Klamki o prostokątnych kształtach
Klamki o prostokątnych kształtach
  • Proste linie i kanciaste kształty: Prostokątne klamki są modne i idealnie pasują do nowocześnie urządzonych wnętrz.
  • Seria Austin dostępna z rozwiązaniami SecuForte®, Secustik® i Secu100®, seria Toulon nadaje się również do obiektów komercyjnych
  • Klamka Miami została zaprojektowana z myślą o drzwiach przygotowanych na wysokość pomieszczenia i obejmuje powiększone wymiary między drzwiami a pomieszczeniem

 

 

Klamki o prostokątnych kształtach – Austin, Toulon i Miami

Proste linie, eleganckie wzornictwo i kanciaste kształty: Prostokątne klamki są modne. Serie Austin, Toulon i Miami firmy HOPPE to klamki, które pasują do nowoczesnych wnętrz i prostego wzornictwa dzięki prostokątnemu kształtowi.

W celu zwiększenia ochrony antywłamaniowej dostępne są różne rozwiązania techniczne do serii Austin i Toulon: oprócz Secustik® i Secu100® unikalna technologia SecuForte ® automatycznie blokuje klamkę okienną w położeniu zamkniętym i uchylonym.

Dzięki wyposażeniu w technologię SecuTBT® – w której ryglowanie można otworzyć tylko przez jednoczesne przekręcenie klucza i klamki – seria Toulon nadaje się również do zastosowania w obiektach komercyjnych.

Seria Austin – konsekwentnie liniowa

Seria Austin wyróżnia się liniowym wzornictwem i doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych. Seria jest dostępna jako kompletna rodzina produktów do okien i drzwi – w ten sposób można wyposażyć cały dom w jednolicie wyglądające klamki.

Klamki okienne z tej serii są dostępne w różnych kombinacjach z rozwiązaniami SecuForte®, Secustik® i Secu100®, a także w wariancie zamykanym. Do wyboru jest również wersja standardowa z płaską rozetą. Opatentowana technologia VarioFit® umożliwia bezstopniowe dopasowanie trzpienia klamki do głębokości profilu okiennego. Dzięki temu możliwe jest regulowanie długości trzpienia do 10 mm.

Do drzwi podnoszono-przesuwnych można wybrać klasyczny komplet klamek do drzwi podnoszono-przesuwny oraz zestaw płaski o niemal zlicowanej konstrukcji. W ofercie dostępne są również różne warianty do drzwi wewnętrznych: rozety Compact, które szczególnie dobrze podkreślają kanciasty kształt klamki, oraz standardowe rozety. Modele do drzwi profilowych uzupełniają asortyment i rodzinę produktów Austin. Jasne kolory klamek umożliwiają efektowne akcentowanie nowoczesnych wnętrz – do wyboru są powierzchnie w kolorach m.in. srebrnym (F1) lub matowej stali szlachetnej (F31-1).

Seria Toulon – wyrazisty kształt

Seria Toulon o charakterystycznym prostokątnym kształcie obejmuje klamki do okien, drzwi profilowych i drzwi wewnętrznych. Kanciasty i prostoliniowy kształt górnej części kontrastuje przy tym z wgłębieniami po wewnętrznej stronie klamki, zapewniając wygodny chwyt. Seria Toulon ze standardowo zintegrowanymi rozwiązaniami technicznymi HOPPE Secustik® i VarioFit® spełnia również wymogi podwyższonej ochrony. Ceniona technologia Szybkozłącze zapewnia także szybkość i precyzję montażu.

Komplet klamek do drzwi wewnętrznych spełnia wymagania kategorii użytkowania 3, nadaje się do stosowania w obiektach komercyjnych. Do obiektów komercyjnych są również dostępne klamki okienne z funkcją SecuTBT®. Zapewniają one decydującą przewagę w zakresie bezpieczeństwa w porównaniu z tradycyjnymi klamkami TBT: jedynie jednoczesne przekręcenie klucza i klamki umożliwia dezaktywowanie blokady.

Do wyboru jest szereg atrakcyjnych kolorów powierzchni, takich jak srebrny (F1), stalowy (F9) lub biały (F9016).

Seria Miami – do drzwi na wysokość pomieszczenia

Klamka Miami o dużych rozmiarach została zaprojektowana z myślą o drzwiach na wysokość pomieszczenia i obejmuje powiększone wymiary pomiędzy drzwiami a pomieszczeniem. Przekrój w kształcie litery D sprawia, że klamka wygodnie leży w dłoni. Klamka serii Miami jest dostępna w dwóch wariantach: z prawie niewidoczną rozetą lub z płaskim, poziomym szyldem.

Trzy modne kolory – stal szlachetna (F69), czarny matowy (F9714M) i biały matowy (F9016M) – pasują do aktualnych trendów wystroju wnętrz i sprawiają, że komplet klamek do drzwi wewnętrznych Miami jest spójnym uzupełnieniem wysokich drzwi wewnętrznych, często spotykanych w loftach lub pomieszczeniach biurowych.


Grupa HOPPE jest liderem rynku europejskiego w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży systemów okuć do drzwi i okien. Założona w 1952 roku firma rodzinna z siedzibą w Szwajcarii zatrudnia w przybliżeniu 2 600 pracowników na całym świecie. Jest prowadzona przez Wolfa Hoppe i Christopha Hoppe w drugim pokoleniu. Christian Hoppe jest obecnie pierwszym przedstawicielem trzeciego pokolenia w zarządzie firmy.