Nadchodzi era światła i luksusu. Premiera LUXE – nowego okna w ofercie OknoPlus
Nadchodzi era światła i luksusu. Premiera LUXE – nowego okna w ofercie OknoPlus

Choć mogłoby się wydawać, że o stolarce aluminiowej powiedziano już niemal wszystko, OknoPlus kolejny raz postanawia przesunąć granicę technologicznej i designerskiej wyobraźni. 11 października miała miejsce premiera LUXE – autorskiego okna ALU, opartego w całości o opatentowany profil stworzony przez doświadczonych specjalistów marki. Nazwa nie jest bynajmniej przypadkowa – ta rewolucyjna nowość to synonim luksusu, która tworzy nowe definicje minimalizmu, elegancji i innowacyjności.

Wyobraź sobie dom otulony światłem, ciepły nawet w najchłodniejsze dni, a do tego zachwycający każdym, nawet najmniejszym detalem. To właśnie z myślą o takich projektach powstało LUXE - efekt wielomiesięcznych badań i doświadczeń, które zaowocowały stworzeniem produktu o niezrównanej funkcjonalności i estetyce. Rozwiązanie, którego autorem i pomysłodawcą jest Krzysztof Gucwa, Dyrektor Generalny OknoPlus,  łączy w sobie elegancję i minimalizm z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i energooszczędności. LUXE to nie tylko okna. To prawdziwe dzieła sztuki, które wprowadzą do Twojego domu więcej promieni słonecznych i nowoczesnego designu.

Mniej profilu, więcej wrażeń

 

Jedną z najważniejszych cech, które wyróżnia LUXE, jest jego minimalistyczny design. Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na ukrycie skrzydła, okuć i odwodnień, dzięki czemu zewnętrzna część okna wygląda jak stałe szklenie w ramie. Ale to nie wszystko. Całości dopełniają bardzo wąskie profile, których szerokość wynosi zaledwie 57 milimetrów, zaś od strony fasady widoczna szerokość profilu to zaledwie 15 milimetrów. Takie okna stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną maksymalnego doświadczenia estetycznego, zachowując elegancką oszczędność wzorniczą.

Jednak design to nie jedyny atut tej nowości.

 

Korzyści w wersji LUX

 

Potencjalny złodziej nie dostanie się do domu przez wypchnięcie szyby, deszcz nie będzie wpływał między profil a uszczelkę, a okno będzie mogło mieć jeszcze większe wymiary niż standardowe, nie tracąc przy tym na wytrzymałości na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Wszystko dzięki autorskiej technologii DSB®, której na rynku, poza marką OknoPlus, nie oferuje jeszcze nikt.

 

LUXE - nowość OknoPlus

 

- Wprowadzenie technologii DSB® (Double Static Base) to istotna rewolucja w branży. Dzięki niej możliwe jest wykorzystanie zalet szklenia statycznego w oknach aluminiowych, co otwiera nowe opcje dla architektów i inwestorów– mówi Dawid Mickiewicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu OknoPlus. - Dla projektantów to szansa na tworzenie jeszcze śmielszych oraz odważniejszych wizji. Dla konsumentów – możliwość korzystania z monumentalnych przeszkleń ALU o parametrach, które zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, a także większe bezpieczeństwo. Podwyższona statyka sprawia, że okna te otwierają wnętrza na świat, co doskonale współgra z aktualnymi trendami architektonicznymi– dodaje ekspert.

Co więcej, LUXE można z powodzeniem łączyć z ramami profilu Reveal, a to oznacza, że w przypadku projektowania imponujących przeszkleń ogranicza nas już tylko… wyobraźnia!

 

Ciepło bez żadnych kompromisów

 

Dostępne obecnie produkty – czy to z aluminium, czy z PVC – mają jedną, wspólną, bardzo istotną cechę: zgodnie z regulacjami prawnymi zawartymi w Warunkach Technicznych 2021 kluczowy dla kryterium energooszczędności współczynnik przenikania ciepła może wynosić najwyżej 0,9 W/m2K.

Dzięki zastosowaniu dodatkowej, środkowej uszczelki i najlepszej jakości pakietom szybowym Climatop Prime od Saint-Gobain, LUXE osiąga współczynnik Uw nieprzekraczający 0,79 W/m2K. Tak doskonała izolacyjność nie tylko wpływa na zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale także pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury i komfortu w domu przez cały rok.

- Właściwości i parametry naszej rynkowej nowości zostały przebadane w trzech niezależnych jednostkach certyfikujących – w tym w prestiżowym IFT Rosenheim – mówi Dawid Mickiewicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu OknoPlus.

Premiera Okna Luxe to wydarzenie, które z pewnością zainteresuje inwestorów, projektantów i ekspertów branży, poszukujących nowoczesnych, funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. Od okien oczekuje się dziś bowiem nie tylko doskonałej izolacji termicznej i akustycznej, ale także atrakcyjnego wyglądu i całego szeregu wartości dodanych. LUXE spełniają te oczekiwania w 100%, zmieniając zasady gry w okiennym sektorze premium.

 

źródło: OknoPlus