - tafla, jednostronny lub dwustronny.

Dostępny wybór różnych kształtów profili, nóżek i ich długości, a także możliwość lakierowania, czy uszlachetniania drewnianą tralką sprawiają, że na pewno każdy znajdzie odpowiedni pochwyt do swoich szklanych drzwi.

Dla poszukujących nieszablonowych rozwiązań ciekawy może być  uchwyt GPV, który wykonany jest w całości z tafli szklanej i wzbogacony o stal nierdzewną 304 lub 316. Choć w całości szklany, to nie mniej funkcjonalny! Istnieje możliwość montażu w nim także systemów kontroli dostępu oraz podświetleń LED – jednak tylko w określonych miejscach.

 

OKUCIA DO SZKŁA – DODATKOWE WYPOSAŻENIE

Okucia do szkła, choć pięknie wyglądające muszą być przede wszystkim funkcjonalne. W ofercie firmy WALA znajduje się stoper do drzwi, stanowiący skuteczną ochronę przed uszkodzeniem tafli szklanej. Ten niewielki, elegancki element wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej oraz gumy odpornej na promieniowanie UV, montowany jest w podłodze. Gumowe pierścienie amortyzują siłę otwarcia drzwi i zapobiegają stłuczeniu tafli szklanej o ścianę. Dzięki swojemu dyskretnemu designowi doskonale komponuje się z otoczeniem, a jednocześnie chroni przed uszkodzeniem drzwi podczas przeciągu, czy zbyt gwałtownego otwierania.

Uzupełnieniem dla okuć do tafli szklanej jest zamek do drzwi ze szkła, którego działanie opiera się na sprawdzonym, klasycznym systemie, pozwalając na dwustronne lub jednostronne otwieranie za pomocą standardowego klucza.

Zamek montować można klasycznie – w poziomie tuż pod klamką magnetyczną (tafla-tafla lub tafla-ościeżnica), a także pionowo na dolnej części drzwi pod uchwytem. W tej drugiej opcji mechanizm ryglujący wskakuje w zaczep posadzkowy przeciwkurzowy. Dzięki temu rozwiązaniu można cieszyć się większym spokojem w kwestii ochrony pomieszczeń, nie rezygnując z przyjemności posiadania dużych przeszkleń w domu, czy biurze.

 

NOWY WYMIAR WNĘTRZ

Szkło jest obecne w architekturze i wystroju wnętrz od dłuższego czasu i wcale nie traci na popularności. Elementy ze szkła, takie jak drzwi, ścianki działowe, podłogi, windy i meble, stanowią nieodłączny element współczesnych projektów, nadając im nieszablonowego wyglądu. Przestronność – tak istotna w dzisiejszych wnętrzach, wzbogacona o szkło cechuje się elegancją oraz ponadczasowym charakterem. Nawet małe pomieszczenie, może stać się jasne i optycznie większe, gdy zastosuje się odpowiednie przeszklenia.

W projektach architektonicznych liczy się także nieszablonowy design, który można osiągnąć poprzez rozsądnie wybrane okucia. Firma WALA oferuje w tym względzie zgodność z najwyższymi standardami jakości, precyzyjne wykonanie oraz funkcjonalność. Wyjątkowy, a zarazem wszechstronny wygląd okuć spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, a także idealnie wpasuje się zarówno w klasycznie wyglądające wnętrza, jak i w nowoczesno-minimalistyczne przestrzenie.

 

źródło: WALA