Nowy Pilkington Suncool™ 60/30 poszerza asortyment produktów
Nowy Pilkington Suncool™ 60/30 poszerza asortyment produktów
Pilkington wprowadza na rynek nowe wysokoefektywne szkło przeciwsłoneczne Pilkington Suncool 60/30, które uzupełnia gamę produktów Pilkington Suncool™. Nowe szkło charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością światła na poziomie 60% oraz niską całkowitą przepuszczalnością energii słonecznej na poziomie 32%. Jego neutralny wygląd sprawia, że znakomicie nadaje się zarówno na przeszklenia komercyjne, jak i do budownictwa mieszkaniowego.
Wraz z rozwojem rynku architekci i projektanci poszukują materiałów bardziej uniwersalnych, które zapewniają wysoką efektywność energetyczną i przyjemny wygląd. W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie Pilkington, jeden z wiodących producentów szkła na świecie, wprowadza na rynek nową odmianę szkła poszerzającego asortyment produktów w grupie Pilkington Suncool™.
Nowy produkt, oferowany pod nazwą Pilkington Suncool 60/30, charakteryzuje się wysokoefektywną ochroną przed słońcem a jednocześnie zapewnia znakomitą izolacyjność cieplną (współczynnik przenikania ciepła Ug w standardowej szybie zespolonej wypełnionej argonem wynosi tylko 1,0 W/m2K). Takie parametry szkła pozwalają na odpowiednią kontrolę temperatury we wnętrzach, ograniczając potrzebę intensywnej klimatyzacji oraz ogrzewania, zapewniając tym samym efektywny, także pod względem finansowym, komfort dla użytkowników przez cały rok.
Szkło Pilkington Suncool 60/30 oprócz wersji standardowej dostępne jest również w wersji z powłoką samoczyszczącą Pilkington Activ oraz jako produkt wykonany z odbarwionego szkła Pilkington Optiwhite w celu uzyskania niższej absorpcji energii a tym samym ograniczenia potrzeby jego hartowania w sytuacjach, w których mamy do czynienia z ryzykiem pękania termicznego.
Jon Phillips, Dyrektor Marketingu Pilkington Building Products, na temat rozwoju produktu powiedział: „Jest nam miło wprowadzić ten nowy produkt do naszego flagowego asortymentu powlekanych szyb przeciwsłonecznych. Fakt ten demonstruje nasze zaangażowanie w rozwój najnowszych rozwiązań przeszkleń dla naszych klientów i pomoc w spełnieniu wymagań wciąż zmieniających się przepisów. Tym samym pozwala nam oferować najbardziej wyczerpujący asortyment rozwiązań dla nowoczesnych projektów architektonicznych.”
Pilkington jest jedną z wiodących na rynku marek pod względem innowacyjności zapewniającą klientom szeroki wybór rozwiązań w dziedzinie wysokoefektywnych przeszkleń energooszczędnych.
Szeroka gama wysokoefektywnych szyb przeciwsłonecznych Pilkington Suncool jest tego znakomitym potwierdzeniem, stanowiąc doskonały wybór zarówno dla zastosowań komercyjnych jak i mieszkaniowych. Spełnia wymagania dotyczące odpowiednio wysokiego poziomu doświetlenia wnętrz światłem dziennym, koncentrując się jednocześnie na zapewnieniu komfortu i spełnieniu potrzeb użytkowników. Kiedy jest gorąco właściwości przeciwsłoneczne redukują ciepło dostające się do budynku, obniżając intensywność i koszt klimatyzacji. Kiedy jest zimno właściwości niskoemisyjne ograniczają straty ciepła, minimalizując potrzebę ogrzewania i jego koszt.